بلیت و ساندویچ و حرکات جذاب / تصمیم های شتاب زده به ضرر پرسپولیس نشود

پرسپولیس اف سی : پس از اجرای طرح ورود رایگان تماشاگران به ورزشگاه و گسترش آن در بین تیم های لیگ برتر اکنون طرح های دیگری برای جایگزینی انتخاب شده است.

این طرح با وجود اینکه توانست جمعیت زیادی را به ورزشگاه ها بکشاند برخی مخالفت ها باعث شد جلسایی در سازمان لیگ برگزار شود و سر و شکل جدیدی به خود بگیرد.

بر اساس آخرین تصمیم ها قرار شد هرکس عضو سامانه پیامکی باشگاه پرسپولیس شود بتواند با ارسال عدد 6 به 3090 رایگان وارد طبقه دوم ورزشگاه شود که البته دیگر نام آن ورود رایگان به ورزشگاه نیست و می توان گفت ورود ارزان تر به ورزشگاه است چون با عضویت در سامانه باید هزینه شارژ آن را پرداخت کرد.

اما اینکه فقط با یک اپراتور تلفن همراه بتوان از این مزیت استفاده کرد نقطه ضعف این طرح است. اینکه پرسپولیس فقط با یک اپراتور قرارداد دارد و با اپراتورهای دیگر نمی توان عضو سامانه پیامکی آن شد به خودی خود اشکالی ندارد اما این که این طرح به ورود رایگان یا ارزان به ورزشگاه متصل شود و فقط کسانی که سیمکارت همراه اول دارند اجازه ورود رایگان به ورزشگاه داشته باشند ظلم بزرگی به جمعیت میلیونی هوادارانی است که چندین سال است سیمکارت اپراتور دیگر را گرفته اند و به هر دلیلی مشترک سیمکارت های اپراتور اول نشده اند.

سال ها بود که اپراتور دوم سیمکارت های ارزان تری به مشتریان می داد و طبیعی است کسانی که نیاز مالی بیشتری به ورود رایگان به ورزشگاه دارند از میان صاحبان همین سیمکارت ها هستند و نمی شود یک شبه کاری کرد ده ها میلیون نفر اپراتور خود را عوض کنند.

در کنار این طرح مزیت های دیگری هم برای هواداران در نظر گرفته شده از جمله صدور کارت هواداری با افتتاح حساب در یکی از موسسه های مالی نه چندان مطرح و اهدای کوپن ساندویچ وفست فود رایگان به هوادارانی که به ورزشگاه می روند.

از طرح صدور کارت های هواداری که چندین و چند بار در سال های اخیر تکرار شده و به هیچ نتیجه ای نرسیده که بگذریم به قرارداد با رستوران های زنجیره ای و ساندویچ رایگان می رسیم که سوژه تمسخر تیم های رقیب علیه پرسپولیس در این روزها شده است.

قرارداد با شرکت های مختلف و ایجاد مزیت برای هواداران کار بسیار خوب و مثبتی است اما اجرای شتاب زده این طرح ها بدون مشورت با اهالی فوتبال و کار کارشناسی کافی بیش از اینکه تاثیر مثبت داشته باشد برای باشگاه حاشیه ایجاد کرده و موجب تحقیر و سرافکندگی هواداران می شود.

اینکه باشگاه بخواهد با رستوران های زنجیره ای قرارداد ببندد و فست فود رایگان به هواداران بدهد شاید قابل انتقاد نباشد اما گره خوردن آن با ورود هواداران به ورزشگاه و نام نهادن هوادار ساندویچی به حامیان تیم صورت خوشی ندارد، آن هم در این روزها که کشاندن هواداران به حضور در ورزشگاه با روش های تشویقی بیشتر مورد انتقاد قرار گرفته است.

اتفاق دیگر افتتاح سایت جدید حامی مالی پرسپولیس واستقلال است که با تولید محتوای مختلف و جذاب سعی در سرگرم کردن هواداران و تبلیغ برای اسپانسر دارد اما اشکالاتی هم به دنبال داشته است.

مصاحبه هایی که اخیرا از طریق استودیو پرسپولیس و در قالب گفتگوهای طنز و جذاب با بازیکنان انجام می شود بهتر است در زمان بهتری و در تعطیلات بین فصل پخش شود و یا حداقل سوالات آن از فیلترهای بیشتری بگذرد تا در این شرایط که بازی های حساسی تا پایان فصل باقی مانده است  بازیکنان را مشغول حواشی کاذب و درگیری با اعضای تیم رقیب نکند.

طرح های ابتکاری و خلاقانه برای درآمدزایی و پیشرفت روزافزون باشگاه اتفاق خوبی است که لازمه حرکت پویای باشگاه رو به جلو است اما در صورتی که اشکالات طرح ها با کارشناسی برطرف نشده و آفت های آن گرفته نشود بیش از آن که بتواند ثمرات مثبت به بار آورد ره به ناکجاآباد خواهد برد.
دیدگاهتان را بنویسید