بازیکنی که با 400 هزار تومان به پرسپولیس پیوست

 

پرسپولیس اف سی : پیشکسوت پرسپولیس گفت:سانتر در حال حرکت شگرد من بود، هرکسی نمی‌تواند این کار را بکند

او همچنان «رضا مالدینی» هواداران پرسپولیس‌ است و هواداران این تیم هرگاه بخواهند از کسی تعریف و تمجید کنند، می‌گویند فلانی شبیه مالدینی‌شان توپ را سانتر می‌کند.

رضا شاهرودی که حالا عضو کادر فنی تیم سیاه‌جامگان مشهد است، به عنوان یکی از بازیکنان شاخص و محبوب پرسپولیس‌ درمورد وضعیت این تیم و اتفاق‌های اخیر صحبت می‌کند: «بزرگ‌تر از طارمی با غرور بی‌جا نابود شدند!»

از سیاه‌جامگان چه خبر؟ اوضاع تیم‌تان چطور است؟

تیم ما در حال حاضر جایگاهی دارد که هیچ‌کدام از ما از آن راضی نیستیم. فعلا ما در کورس نیفتادن هستیم و با این حساب باید از دو بازی آخرمان شش امتیاز می‌گرفتیم. البته در این بین مساله داوری هم داشتیم. خیلی بدون رودربایستی باید بگویم که وضعیت داوری افتضاح بود و عملکرد داورها تاثیر بدی روی تیم ما گذاشت.

تعداد خروجی‌های تیم‌تان هم عجیب و غریب بود.

ما دوازده خروجی داشتیم و تیمی که دوازده بازیکنش را بیرون می‌گذارد، حتما با مسایلی روبه‌رو می‌شود. اما با تمام این حرف‌ها نکته‌ای که خیلی به ما ضربه زد، ماجرای داوری و مشکلاتی بود که در این مورد به وجود آمد. در همین چند تا بازی آخر دو پنالتی برای ما نگرفتند و همین چیزها ضربه بزرگی به تیم ما ‌زد.

وضعیت بازی‌های‌تان به چه صورت است؟

همان‌طور که گفتم ما در حال حاضر برای نیفتادن می‌جنگیم و این کار را خیلی سخت می‌کند. حسابش را بکنید که در بازی بعد ما باید به مصاف استقلال صنعتی برویم و بعد هم با سپاهان بازی کنیم. آن‌ور سال هم که باید با پرسپولیس‌ سرحال و پرقدرت بازی کنیم که قطعا این سه بازی سخت و دشوار است.

پس قبول دارید که پرسپولیس‌ روی دور افتاده؟

پرسپولیس‌ تیم خیلی خوبی شده و من همیشه اعتقاد داشتم این تیم درست می‌شود. حتی آن زمان که از پرسپولیس‌ انتقاد می‌شد، من معتقد بودم که این تیم درست می‌شود و دیدید که همین اتفاق هم افتاد و پرسپولیس‌ راه خودش را پیدا کرد.

قدرت پرسپولیس‌ را در چه می‌بینید؟

پرسپولیس‌ جوانگرایی خوبی انجام داده و همین موضوع باعث شد تا این تیم آن اوایل خیلی خوب نتیجه نگیرد. به هر حال پرسپولیس‌ با گذشت زمان روی روال افتاد و به دلیل همان جوانگرایی است که پرسپولیس‌ تا این حد دونده و پرقدرت ظاهر میشود. من فکر می‌کنم بازیکنان پرسپولیس‌ در 90 دقیقه، شش کیلومتر می‌دوند و این آمار خیلی خوبی است.

نقطه‌ضعف پرسپولیس‌ را در چه می‌بینید؟

خیلی‌ها از پرسپولیس‌ انتقاد می‌کنند و می‌گویند مدافعان پرسپولیس‌ ضعیف هستند ولی من نظر دیگری دارم. من می‌گویم پرسپولیس‌ در فاز دفاعی ضعیف است و باید بهتر شود. بحث مدافعان نیست و کلا باید پرسپولیس‌ در فاز دفاعی بهتر شود و بازیکنان به موقع بسته شوند. حتما برانکو در این مورد با بازیکنان پرسپولیس‌ صحبت کرده و امیدوارم پرسپولیس‌ با رفع نقاط ضعفش به میدان برود.

شما با برانکو کار کرده‌اید؟

نه… آن زمان که برانکو بود، من بیرون بودم! ITC کارت من نیامده بود و نزدیک دو سال بیرون بودم!

دو سال؟! این زمان طولانی، هر فوتبالیستی را نابود می‌کند.

