برانکو: انتظار داریم ورزشگاه پر شود و به این شکل از هوادارانمان نیز قدردانی کنیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: انتظار داریم فردا ورزشگاه پر شود و به این شکل از هوادارانمان نیز قدردانی کنیم. بازی خاصی با پدیده داریم، چون در این مسابقه قرار است که جام بگیریم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار سرخپوشان برابر تیم پدیده از هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: یک بار دیگر درگذشت جانباختگان سیل اخیر در آذربایجان را تسلیت می‌گویم و از دوستان خبرنگارم قدردانی نکردم چون لیگ تمام نشده است و بهتر از آنها هم تشکری داشته باشم. خبرنگاران از ما حمایت کردند و از کارمان راضی بودند و گاهی هم دلخوری بوده که این هم قشنگی کار ماست. در کل در بازی آخر از اصحاب رسانه تشکر می‌کنم.

وی افزود: بازی فردا با پدیده خاص است، ما فردا به عنوان قهرمان بازی می‌کنیم. در این مسابقه قرار است جام بگیریم و شاید در این فضا نتوانیم خوب بازی کنیم و این خطر وجود دارد، اما بازیکنان ما خوب بازی خواهند کرد.

برانکو گفت: پدیده در یک ماه اخیر نتایج خوبی گرفته و تیم باثبات و خوبی بوده است. ما بعد از این مسابقه بلافاصله راهی عمان خواهیم شد تا با الهلال بازی کنیم. دوست داریم جشن قهرمانی را با هواداران برگزار کنیم و انتظار داریم فردا ورزشگاه پر شود و به این شکل از هوادارانمان نیز قدردانی کنیم. آنها یار دوازدهم ما بودند. در بازی فردا هم همه بازیکنان ما سالم هستند فقط محسن مسلمان محروم است و فرشاد احمدزاده هم در رقابت یازده نفره با سایر بازیکنان حضور دارد.

ایوانکوویچ در مورد شوخی‌های برخی بازیکنان پرسپولیس در برنامه شب گذشته نود، افزود: همیشه مرزی در شوخی باید وجود داشته باشد، هر کسی به روش خودش این را نگاه می‌کند. آنچه مهمتر است اینکه بچه‌ها قصد و غرض بدی نداشتند، اما قطعاً در این مورد با آنها صحبت خواهیم کرد.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه فصل بعد چه تغییراتی در بازیکنان پرسپولیس داده خواهد شد، تصریح کرد: در مورد بازیکنان و آنالیز آنها بعد از بازی با الهلال کارمان را شروع می‌کنیم. در بعضی از پست‌ها نیاز به بازیکن داریم، البته جذب بازیکن بستگی به امکانات و شرایط باشگاه دارد اما بعد از بازی با الهلال به این مسئله به طور جدی فکر می‌کنیم.

برانکو در مورد تغییر در کادر فنی گفت: برنامه‌ای برای تغییر کادر فنی نداریم، کادر فنی ما خیلی عالی کار کرد و به کادر فنی هم افتخار می‌کنم و از آنها تشکر می‌کنم.

سرمربی سرخپوشان در مورد اینکه تیمش در سه بازی آینده انگیزه لازم را برای حضور در مسابقه و رکوردشکنی دارد یا خیر، گفت: همانطور که می‌دانید در بازی با ماشین‌سازی هم بازیکنان ما که بعد از بازی با الریان برگزار شد، از نظر فیزیکی و روانی تخلیه شدند اما دیروز هم به آنها گفتم که باید بهترین بازی خود را ارائه کنیم و قاطعیت خودمان را در لیگ حفظ کنیم و بتوانیم اختلاف امتیازی خود را در پایان لیگ هم داشته باشیم.

ایوانکوویچ در خصوص حمایت برخی از پیشکسوتان از جمله علی کریمی از پرسپولیس و اینکه آیا او به جشن قهرمانی دعوت شده یا نه، گفت: من هم از علی کریمی تشکر می‌کنم که واقعاً و همیشه حامی ما بود و به بازیکنان دلگرمی می‌داد. از او و بازیکنان و پیشکسوتانی مانند میناوند، بزیک که همیشه در کنار ما حضور داشته‌اند تشکر می‌کنم. دعوت از آنها می‌تواند یکی از زیباترین صحنه‌های پرسپولیس در این فصل باشد. هر کسی عضو خانواده پرسپولیس باشد می‌تواند در این جشن حضور داشته باشد.

