برانکو: نگران وضعیت داوری برای دیدارهای پرسپولیس هستم;قلعه‌نویی بهترین بازیکن تراکتورسازی است

پرسپولیس اف سی:  سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس نگران وضعیت داوری برای دیدارهای تیمش است و از کمیته داوران خواست داوران جوان را برای قضاوت دیدارهای سرخپوشان انتخاب نکنند.

برانکو ایوانکوویچ در پایان تمرین امروز (شنبه) تیمش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما امروز یک بازی دوستانه برگزار کردیم و این تمرینی بود برای آنهایی که دیروز بازی نکردند. همیشه گفته‌ام که بازی بهترین تمرین است و می‌توان در بازی خیلی چیزها را دید. به نظرم امروز شهاب زاهدی، صادق محرمی و بقیه هم خوب کار کردند. ما هفته آینده شنبه هم یک بازی داریم تا همه بازی کنند. امید عالیشاه هم باتوجه به مصدومیت دستش امروز یک نیمه بازی کرد.

وی با اشاره به دیدار تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز خاطر نشان کرد: من از برد دیروز راضی هستم. به نظرم دیروز بردیم و این خوب بود. بخش عمده‌ای از بازی را خوب بازی کردیم، اما همچنان فرصت‌های گلزنی زیادی را از دست می‌دهیم. به همین دلیل بعضی وقت‌ها عدم اطمینان و جو روانی سنگین در بازی ایجاد می‌شود. با این حال مهم این بود که بردیم و من به بازیکنانم و هواداران که برد را جشن گرفتند، تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به دشواری کار تیمش در مصاف با پدیده خراسان اشاره کرد و گفت: واقف هستیم که بازی سختی با پدیده خواهیم داشت. به برد این بازی در مسیری که داریم، نیازمندیم. البته با ما تماس گرفتند و خواستند که یک روز بازی را به تعویق بیندازند و ما هم قبول کردیم. به نظرم این اتفاق برای ما هم خوب است، چون هر هفت روز یک بار بازی می‌کنیم و تعادل هم حفظ می‌شود.

برانکو در پاسخ به این سؤال که آیا با تغییر زمان بازی مشکلی در پرواز و هتل پرسپولیسی‌ها ایجاد نمی‌شود، اظهار داشت: نه مشکلی از بابت تهیه بلیت و هتل نداریم.

وی در واکنش به این مسئله که مساوی تراکتورسازی باعث شد پرسپولیس با اقتدار و بدون نیاز به تفاضل گل صدرنشین شود و با این شرایط آیا به نتایج رقبا هم توجهی دارد یا نه، گفت: ما همه نتایج را دنبال می‌کنیم و طبیعی است این کار را انجام دهیم، اما قبل از هر چیزی ما تمرکزمان روی بازی خودمان است. البته توجه به یک بازی معنایی ندارد، چون تازه یک سوم لیگ گذشته است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص درخشش ساسان انصاری که از پرسپولیس به فولاد رفت و عملکرد نامناسب مهدی طارمی در خط حمله تیمش که این دو مسئله تبدیل به بحث هواداران در شبکه‌های اجتماعی شده است، گفت: من به ساسان تبریک می‌گویم. او بازیکن خوبی است و پسر خوبی هم هست. به نظرم انصاری در تیم فولاد عملکرد درخشانی داشته است. به او تبریک می‌گویم. انصاری شرایطش طوری شد که می‌خواست از پرسپولیس برود و این مسئله را با باشگاه در میان گذاشت و از ما جدا شد.

برانکو در واکنش به این پرسش که آیا حسرت جدایی بازیکنی مثل انصاری را نمی‌خورد، گفت: این مسئله‌ای است که تمام شده و رفته و من الان حتی به بازی دیروز هم کاری ندارم. شاید فقط گذشته را برای برطرف کردن ضعف‌ها نگاه می‌کنیم، اما نگاه‌مان فقط رو به جلوست.

