برانکو: جایی برای صادقیان در تیم من نیست/ گابریل در حد پرسپولیس نبود

 پرسپولیس برانکو نیم فصل اول لیگ برتر را افتضاح آغاز کرد اما فوق‌االعاده به پایان رساند.

به گزارش پرسپولیس اف سی، حضور در رده چهارم جدول رده بندی برای تیمی که در یک مقطع شانزدهم لیگ هم بود، موفقیت بزرگی به شمار می‌رود اما پرفسور بارها گفته تیمش در این فصل به چیزی جز قهرمانی فکر نمی‌کند.

گفت‌وگوی مفصل ایسکا با سرمربی پرسپولیس را در ادامه بخوانید:

اگر بدشانسی ها نبود الان در صدر جدول بودید. هوادران پشت تیم هستند با اینکه اتفاقاتی هم در جذب بازیکن افتاد که باب میل آن ها نبود. لیستی که ارائه داده بودید جذب شده‌اند؟

اول باید تشکر کنم از هواداران مان به خاطر حمایت های بی حدی که از خودشان نشان دادند. هنگامی که همه شروع کردن بودند به شک کردن در مورد موفقیت پرسپولیس، وقتی که علامت سوأل های بزرگی شروع به مطرح شدن بود تنها عاملی که صادقانه ما را حمایت کرد هوادار بود. می خواهم از صمیم قلب از آن ها تشکر کنم، وقتی در هفته چهارم فقط یک امتیاز کسب کرده بودیم به ورزشگاه آمدند و تیم محبوبشان را تشویق کردند که این مسئله انگسزه به خصوصی به ما داد که با تلاشمان حمایت های آن ها را جبران کنیم. حالا برمی گردیم به قبل از شروع لیگ و زمان نقل و انتقالات. وقتی تیم ها کامل بودند ما اردو را فقط با ۷ بازیکن شروع کردیم،بازیکنان داشتند تک تک به تیم اضافه می شدن. تنها امید اصلی من این بود هسته اصلی تیمم را بتوانم حفظ کنم که موفق هم شدم. تنها بازیکنی که می خواستم و در اختیارم نبود محمد نوری بود که آن هم زودتر با تیم قطری توافق کرده بود. همیشه شرایط باب میل ما نیست، ما چند بازیکن برای تست آوردیم که با تأخیر به تیم اضافه شدند. به هر حال جدای از همه این حرفا در حال حاضر بازیکنان و کادر فنی با انگیزه ای که در اختیارم دارم می توانند اهداف ما را محقق کنند و پرسپولیس را به آن ابعاد باعظمتش برسانند.این رویه رو به رشد باریکنان مداو است و هرگز متوقف نمی شود و من با تغییر در تیم هر ۷-۸ ماه خیلی مخالف هستم.

اولین نفری که نبودش ذهن هواداران خیلی درگیر کرده گابریل است. او در بازی هایی که برای پرسپولیس انجام داد خیلی مؤثر بود. کنار گذاشتن گابریل فقط دلایل انضباطی داشت؟

خیر، دلیل اصلی من برای کنار گذاشتن گابریل نداشتن ظرقیت و توانایی برای حضور در تیم بزرگی مثل پرسپولیس بود. او به طوری کلی در تمرینات صحیح عمل می کرد ولی ارزیابی ما این بود که او بازیکنی نیست که بتواند انتظارات پرسپولیس را برآورده کند. من نمی خواهم وارد خصوصیات شخصی بازیکنان شوم اما مدرک اثبات حرف های من که مرتکب اشتباه نشدم می تواند تیم فعلی او باشد. او در تیم عربستانی هم نیمکت نشین است و بازی نمی کند. حالال من از شما سوأل دارم، تفاوت گابریل با محسن مسلمان چیست؟

مسلمان آماده این هفته های اخیر خیلی بهتر از گابریل است ولی او بازیکن با انرژی و درگیری نیست.

گابریل و مسلمان مثل بره و شیر درنده هستند.  به همین خاطر من گابریل را حذف کردم. درگیر شدن، جرأت مبارزه و قدرت حمله و هجوم از ارکان اصلی فوتبال مدرن هستند.مسلمان در سال های گذشته بازی آرام و بدون درگیری داشت اما حالا هم درگیر می‌شود، هم هجوم می آورد و هم حمله می کند.این کارهایی است که گابریل نمی توانست انجام بدهد.