برانکو در مورد اینکه برخی بازیکنان پرسپولیس برای بازی با الهلال ممنوع‌الخروج هستند یا نه، گفت: سروش رفیعی و سیدجلال محروم‌اند، اما من مربی هستم و پلیس نیستم که اطلاعاتی در مورد ممنوع‌الخروجی داشته باشم، البته پدرم پلیس بوده است.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه بعد از بازی با الهلال و در صورت پیروزی و صعود، فهرست خرید بازیکنان پرسپولیس تغییر خواهد کرد یا نه، عنوان کرد: ما بعد از بازی با الهلال جدی کار و آنالیز بازیکنانمان را برای فصل آینده شروع می‌کنیم اما اینکه بازی با الهلال تأثیری در لیست فصل ما داشته باشد یا نه، اینگونه نیست. ما تمرکزمان روی لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بوده و طبیعی است اگر بتوانیم از گروهمان صعود کنیم، بازیکنانی را می‌گیریم که بتوانند در بازی‌های حساس و تعیین‌کننده پیش رو برای ما مفید و مثمرثمر باشند.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه از کرملاچعب و آقایی در پرسپولیس در بازی‌های آینده استفاده خواهد کرد یا نه، گفت: شما بازی کرملا چعب را دیده‌اید؟ بازی او را در پرسپولیس کی دیده‌اید؟ او ۳ دقیقه در مقابل نفت تهران بازی کرد، اما من هر روز او را می‌بینم، علوان‌زاده، کرملا چعب، سیدجلال برای حضور در ترکیب اصلی تلاش می‌کنند و طبیعی است که همه دوست دارند بازی کنند به خصوص در بازی فردا، اما اولین معیار من تمرینات تیم است.

برانکو در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه واکنش شما به پیشنهاد قرارداد پنج ساله با باشگاه پرسپولیس چه بوده است، گفت: ما یک سال پیش که الان دو سال شده، یکسری برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت داشتیم و طبیعی است برنامه‌های درازمدت به اتفاقات روزهای آتی بستگی دارد. اینکه برنامه‌های باشگاه و مدیریت باشگاه و کادر فنی به چه شکلی ادامه پیدا کند. من یک سال دیگر با باشگاه قرارداد دارم و در این مدت مذاکرات برای ما ادامه خواهد داشت و بازبینی‌های لازم را برای آینده خواهیم داشت.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه او به رسانه‌های خارجی گفته است، پیشنهادهای خارجی داشته، عنوان کرد: پیشنهاد همیشه هست، خیلی مسائل و بحث‌ها را مطرح می‌کنند، اما باید دید اهداف، تفکرات و دیدگاه چگونه است؟ خودتان می‌بینید در فوتبال همه چیز روزانه تغییر می‌کند.

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد اینکه پرسپولیس ملی‌پوشان زیادی دارد و آیا تیم ملی می‌تواند از گروهش در جام جهانی صعود کند یا نه، گفت: در باشگاه پرسپولیس، مدیریت، کادرفنی و بازیکنان همه دوست داریم تیم ملی بهترین نتایج را بگیرد و حال هم همه حمایت‌های لازم را انجام داده‌ایم و مسائل تیم ملی برای همه مهم است، خودتان دیدید وقتی هلند نتوانست به جام جهانی راه پیدا کند چه شوکی به این تیم وارد شد و اکنون آرژانتین هم به نوعی معلق است و اگر صعود نکند تراژدی ملی به وجود می‌آید. پس می‌بینید که چقدر صعود تیم ملی یک کشور به جام جهانی مهم است. ما افتخار می‌کنیم که این تعداد ملی‌پوش، پرسپولیس دارد و تلاش می‌کنیم این بازیکنان در تیم ملی حفظ شوند و حتی بازیکنان بیشتری هم به تیم ملی بدهیم. آنچه ما را خوشحال می‌کند، راهیابی قاطعانه تیم ملی به جام جهانی است. در حال حاضر تیم ملی ایران بین سه تیم برتر آسیاست و همه انتظار داریم که تیم ملی نتایج خوبی بگیرد، اما اینکه تیم ملی چگونه می‌تواند در جام جهانی از گروهش صعود کند این را باید از سرمربی تیم ملی بپرسید.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه چرا از پیشکسوتان دیگری مثل گل‌محمدی و سایرین اسم نبرده، گفت: مشکل خاصی وجود ندارد، همه پیشکسوتان عضو خانواده پرسپولیس هستند و در قبال این تیم مسئولیت و مشغله دارند. یحیی گل‌محمدی هم همین‌طور، همه باید با قهرمانی پرسپولیس افتخار کنند. من فقط افرادی که اسمشان در ذهنم بود را مطرح کردم.