وی درباره اینکه پدیده در هفته‌های گذشته نتیجه خوبی گرفته است و این هفته هم توانست تراکتورسازی را متوقف کند و آیا از بازی با این تیم ترسی دارد یا نه، گفت: بله در جریان هستیم. ما یک تجربه تلخ هم از بازی با آنها داریم. سال گذشته در تهران با پدیده 2 – 2 مساوی کردیم و در مشهد هم در لحظات پایانی بازی‌مان مساوی شد. می‌دانیم که شرایط سختی در انتظار ماست. بازی‌های آخر پدیده مقابل ماشین‌سازی و تراکتورسازی را دیده‌ایم و می‌دانیم پدیده مقابل تیم‌های بزرگ خوب کار می‌کند.

برانکو درباره احتمال گرفتن بازیکن از استقلال خوزستان در نیم‌فصل خاطرنشان کرد: ما قصد تقویت کردن تیم‌مان را داریم، اما اینکه چه بازیکنی را از کجا می‌گیریم، معلوم نیست و خیلی به ما هم بستگی ندارد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه تیمش قهرمانی فصل گذشته را با تفاضل گل از دست داد و این فصل هم کم گل می‌زند،‌گفت: به نظرم قانون قهرمانی این فصل تغییر کرده و بازی رودررو محسوب می‌شود، اما شما حق دارید چون ما کم گل می‌زنیم و موقعیت‌هایی را که داریم، تبدیل به گل نمی‌کنیم. ما در هر بازی هفت هشت موقعیت خوب گلزنی داریم که توپ‌ها را گل نمی‌کنیم. امیدوارم مهدی و دیگران روزهای شکوفایی‌شان برسد.

وی در پاسخ به این سؤال که گویا مشکل گلزنی پرسپولیس فراتر از مشکل فنی است و فکر نمی‌کند بازیکنانش برای بهتر شدن وضعیت‌شان نیاز به روانشناس دارند، اظهار داشت: بهترین روانشناسی تمرین است. تمرین، تکرار و تکرار و تکرار بهترین کار است. هیچ چیز دیگری مهم نیست.

برانکو در خصوص اینکه تغییرات زیادی در ترکیب تیمش می‌دهد و یک روز انصاری از دفاع چپ به دفاع میانی می‌آید، یک روز حسین ماهینی به دفاع وسط می‌آید و با بازگشت دوباره انصاری نگرانی‌هایی درباره تغییر دوباره ترکیب وجود دارد، گفت: این نگرانی شیرین است. ما خوشحالیم که بازیکن باکیفیت زیاد داریم و برای بازی‌های آینده هم دلمشغولی برای انتخاب ترکیب اصلی زیاد است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع که تراکتورسازی با امیر قلعه‌نویی جدی‌ترین رقیب تیمش برای قهرمانی محسوب می‌شود، عنوان کرد: من قبلاً هم گوشزد کرده بودم، مدعیان اصلی قهرمانی لیگ سه تیم پرسپولیس، تراکتورسازی و استقلال هستند. البته که لیگی طولانی در پیش داریم و ممکن است اتفاقات زیادی تا روز آخر رخ بدهد. تیم‌های دیگری هم می‌توانند شانس داشته باشند، اما آنها فعلاً از بقیه مدعیان عقب افتاده‌اند.

وی با تمجید از امیر قلعه‌نویی ادامه داد: به نظرم بهترین و قوی‌ترین بازیکن تراکتورسازی، سرمربی این تیم است. قلعه‌نویی بیشترین مقام قهرمانی را در مسابقات لیگ کسب کرده است و پس از حضور در تراکتورسازی هم توانست با تقویت این تیم از تیمش یک مدعی جدی برای قهرمانی بسازد. من افتخار می‌کنم که با قلعه‌نویی رفاقت صمیمی دارم و به عقیده‌ام این دوستی‌ها در ورزش از هر چیزی با ارزش‌تر است. در کنار این مسئله هر دوی ما تلاش می‌کنیم تا تیم‌مان بهترین نتایج را در لیگ بگیرد.

