بازی ایران و سوریه کابوس بود/ شان انتخابی جام جهانی زیر سئوال رفت

پرسپولیس اف سی; در خصوص تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه در مسابقات انتخابی جام جهانی روسیه، گفت: قبل از این بازی، همه کارشناسان هشدار های لازم را داده بودند و عنوان می‌کردند سوریه تیم خطرناکی است و می‌تواند  از ایران امتیاز بگیرد. سابقه بازی دو تیم هم نشان می‌داد که ما هیچ گاه برابر تیم ملی سوریه پیروزی های راحتی به دست نیاوردیم. اما باز هم تمهیدات لازم برای انجام این بازی دیده نشد.

مدافع پیشین تیم ملی کشورمان ادامه داد: اولین انتقاد در این میان به کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد است. چرا ای.اف.سی باید این ورزشگاه که از استانداردهای روز فاصله زیادی داشت را تایید کند؟ ما در ایران در ورزشگاهی مشابه حتی بازی های لیگ برتر را هم نمی‌توانیم برگزار کنیم. این ورزشگاه نه تنها فاقد صندلی بود، بلکه چمن آن هم از استاندارد دور بود وگرنه باران این چنین آن را خراب نمی کرد.

وی افزود: این بازی شان مسابقات مهمی مثل انتخابی جام جهانی را زیر سئوال برد. آیا در کشور مالزی هیچ ورزشگاه بهتر و استانداردتری برای برگزاری یک بازی به این مهمی وجود نداشت؟ چرا باید در ورزشگاهی که محل تردد انواع حیوانات است یک بازی با این حساسیت بالا برگزار شود و فدراسیون ما هم در این خصوص سکوت کند.

رضایی گفت: با رقم خوردن این نتیجه و نزدیک شدن فاصله سه تیم ایران، کره جنوبی و ازبکستان در صدر جدول، حساسیت بازی های دور برگشت برای ما خیلی بیشتر شد. به خصوص که اولین بازی ما نیز با قطر در دوحه است. قطری ها میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ هستند و برای جام جهانی ۲۰۱۸ در آستانه حذف قرار گرفته‌اند. این بازی برای آنها بازی مرگ و زندگی است و از همه ظرفیت های‌شان برای پیروزی در این بازی استفاده می کنند.

مربی تیم تراکتورسازی افزود: بی تعارف باید بگویم که این بازی برای فوتبال ایران مثل یک کابوس بود. کاوسی که البته دو امتیاز طلایی از فوتبال ما گرفت تا قدری معادلات ما را در صدر جدول بر هم بزند و حساسیت بازی های ما را در دور برگشت این مسابقات به مراتب بیشتر از قبل کند.
دیدگاهتان را بنویسید