برانکو:بازیکنانم پاسخگوی نیازم هستند/انتقال طارمی به آزمون ارتباطی ندارد

پرسپولیس اف سی:سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه به ترکیب تیم برنده دست نخواهد زد، گفت: بازیکنانم جوابگوی تمام نیازهای باشگاه هستند.

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر ماشین‌سازی تبریز در هفته دوازدهم لیگ برتر گفت: قبل از اینکه بخواهم در خصوص بازی صحبت کنم، مایلم به دلیل شهادت زائرین کربلا و حادثه قطار مشهد تسلیت عرض کنم، همچنین به بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای تیم فوتبالی که در کلمبیا سقوط کرد، تسلیت می‌گویم که بازیکن فصل گذشته صبای قم هم جزو قربانیان این حادثه بود.

وی افزود: ما تمام بازی‌های ماشین‌سازی را نگاه کردیم، این تیم در جدول موقعیت خوبی ندارد اما برخلاف جایگاهی که در جدول دارد، تیم بسیار خوبی است و خیلی بهتر از چیزی که نتیجه نشان می‌دهد، بازی کردند. ماشین‌سازی تیمی است که بازیکنانی مانند تیموریان، قربانی و نصرتی را دارد و باعث شده ماشین‌سازی تیم باکیفیتی باشد. هر تیمی مقابل پرسپولیس قرار بگیرد، نه بازیکن مصدوم دارد و نه محروم و تمام آنها با انگیزه خاص و مضاعفی برابر پرسپولیس قرار می‌گیرند. ما فردا انتظار تیمی را می‌کشیم که کاملاً آماده و با انگیزه ظاهر خواهد شد و علیرغم جایگاه ماشین‌سازی در جدول، ما انتظار بازی سختی را داریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار کرد: در بازی فردا عالیشاه و بیرانوند را به دلیل مصدومیت و محمد انصاری را به دلیل محرومیت در اختیار نداریم. سایر بازیکنان در رقابت برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تلاش می کنند و تمام بازیکنان سالم هستند.

برانکو ایوانکوویچ در رابطه با تغییرات احتمالی در ترکیب پرسپولیس گفت: این تغییرات را فردا خواهید دید.

وی در رابطه با اینکه سردار آزمون به مهدی طارمی پیشنهاد حضور در روستوف را داده و آیا شما با این انتقال موافقت می‌کنید؟ اظهار کرد: نمی‌دانم چه بگویم،طارمی و آزمون دوستان خوبی هستند و خوشحال هستم آزمون به طارمی احترام می‌گذارد؛ هر دوی این بازیکنان در تیم ملی هستند اما انتقال طارمی به آزمون ارتباطی ندارد و قبل از هر چیز انتقال طارمی به باشگاه و تصمیم آن مربوط می‌شود. اینکه آیا روستوف به مهدی طارمی علاقه دارد یا خیر را ببینیم. اگر این اتفاق بیفتد، طارمی سومین بازیکن ایرانی روستوف است. خوشحالم می‌بینم آزمون در لیگ قهرمانان عملکرد خوبی داشته و این واضح است که آزمون در عمر ورزشی خودش پیشرفت‌های بیش از این نیز خواهد داشت.

وی در رابطه با اینکه آیا انتقادات باعث نمی‌شود تا طارمی شرایط را بدتر از شرایط کنونی کند؟ گفت: من نگفتم که می‌خواهم طارمی را روی نیمکت بگذارم. احضار طارمی به کمیته انضباطی هم بعد از بازی با پیکان صورت گرفت. همیشه هم مربیان و هم بازیکنان تحت فشار هستند و مدیرعامل هم حتی تحت فشار است. ما در یک باشگاه بزرگ کار می‌کنیم و همیشه تحت فشار هستیم. این واضح است که هواداران انتظار دارند هر کدام از ما بهتر و بهتر شویم. طبیعی است که او فرصت‌هایی را از دست داده و این برای هر مهاجمی اتفاق می‌افتد. توپ در دروازه قرار نمی‌گیرد، باید به مهاجم فرصت داد و منتظر ماند. در بازی برابر نفت آبادان پنج فرصت را طارمی از دست داد، اما نهایتاً گل زد. همچنان طارمی یکی از بهترین گلزنان لیگ است، اما نمی‌دانم چرا برخی‌ها حرف در دهان من می‌گذارند که من آن حرف را نزده‌ام. شما خودتان می‌دانید من در رابطه با فرد صحبت نمی‌کنم. بازیکنان من برای من بهترین‌ها در دنیا هستند، زیرا آنها بازیکنان من هستند؛ برای هر پدری هم فرزندش بهترین او در دنیاست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با اینکه آیا به علت اینکه برخی از بازیکنان می‌دانند درون زمین قرار دارند، انگیزه آنها کاسته نمی‌شود؟ اظهار کرد: شانس بازی در تمرین و مسابقات است که بازیکن پنج دقیقه بازی می‌کند یا ۵۵ دقیقه. برای برخی مسابقات علی علیپور بازیکن رزرو ما بود و فرشاد هم می‌توان گفت در تمام مسابقات تعویض می‌شود.

