بررسی یک موضوع عجیب؛ منطقه حادثه خیز ورزشگاه آزادی

پرسپولیس اف سی :در بازی های بسیاری که در دوسال گذشته در ورزشگاه آزادی برگزار شده، کنار خط طولی نزدیک به نیمکت ذخیره های شمالی ورزشگاه، منطقه اصلی درگیری ها بوده است.

به گزارش پرسپولیس اف سی به نقل از ورزش3 در کناره زمین چمن ورزشگاه آزادی و نزدیک به نیمکت ذخیره های شمالی ورزشگاه، کنار خط طولی، در بازی های دو سال اخیر، درگیری هایی بین بازیکنان و مربیان دو تیم که مشغول بازی بوده اند پیش آمده است، درگیری هایی که بعضا به اخراج آنها نیز منتهی شده است.
در این گزارش به تعدادی از آنها می پردازیم:

ایران – کره :


بازی حساس تیم های ایران و کره در دور رفت رقابت های مقدماتی جام جهانی در آسیا در حالی که با برتری تیم ملی ایران پیگیری می شد، سرمربی تیم ملی معتقد به یک طرفه قضاوت کردن داور بازی بود و کنار خط طولی هیجان زیادی از خود بروز می داد، در این لحظات میان کارلوس کی روش و مدافع کره ای درگیری پیش آمد، درگیری که از یک جر و بحث شروع شد و در نهایت به اخراج کی روش از کنار زمین منتهی شد.

پرسپولیس – استقلال :


در حالی که بازی سنتی دربی تهران با تساوی پیش می رفت، بال راست سرخ پوشان در همان محوطه مورد نظر در صحنه ای با مدافع راست آبی ها درگیری شدیدی پیدا کرد، جدلی که اگر داور دیدار قصد مماشات و کنترل بازی را نداشت، منجر به اخراج هر دو بازیکن می شد، البته دقایقی بعد از این اتفاق امید عالیشاه توانست از اشتباه میلاد فخرالدینی نهایت استفاده را ببرد و گل برتری پرسپولیسی ها را به ثمر برساند.

ایران – کره :


آخرین بازی تیم ملی ایران در ورزشگاه آزادی قبل از عزیمت به استرالیا برای رقابت های جام ملت های آسیا در مقابل کره جنوبی انجام شد. در این بازی که دوستانه بودن تنها چیزی بود که به آن نمی آمد چند صحنه بازیکنان دو تیم به شدت با یکدیگر درگیر شدند اما شدیدترین درگیری در همان منطقه مربوطه میان اشکان دژاگه و چا دوری شکل گرفت. درگیری که بعدا پای علی کریمی را نیز به میدان کشید و اگر حاصل بازی دوستانه نبود قطعا به اخراج هر دو می انجامید.

پرسپولیس – پیکان :


بازی این دو تیم در جام حذفی نیز یک نکته غیرعادی داشت، در صحنه ای از بازی کاپیتان پیکانی ها در حالی که نتیجه بازی را از دست داده بودند در کنار خط طولی با مربی سرخ ها درگیر شد، نکته عجیب در این صحنه درگیری بارانی با کریم باقری بود، درگیری شدیدی که تاکنون از باقری خونسرد سراغ نداشتیم و البته بعد از پایان بازی نیز هر دو ضمن عذرخواهی از یکدیگر، به اشتباه بودن این اتفاق اذعان داشتند.

ایران – ژاپن :


باز هم در دیداری دوستانه، بازهم تیم ملی ایران و تیمی از جنوب شرق آسیا، اما این بار ژاپن، بازی با تساوی در نیمه دوم پی گیری می شد که در صحنه سردار آزمون کنترل خود را از دست داد آغاز کننده درگیری با ژاپنی ها شناخته شد. البته این اتفاق یکی دو بار دیگر تکرار شد اما این بار را می توان شدیدترین آن دانست.
دیدگاهتان را بنویسید