بررسی شرایط گزینه های مربیگری تراکتور

پیرمرد سیبیلو بالاخره امروز از بایکنان تراکتورسازی خداحافظی کرد تا جا برای بازگشت خطیبی و قلعه‌نویی و شاید هم فرکی بازتر شود.

پرسپولیس اف سی:  دیدگاه‌ها نسبت به حضور سرمربی جدید روی نیمکت تراکتورسازی تفاوت زیادی دارد. نکته مشترک، نارضایتی از خروج تونی است. در بزرگترین سایت هواداری هم نظرسنجی‌شان در رابطه با کنار گذاشتن تونی به نقطه مشترکی رسید: 70 درصد مخالف، 30 درصد موافق. اما حالا که او رفته، ترجیح می‌دهند که بهترین گزینه را بیاورند. شرایط جانشین‌های تونی را بررسی می‌کنیم.


امیر قلعه‌نویی: از مدت‌ها قبل صحبت از بازگشتش بود. قلعه‌نویی بهترین مقام تاریخ تی‌تی‌ها در لیگ برتر را کسب کرد. هر چند که نایب قهرمانی او هم باعث ادامه محبوبیتش نشد. در روزهای پایانی ژنرال در تبریز دیگر خبری از لقب پاشا نبود. بیست هزار نفری هم که برای استقبالش به فرودگاه رفته بودند، دل و دماغی برای بدرقه‌اش نداشتند. حالا با جدی‌تر شدن مذاکرات با او، مخالفانش هم خیلی مصمم‌تر از بنرهایی علیه قلعه‌نویی رونمایی می‌کنند.


رسول خطیبی: رسول در این مدت همه کار کرد تا بازگشت پرشکوهی به تبریز داشته باشد. خطیبی از زمان جدایی‌اش تا به حال هیچ وقت مصاحبه تندی علیه باشگاه نداشت. رسول در چند هفته قبل هم در روزهایی که اولیویرا بی‌محابا سراغ طلبش از باشگاه رفته بود و حتی تهدید به کسر امتیاز کرد، دو میلیارد از بدهی تراکتورسازی به خودش را بخشید. اتفاقی که اتمسفر را برای بازگشت تنها گزینه بومی روی میز مذاکره آماده‌تر کرد. خطیبی تا به حال با تیم‌های تبریزی نتایج به نسبت خوبی گرفت، هر چند که در تنها سرمربی‌گری‌اش خارج از تبریز، فقط چهار هفته دوام آورد. تنها نکته‌ای که شرایط همکاری را برای خطیبی تنگ‌ می‌کند، ساز مخالفت هوادارانی است که معتقدند رسول در زمان جدایی از تراکتورسازی، خیلی هم از کنار این تیم کنار نرفته بود. به خصوص در پشت پرده.


حسین فرکی: گزینه آرام و بی‌سر و صداتر. چهره‌ای که جز محرم نویدکیا و هواداران خودجوش سپاهان، مخالف دیگری در هیچ جای کره خاکی ندارد. البته اگر بلایی که بر سر مجید جلالی آمد، این بار فرکی را زده از کار نکند. سابقه نشان داده در تبریز مربیان هم باید به اندازه بازیکنان کیلومترها را بدوند و غلت بخوردند تا محبوب شوند. کارهایی که نباید از فرکی انتظار داشت. نکته امیدوارکننده فرکی، دو قهرمانی متوالی است که کسب کرده. با بازیکنان سربازهای زیادی که این فصل در تبریز حضور دارند، حسین آقا می‌تواند هتریک هم کند./آی اسپورت
دیدگاهتان را بنویسید