اگر روزی مسلمان محروم شود یا مصدوم چه کسی می خواهد جای او را پر کند؟ اصلاً جایگزینی دارد؟

بله،فرشاد احمدزاده، میلاد کمندانی، محمد رحمتی و حتی امید عالیشاه می توانند در آن پست بازی کنند.آن ها هم بازیکنانی هستند که به راحتی از پس این کار بر بیایند. ما در همه پست هایمان بازیکن باکیفیت داریم.

یعنی قبول ندارید که به یک هافبک بازیساز نیاز دارید؟

نه چون هافبک های مدرن و آماده ای مثل : احمدزاده، کفشگری، نوراللهی، مسلمان، کمندانی حتی خالقی فر داریم، کامیابی نیا هم که یک هافبک فوق العاده است.

بنگستون هروقت بازی کرده نشان داده که قابلیت بازی فیکس را دارد، دعوت شدنش به تیم ملی هندوراس هم نشان می دهد بازیکن قابلی باشد، اما شما کمتر از آن استفاده می کنید دلیلش چیست؟

اول در یم چهار چوب کلی بگویم دوست ندارم در رسانه ها در مورد بازیکنانم ابراز نظر کنم اما در این مورد مشخصاً به شما توضیح می دهم. جری یک روز مانده به شروع لیگ به تیم ملحق شد که تا چند هفته اول هم مجوز رسمی بازی در لیگ را نداشت. به محض این که کارت بازی اش صادر شد به تیم ملی هندوراس دعوت شد و روز بازی به ایران برگشت. این را هم بگویم که کشور او با ایران ۱۲ ساعت اختلاف زمانی دارد، تا با تیم هماهنگ شد و چپ و راستش را تشخیص داد دوباره به هندوراس رفت تا در اختیار تیم ملی کشورش باشد. در این میان علی پور و طارمی فرصتی پیدا کردند تا خودشان را نشان دهند در ترکیب پرسپولیس قرار بگیرند. من در مورد مایکا اومانیا و لوکا ماریچ هم به شما پاسخ کامل می دهم. بنگر و نورمحمدی در خط دفاعی عملکرد خوبی داشتند. کدام تیم ها توانستند آن ها را در دوندگی عقب بگذارند و بیش از یک شانس روی ما ایجاد کنند؟ در بازی با گسترش یک شانس داشتند که آن هم روی اشتباه بنگر نسیبشان شد، یا در دیدار نفت تهران که با اشتباه رضائیان صاحب یک موقعیت روی دروازه شدند. استقلال اهواز،سیاه جامگان یا تراکتورسازی هم که هیچ موقعیت خطرناکی روی دروازه ما ایجاد نکردند. من مشکلی در خط دفاعی پرسپولیس نمی بینم.

برای نیم فصل به باشگاه لیست داده‌اید؟

همه این اسامی شایعه است.من باکسی در مورد تغییرات در ترکیب پرسپولیس حرفی نزده ام. ما فقط یک جای خالی داریم آن هم جای هادی نوروزی است. دروازه بان هایمان پر است،۳ بازیکن خارجی هم داریم.

شایعه شده صادقیان را بخشیدید و به پرسپولیس بر می گردد؟

همه جور اطلاعاتی وجود دارد. پیام بازیکن خوبی است و ما هم خیلی بازی و تاکتیکش را دوست داریم.قلب او قرمز است و یکی از پرشورترین هوادرادن محسوب می شود اما با وجود نوراللهی،احمدزاده، کمندانی، مسلمان و کفشگری جایی برای او در تیم من نیست.

نظراتان راجع به مرتضی پورعلی گنجی چیست؟ بازیکن آزاد است و مانعی برای حضورش در پرسپولیس نیست.

من در مورد پورعلی گنجی پرس و جو کردم و چند بازی اش را هم دیده ام. او یک ملی پوش است و در کیفیتش بحثی نیست، من با مدیر برنامه هایش در مرداد ماه صحبت کردم. مانع اصلی حضور او در پرسپولیس خودش است.پورعلی گنجی افکار و انگیزه هایی به غیر از پرسپولیس دارد،او قصد دارد به اروپا برود و فکر برگشتن به ایران نیست، مگر در قالب یک ملی پوش در تیم ملی ایران.
دیدگاهتان را بنویسید