برانکو درست می گوید افت لیگ برتر بعد از تعطیلات مشهود است

پرسپولیس اف سی:در 32 بازی برگزار شده از چهار هفته ابتدایی 63 توپ از خط دروازه ها عبور کرد که این معدل گل 1.96 را برای هر بازی به ثبت رساند. بیش از نیمی از این بازی ها هم با پیروزی همراه بوده. در 17 مسابقه تیم ها پیروز شده بودند و 15 بازی هم با نتیجه مساوی به پایان رسید.

اما در دو هفته بعد از تعطیلات لیگ برتر در 16 بازی انجام شده از هفته پنجم و ششم 27 توپ از خط دروازه ها عبور کرد. این بدین معنی است که معدل گل در هر بازی 1.68 بوده است. از سویی تعداد تساوی ها دو برابر پیروزی بوده! 5 بازی با پیروزی تیم ها همراه بوده و در یازده دیدار نیز تیم ها با نتیجه مساوی به کار خود پایان دادند.

با این اوصاف باید گفت تعطیلات لیگ برتر به بهانه بازی های تیم ملی تاثیر منفی روی کیفیت بازی ها و هم چنین عملکرد تیم ها گذاشته است. البته فدراسیون فوتبال و کی روش می گویند تعطیلات لیگ برتر به بهانه بازی های تیم ملی اجتناب ناپذیر است و چون ملی پوشان به اندازه کافی و وافی در باشگاه ها تمرین نمی کنند برای آماده شدن برای حضور در ترکیب تیم ملی نیاز به اردوهای بلند مدت دارند! در حالی که در فوتبال حرفه ای ملی پوشان در تمرینات تیم های باشگاهی آماده می شود و حضورشان در تمرینات تیم های ملی فقط به منزله هماهنگی است! لیگ برتر در فوتبال حرفه ای فقط در روزهای فیفا تعطیل می شود اما در ایران تیم ملی یکی دو هفته پیش تر از آغاز روزهای فیفا به اردو می رود و به همین بهانه لیگ برتر تعطیل می شود.

پیش از تعطیلات لیگ برتر و در هفته اول 14 گل به ثمر رسید و 4 بازی با پیروزی به پایان رسید و 4 بازی هم با نتیجه مساوی. در هفته دوم تعداد گل های به ثمر رسیده کمتر از هفته اول بود. 12 گل در 8 بازی! 2 مسابقه با برتری تیم ها همراه بود و 6 دیدار هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده بود. درهفته سوم شرایط کمی بهتر شد. شاهد عبور 21 توپ از خط دروازه ها بودیم. 7 مسابقه با پیروزی تیم ها همراه بود و تنها یک بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید. اما در هفته چهارم دوباره تیم ها افت کردند. 4 پیروزی و 4 تساوی حاصل عملکرد تیم ها در هفته چهارم بود و به طور میانیگن در هر بازی 2 گل به ثمر رسیده بود. یعنی در مجموع 16 گل.

اما حکایت بعد از تعطیلات از این قرار بود. در هفته پنجم 14 گل زده شد. 2 پیروزی و 6 مساوی! در هفته ششم که دربی هم داشتیم 13 گل به ثمر رسیده. 3 پیروزی و 5 مساوی. این آمار و ارقام نشان می دهد که سطح کیفی بازی های لیگ برتر بعد از تعطیلات به نسبت پیش از تعطیلات افت کرده است. هر چند سطح کیفی بازی ها پیش از تطعیلات خیلی آرمانی نبود.

بعد از دربی 83 برخی از مربیان لیگ برتری از جمله برانکو بر این نکته تاکید داشتند که تعطیلات لیگ برتر به ضرر آنها تمام شده است!
دیدگاهتان را بنویسید