بهترین‌های لیگ بعد از هفته هفدهم/ سبقت حیرت‌انگیز مسلمان از رقبا/ محسن بهترین بازیکن لیگ

پرسپولیس اف سی: صدر جدول بهترین بازیکنان لیگ در اختیار پرسپولیسی ها قرار گرفت.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، با اعلام نمرات هفته هفدهم لیگ برتر در رده بندی کلی بازیکنان یک تغییر بزرگ ایجاد شد. محسن مسلمان هافبک طراح پرسپولیس که به دلیل کمبود بازی هایش تا قبل از این هفته نتوانسته بود خود را به جدول نهایی بازیکنان وارد کند با گرفتن یک نمره عالی همه را شگفت زده کرد و با میانگین نمره ۲،۵۰ جلوتر از مهدی طارمی و فرناندو ده خسوس بهترین بازیکن لیگ برتر در پایان هفته هفدهم است.

براساس قواعد گروه آنالیز نود، بازیکنانی در رده بندی کلی بازیکنان قرار می گیرند که حداقل در بیش از نیمی از بازیهای تیم شان نمره گرفته باشند. مسلمان در دور رفت بازی هایش کم بود و حالا با رسیدن بازی هایش به ۹ دیدار وارد جدول کلی شد و همه را عقب زد.

جالب اینکه دومین بازیکن برتر لیگ هم بر اساس نمرات گروه آنالیز نود یک پرسولیسی است. مهدی طارمی بهترین گلزن لیگ تا اینجای کار، با میانگین نمره ۲،۵۷ در تعقیب مسلمان قرار دارد. فرناندو ده خسوس که در پایان نیم فصل بهترین بازیکن لیگ بود با دو بازی نه چندان مطلوب به رده سوم جدول سقوط کرد.

در رده چهارم نوبت به یک استقلالی می رسد امید ابراهیمی با نمره ۲،۶۳ چهارمین بازیکن لیگ و بالاتر از خسرو حیدری و مهدی رحمتی بهترین بازیکن تمیش است.

در جمع ۱۰ بازیکن برتر به غیر از ده خسوس یک دروازه بان دیگر هم حضور دارد. محمدرضا اخباری دروازه بان موفق تراکتورسازی در رده بندی کلی پنجم است. در رده ششم سه بازیکن مشترکا حضور دارند. مهدی رجب زاده، ذوب آهن، مهدی ترابی از سایپا و احمد نوراللهی از پرسپولیس در این رده قرار دارند. نفرات نهم و دهم هم ماتیاس چاگو از فولاد و احسان پهلوان از ذوب آهن هستند.

در جمع ۱۰ بازیکن برتر لیگ، پرسپولیسی ها با داشتن سه بازیکن بیشترین نماینده را دارند. ذوبی ها دو بازیکن دارند. استقلال خوزستان، استقلال تهران، سایپا، فولاد و تراکتورسازی هم هر کدام یک نماینده دارند.

بر اساس این نمرات محسن مسلمان بهترین هافبک، مهدی طارمی بهترین مهاجم و فرناندو ده خسوس بهترین دروازه بان ، هرایر مگویان هم با قرار گرفتن در رده بیست و چهارم بهترین مدافع لیگ است.
دیدگاهتان را بنویسید