برانکو در مورد قضاوت محمدرضا فغانی در دیدار روز گذشته پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی گفت: من هم با اینکه گفته شده است او قضاوت خوبی نداشت، موافقم. من نگران وضعیت داوری برای بازی‌های پرسپولیس هستم. گفته شده است فغانی دیروز اولین قضاوتش را در بازی‌های پخش مستقیم انجام داد و من تعجب می‌کنم چرا او را برای این دیدار سخت انتخاب کرده بودند! چرا قضاوت دیدار ذوب‌آهن – پیکان یا تراکتورسازی – پدیده را به او ندادند؟ فغانی دیروز دو اشتباه بزرگ داشت؛ یکی اینکه قبل از اعلام پنالتی برای ماشین‌سازی باید آفساید مهاجم این تیم را می‌گرفت و مورد دیگر هم این بود که خطا بیرون از محوطه جریمه انجام شد و لحظه درآمدن کفش مهاجم حریف هم همه چیز را نشان می‌دهد. من از کمیته داوران می‌خواهم که داوران کم تجربه بازی‌های ما را قضاوت نکنند، چون در همین بازی دیروز نزدیک بود اتفاقات خوبی برای ما رخ ندهد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره دیدار امشب بارسلونا – رئال مادرید و نبرد هافبک‌های کروات این تیم اظهار داشت: من امشب هوادار رئال مادرید هستم، چون در این تیم دو بازیکن بزرگ در زمین حضور دارند. مودریچ و متئو کواچیچ در رئال هستند. مودریچ در کنار رونالدو یک زوج خوب را تشکیل داده است. خیلی علاقه‌مند هستم ببینم عملکرد هافبک‌های کروات در ال‌کلاسیکو چگونه است.

وی ادامه داد: فعلاً بارسلونا در وضعیت بحرانی به سر می‌برد، اما بارها گفته‌ام دربی در هیچ کجای دنیا ارتباطی به شرایط جدول و تیم‌ها ندارد. مانند دربی خودمان که وقتی پرسپولیس و استقلال مقابل هم قرار می‌گیرند، کسی توجهی به جایگاه‌ها ندارد. قطعاً نتیجه بازی امشب نامعلوم است و من بسیار علاقه‌مندم ببینم کدام تیم برنده بازی خواهد شد. به طور کلی امشب می‌خواهم از تماشای ال‌کلاسیکو لذت ببرم، به خصوص اینکه تیم خودم هم دیروز برده است و امشب سر حال و قبراق به تماشای بازی می‌نشینم. ضمن اینکه تمرین فردا را هم برای بازیکنان اختیاری گذاشته‌ام.

برانکو در پاسخ به این سؤال که چرا تصمیم گرفته خبرنگاران را از تمرینات پرسپولیس دور کند و آنها فقط هفته‌ای یک بار اجازه حضور در محل تمرین سرخپوشان را دارند، گفت: من تشکر می‌کنم از اینکه شما خبرنگاران همیشه کنار تیم هستید، اما این تصمیمی است که باشگاه اتخاذ کرده و ما هم تابع باشگاه هستیم. من بارها گفته‌ام در تمرینات چیزی برای پنهان کردن نداریم و شما همیشه آزاد بودید تمرینات ما را ببینید. شاید برای اینکه بازیکنان راحت‌تر باشند، باشگاه چنین تصمیمی گرفته است. اجازه بدهید برخی چیزها بین خودمان بماند.

رمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به صحبت خبرنگاری مبنی بر اینکه باشگاه اعلام کرده برانکو چنین تصمیمی گرفته است، تأکید کرد: به هر صورت این تصمیمی بوده که از سوی من و باشگاه اتخاذ شده است. شما خبرنگاران در طول هفته مشکلی برای مصاحبه با من و بازیکنان ندارید، اما قبل از آن باید با باشگاه هماهنگ کنید.
دیدگاهتان را بنویسید