بدیمنی برنامه 90 برای میهمانانش

پرسپولیس اف سی: گزاره‌ای که شاید بارها آن را در طول سالیان پخش برنامه پرطرفدار عادل فردوسی پور شنیده‌ایم “نحسی برنامه 90” است اما توجه بیشتر به این ماجرا نشان از صحت این داستان تا حدود زیادی دارد.

شاید تا‌به‌حال بازیکنان زیادی در برنامه 90 حضور پیدا کرده‌اند که قطعا به خاطر درخشش خود مورد توجه فردوسی‌پور و برنامه‌اش قرار می‌گیرند اما این‌که چرا بعد از بیشتر شناخته‌شدن نزد مردم دچار افت می‌شوند، جای تعجب دارد. البته افراد مختلف دلایلی برای خودشان دارند که در نوع خود جالب است.

* تاریخ چه می‌گوید؟

داستان بدبیاری‌های میهمانان 90 را می‌توانیم از آرمناک پطروسیان آغاز کنیم. بازیکنی که درمدت ٧٠٤ دقیقه دروازه‌اش را بسته نگه داشته و همین موضوع باعث شده بود در فصل ٨٠-٨١ لیگ برتر به برنامه 90 دعوت شود.

مجری برنامه آن شب خیلی سعی کرد این دروازه‌بان ارمنی را طوری جلوه دهد که می‌تواند حتی به‌عنوان دروازه‌بان اول ایران فعالیت کند اما در بازی بعدی همان برنامه آرمناک درون دروازه سپاهان مقابل استقلال گلی را پذیرا شد.

حسین بادامکی، غلامرضا رضایی، سپهر حیدری، ‌ایمان موسوی و جواد کاظمیان از مطرح‌ترین بازیکنانی بودند که بعد از درخشش در لیگ برتر میهمان ویژه 90 بودند و خیلی زود افت کردند. نخستین بازیکنی هم که اعلام کرد نحسی نود او را گرفته، جواد کاظمیان بود .

* قربانی‌های اخیر

از آغاز لیگ پانزدهم طبق معمول سال‌های گذشته فردوسی‌پور از ستاره‌های تیم‌های لیگ ‌برتری که کمتر دیده شدند، دعوت کرد تا در برنامه‌اش حضور پیدا کنند.

افت فنی میهمانان برنامه 90 امسال تقریبا به اوج خود رسیده و نفراتی همچون داریوش شجاعیان،‌ میلاد و مهرداد محمدی و روح‌الله سیف‌اللهی که ابتدای ستاره تیم‌های خود بودند، تا چند هفته روند درخشش خود را متوقف شده دیدند.

حتی پخش کلیپ‌هایی از زندگی شخصی علیرضا فغانی در برنامه 90 از سوی برخی افراد یکی از عوامل اشتباه‌های فاحش این داور که ‌سال قبل فینال جام ملت‌های آسیا را سوت زد، برشمرده می‌شود.

* اصل ماجرا

وقتی اظهارات برخی از قربانیان حاضر در برنامه 90 را می‌خوانیم، شاید تصور کنیم که خیلی از آنها خرافاتی هستند و فقط قصد توجیه افت خود را دارند. البته به نظر می‌رسد این دلیل که بازیکنان جوان نمی‌توانند هیجانات خود را بعد از مشهور شدن در میان مردم کنترل کنند، خیلی منطقی‌تر باشد.

در هرصورت این ماجرا تا جایی پیش رفته که وقتی هر بازیکنی به برنامه 90 دعوت می‌شود، مربیان و مسئولان باشگاهش به شدت نگران روزها و هفته‌های بعد از آن هستند.

شب گذشته کمال کامیابی‌نیا،‌ هافبک تازه ملی‌پوش شده پرسپولیس میهمان برنامه 90 بود و باید دید که آیا او هم به لیست بازیکنانی که بعد از مصاحبه رودررو با عادل فردوسی‌پور افت کرده‌اند، اضافه می‌شود یا از گذشتگان خود درس گرفته و از این پس با انگیزه‌ای دوچندان وارد میدان خواهد شد.

شهروند
دیدگاهتان را بنویسید