چون تکلیف تیم باشگاهی‌ام مشخص نشده بود، نگذاشتند به تیم‌ملی دعوت شوم! کلا رضا شاهرودی را خیلی دوست نداشتند… با رضا شاهرودی بدرفتاری می‌کردند.

خیلی‌ها بودند در فوتبال ما که چنین مشکلی داشتند ولی کسی با آنها مشکلی نداشت و آنها بازی کردند ولی درمورد من داستان فرق می‌کرد و دو سال از تیم‌ملی محروم شدم.

شاید اگر شما «بزرگ پرسپولیس‌« بودید، این اتفاق‌ها برای‌تان نمی‌افتاد!

(خنده) طارمی گناه دارد… خیلی به این موضوع نپردازید… اما در کل، خیلی مانده تا طارمی به آن عددی که می‌گویند برسد! من می‌دانم که او چنین منظوری نداشته و امیدوارم رسانه‌ها هم بی‌خیال شوند چون اگر داستان این‌جوری جلو برود، طارمی ضربه بزرگی می‌خورد.

البته جدا از این ماجرا، در تمرین روز بعد پرسپولیس‌ هم اتفاق‌های خوبی نیفتاد و کار به جایی رسید که برانکو گفت طارمی برای جریمه «شنا» برود!

من معتقدم طارمی از لحاظ فنی یکی از خوب‌های فوتبال ماست و من امیدوارم او دچار غرور نشود و از این داستان‌ها فاصله بگیرد. من هم چیزهایی در این مورد شنیده‌ام و فقط امیدوارم همه چیز درمورد طارمی درست شود. مهدی باید بداند که خیلی‌ها از او بزرگ‌تر و سرحال‌تر بوده‌اند که به خاطر غرور ناپدید شده‌اند و کسی سراغ‌شان را نمی‌گیرد.

می‌گویند بحث اعتصاب و پولی که به حساب بازیکنان واریز شده، باعث شده تا بعضی از بازیکنان دچار این حواشی شوند… شما پول‌تان را به صورت کامل می‌گرفتید؟

من با چهارصد هزار تومان در زمان علی پروین پرسپولیسی شدم و خودتان حسابش را بکنید که چطور به ما پول دادند! بعد از روی کار آمدن عابدینی وضع فوتبالی‌ها بهتر شد و مهندس با خودش پول آورد… در آن سال به ما یک و نیم میلیون تومان دادند و این کل پولی بود که در بهترین دوران به ما دادند.

پروین پیراهن پرسپولیس‌ را با شما چند حساب کرد؟

آن زمان علی‌آقا می‌گفت نصف پول قرارداد پیراهنی است که به ما می‌دهد (خنده).

پس حسابی از لحاظ مالی ضرر می‌کردید!

چه ضرری؟! همین الان هم باید این کار را بکنند. اگر به من باشد همین الان هم باید پیراهن پرسپولیس‌ را با بازیکنان پانصد میلیون تومان حساب کنند. پیراهن پرسپولیس‌ بیش از این‌ها می‌ارزد و هرکسی در پرسپولیس‌ بازی کند متوجه این قضیه می‌شود.

بعضی‌ها رامین رضاییان را با شما مقایسه می‌کنند.

(خنده) از چه لحاظ؟! رامین راست بازی می‌کند و من چپ بازی می‌کردم.

بحث چپ و راست نیست… می‌گویند رامین شبیه شما بازی می‌کند و استایلش شبیه شماست!

رامین رضاییان بازیکن خوبی است ولی من ترجیح می‌دهم در این مورد مردم و هواداران اظهارنظر کنند. این درست نیست که ما حرف بزنیم و بهتر است مردم در این مورد قضاوت کنند. اگر نظر مرا می‌خواهید رامین بازیکن خوبی است و خیلی خوب در حمله‌ها اضافه می‌شود… امیدوارم رامین هم روز به روز بهتر شود.

البته هنوز هیچ‌کس مثل رضا شاهرودی نیامده تا به قول خودتان توپ را روی بند کفش مهاجمان تیمش سانتر کند.

(خنده) این شگرد من بود… در حرکت، توپ را روی بند کفش سانتر می‌کردم (خنده) بدون شوخی… این شگرد من بود و من در حرکت توپ را با دقت برای مهاجمان تیم سانتر می‌کردم. شایدخیلی‌ها وقتی توپ ثابت است بتوانند این کار را انجام بدهند ولی در حرکت سانتر کردن کار هر کسی نیست.

برای دریافت نتایج بازی های پرسپولیس با موبایل از خط ایرانسل کد 1201 را به شماره 8020 ارسال کنید


 

 

 

 
دیدگاهتان را بنویسید