برانکو ایوانکوویچ در خصوص اینکه فرشاد احمدزاده پیشرفتی به علت اینکه می‌داند بازی نمی‌کند، گفت: این ارزیابی قطعی نمی‌تواند باشد، اما من شخصاً از عملکرد او راضی هستم؛ چه کسی را من جای او در زمین قرار دهم.

وی در رابطه با اینکه فاصله نیمکت‌نشینان و نفرات اصلی زیاد است، گفت: اگر شما می‌گویید تفاوتی بین بازیکنان نیمکت و بازیکنان اصلی زیاد است، من هیچ اشتباهی نکرده‌ام.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: اگر سید جلال حسینی در بازی مصدوم شود، ما مشکل بزرگی خواهیم داشت زیرا او کاپیتان ماست و هر تیمی بهترین بازیکنش مصدوم شود، مشکل بزرگی خواهد داشت.

برانکو ایوانکوویچ در رابطه با اینکه آیا رامین رضائیان با توجه به غیبت انصاری در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد یا خیر؟ گفت: این موضوع را فردا خواهیم دید.

وی در رابطه با اینکه آیا بازیکنان مد نظر را برای بازی‌های آسیایی به باشگاه معرفی کردید یا خیر؟ اظهار کرد: مسئله امکانات در این میان به وسط می‌آید، ما در حال حاضر چگونه می‌توانیم بازیکنی را جذب کنیم که با تیمی قرارداد دارد، اینها مشکلاتی است که وجود دارد؛ هم ما و هم باشگاه تلاش می‌کنیم آنچه که در توان داریم برای تقویت تیم و نه تنها در آسیا بلکه برای لیگ هم بگذاریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در رابطه با اینکه برانکو در صحبت‌های پیشین خود اعلام کرده دست به تیم برنده نمی‌زند و آیا این موضوع ممکن است انگیزه را از بازیکنان نیمکت نشین بگیرد؟ گفت: فلسفه من این است؛ آنطور فکر می‌کنم که خوب است و بهترین روش را پیش می‌برم. همانطور که شما فکر می‌کنید کاری که انجام می‌دهید بهترین روش است. طبیعی است شما نمی‌آیید مشورت من را گوش دهید؛ من هم همین‌طور کار خودم را انجام می دهم. البته این بدان معناست که کار من همیشه بهترین است. اما هر مربی بر اساس فلسفه و دیدگاه خودش کار می‌کند. بهترین و آماده‌ترین بازیکنان را بازی می‌گیریم. بازیکنانی که بین آنها همدلی ایجاد شده، آنها را بازی می‌دهیم. ما بازیکنان زیادی داشتیم به سطح فوتبال جهانی رفتند اما موفق نشدند. یکی از تفکرات من این است که به تیم برنده نباید دست زد. مانند سردبیر شما خبرنگاران که اگر خبرنگار خوبی دارد، آن را تغییر نمی‌دهد. ‌ چرا باید شمای خبرنگار را عوض کنند و کسی را بیاورند که به نفع دیگری می‌نویسد. من در حال حاضر مجموعه‌ای از ۲۵ بازیکن دارم که قطعاً تمام نیازهای باشگاه را می‌تواند جوابگو باشد.
11 thoughts on “برانکو:بازیکنانم پاسخگوی نیازم هستند/انتقال طارمی به آزمون ارتباطی ندارد

دیدگاهتان را بنویسید