برانکو در مورد اینکه استانکو دو بار پرسپولیس را قهرمان کرد، گفت: استانکو اولین مربی کرواتی بود که به اینجا آمد و اولین بار بود که فوتبال کرواسی را معرفی کرد. او سرمربی تیم ملی کرواسی هم بوده است و در مقطع کوتاهی هم هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده داشته و از آنجا بود که عشق کروات به ایران شروع شد. مربیان خارجی زیادی تاکنون در اینجا بوده‌اند و با باشگاه‌های مختلف کار کرده‌اند، اما تاکنون چنین نتایجی مثل مربی کروات حاصل نشده است.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه هانی نوروزی فردا در جشن پرسپولیس حضور دارد یا نه، گفت: (پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای پرسپولیس در این مورد گفت: فردا میزبان جشن، پرسپولیس نیست، برنامه‌ریزی‌ها هم از طرف ما نبوده است اما هانی نوروزی و پدربزرگش در جشن ما حضور دارند). هادی نوروزی کاپیتان همیشگی تیم پرسپولیس است و او افتخار بزرگی برای ماست و خدمات زیادی به پرسپولیس کرد. حیف شد که پرسپولیس پارسال قهرمان نشد، هر چند از نظر روحی و روانی و اخلاقی ما قهرمان هستیم.

برانکو در مورد بازی با الهلال عنوان کرد: سروش رفیعی و سیدجلال فردا بازی خواهند کرد زیرا مقابل الهلال محروم هستند، اگر وقت بیشتری هم برای ریکاوری داشتیم بهتر بود، اما بازیکنان ما هر چه در توان دارند تلاش خواهند کرد.

ایوانکوویچ در مورد اینکه رامین رضائیان چقدر در قهرمانی پرسپولیس نقش داشته، گفت: اعتراف می‌کنم نمی‌دانم چرا این همه در مورد رامین رضائیان سؤال می‌شود. او سه، چهار بازی، نه حداکثر پنج بازی برای ما انجام داده است، ایشان دو سال کامل هم در پرسپولیس نبوده، نمی‌دانم چرا در مورد او این همه سؤال می‌شود و به او پرداخته می‌شود. رامین جزو باشگاه ما نیست و داستانش تمام است، چرا در مورد امید و نوراللهی نمی‌پرسید؟ چرا در مورد ولادیمیر، گولچ نمی‌پرسید؟

برانکو در مورد اینکه فصل بعد اگر نتایج خوبی نگیریم، قهرمانی‌تان فراموش می‌شود، اظهار داشت: این فصل از فصل قبل فشار بیشتر بود، فصل خیلی خوبی هم داشتیم، اما خواسته‌ها مدام افزایش پیدا می‌کنند. همه باید بدانیم پارسال دو بر صفر تیمی را می‌بردیم، امسال می‌خواهند سه بر صفر یا چهار بر صفر ببریم، این همیشه میل انسانی و خواسته هواداران است. همه باید به این مسئله واقف باشیم. ما با این مسئله زندگی می‌کنیم.

وی در مورد وضعیت امید عالیشاه و احمد نوراللهی و جدایی آنان از پرسپولیس گفت: امید و نوراللهی برای خدمت مقدس سربازی از تیم ما جدا شدند تا به کشورشان وظیفه‌شان را ادا کنند، اما اینکه می‌توانستند این مسئله را عقب بیندازند یا نه مسئله دیگری است. هر کسی دیدگاه خودش را دارد. به هر حال در این مورد کاری از دست ما برنمی‌آمد.

برانکو در مورد کمال کامیابی‌نیا و احتمال جدایی او گفت: عرض کردم اولویت اول ما حفظ بازیکنان موجود است، طبیعی است که ما بعد از چنین قهرمانی قاطعانه‌ای می‌خواهیم که موفق باشیم و هواداران خواسته‌های زیادی از ما خواهند داشت. خودتان می‌بینید که وقتی تیم موفق می‌شود پیشنهادها زیاد است. در مورد انصاری چقدر حرف و حدیث بود، طارمی و رضائیان به ترکیه رفتند و برگشتند، باز هم پیشنهاد خواهد بود و طبیعی است که این پیشنهاد به باشگاه ارجاع شود، اما برای فصل آینده بعد از بازی با الهلال تصمیم‌گیری خواهیم کرد و افتخار می‌کنیم که بازیکنان ما این همه خواهان دارند و قبراق و آماده هستند. فصل نقل و انتقالات برای ما بعد از بازی با الهلال شروع می‌شود. اسم سه، چهار بازیکن در این نشست آمد، ترابی و… . رسانه‌ها اسم آنها را بیان می‌کنند و این مسئله عادی و نرمال است. ما ممکن است اسم ده بازیکن مطرح شود اما نیاز به جذب دو سه بازیکن داشته باشیم. همانطور که دیدید سروش و سامان را آوردیم. ما در برخی از پست‌ها نیاز به بازیکن داریم و براساس نیازمان جذب بازیکن می‌کنیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه برد در دربی شیرین‌تر است یا قهرمانی در لیگ گفت: همه می‌دانند که دربی چقدر مهم است و در طول فصل همه انتظار دارند که در این بازی پیروز شوند ما هم برای آن بازی زندگی می‌کنیم، اما قهرمانی در لیگ هم بسیار اهمیت دارد و تا سال‌ها در یادها خواهد ماند.
دیدگاهتان را بنویسید