بمب جدید پرسپولیسی ها | دژاگه شاگرد برانكو در “پرسپوليس” می‌شود

پرسپولیس اف سی :اشكان دژاگه به دليل دستمزد بالا و تغيير سياست‌های باشگاه العربی از اين تيم جدا خواهد شد.

در پی نتایج ضعیف فصل اخیر العربی با وجود هزینه های کلان، طی روز‌های اخیر سونامی مدیریتی در این باشگاه ایجاد شد که در پی این تغییرات کلی در هیات مدیره و هیات رئیسه باشگاه، طی روز های آتی شیخ خلیفه بن حمد بن جبر آل ثانی به عنوان رئیس جدید باشگاه بر روی صندلی ریاست العربی خواهد نشست. شیخ خلیفه رئیس جدید باشگاه العربی روز گذشته در گفتگو با سایت الکاس از برنامه های خود برای بازگرداندن العربی به اوج گفت.
رئیس جدید العربی در خصوص سرنوشت زولا روی نیمکت تیم گفت: “ما فهرستی از مربیان برای هدایت تیم را روی میز داریم که در حال بررسی آن برای پیدا کردن جانشین زولا هستیم.” شیخ خلیفه در مورد بازیکنان خارجی العربی هم گفت: “ما ۴ بازیکن خارجی جدید را مد نظر داریم تا جذب کنیم و از بین خارجی های فعلی تیم (كه اشكان دژاگه يكی از آنهاست) فقط شاید پائولینیو در تیم حفظ شود اما مابقی رفتنی هستند”.

البته لازم به توضيح است كه نام 10 بازیکن و پاسور برتر فصل اخیر لیگ ستارگان قطر اعلام شد که اشکان دژاگه، تنها بازیکن تیم العربی است که نامش در این فهرست قرار گرفت.

سرجیو گارسیا (الریان)، ژاوی هرناندز (السد)، یوسف المساکنی، اسماعیل محمد، نام تی هی و سباستین سوریا (لخویا)، رودریگو تاباتا (الریان)، سمجار تورسونوف (ام صلال)، ولادیمیر ویس (الغرافه) و اشکان دژاگه (العربی)؛  10 پاسور برتر انتخاب‌شده فصل اخیر لیگ ستارگان قطر  هستند.

اشکان دژاگه، ملی‌پوش ایرانی تیم العربی قطر با دادن هشت پاس گل یکی از بهترین بازیکنان این تیم در فصل اخیر لیگ ستارگان بود. البته تیم العربی نتایج ضعیفی کسب کرد و در رده هشتم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

اما چرا اشكان دژاگه با وجود درخشش در تيم العربی مورد غضب مدير جديد باشگاه قرار گرفته است ؟

به اين دليل كه قرارداد دژاگه برای باشگاه سنگين است.  دستمزد هفته ای ۸۰ هزار پوند اشکان، او را تبدیل به گرانقیمت ترین بازیکن فوتبال ایران کرده اما دستمزد او در مقایسه با بازیکنان بزرگ دنیا، پول تو جیبی آنها هم حساب نمی شود.
ضمن اينكه قرارداد رسمی او 5 ميليون پوند است. يكي از نكات جالب توجه اين قرارداد اين است كه دستمزد فعلي دژاگه معادل دستمزد لويی سوارز در سال اول حضورش در ليورپول انگليس است.

به نقل از يك منبع آگاه اشكان دژاگه بدش نمی‌آيد براي فصل آتی شاگرد برانكو ايوانكويچ شود. او كه 29 سال را تمام كرده مي داند در سال هاي پايانی فوتبالش خيلی بعيد به نظر مي آيد تا تيم مطرح اروپايی خواهان او باشد به همين دليل ترجيح مي دهد تا به يك تيم محبوب و پرتماشاگر ايراني ملحق شود تا محبوبيت وطنی‌اش بيش از پيش شود.

باشگاه پرسپوليس نيز به دليل كمبود مهاجم و البته هافبك خلاق به دنبال جذب دژاگه است و تنها مانع اين انتقال ( پس از خارج شدن هافبك تيم ملی ) قرارداد سنگين و درخواست بالای احتمالي اين بازيكن است .

قطعا حضور دژاگه در پرسپوليس با مربيگري برانكو می تواند يكي از جذابيت هاي فوتبال ايران باشد. مربی كه نشان داده به فوتبال هجومی علاقه مند است و با در اختيار داشتن دژاگه، پرسپوليس مي تواند در ليگ قهرمانان آسيا لقب بين‌المللی را يدك بكشد.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of