به روز عاشورا و سنت‌های شیعیان احترام زیادی می‌گذارم

پرسپولیس اف سی: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای انجام مصاحبه باشگاه هیچ اولتیماتومی به من نداده است اما طبیعی است که ما باید یک تیم واحد باشیم.

به گزارش پرسپولیس اف سی  و به نقل از فارس، برانکو ایوانکوویچ در خصوص شرایط تیم فوتبال پرسپولیس پیش از بازی مقابل ملوان شناختش از واقعه عاشورا و مواردی دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

* امروز روز عاشورای حسینی است. شما به عنوان یک فرد خارجی که در کشور ما کار می‌کنید از این روز چه اطلاعاتی دارید؟

می‌دانم که امروز عاشورا است و روزی است که شیعیان در آن عزاداری می‌کنند. تا جایی که من اطلاع دارم امروز روزی است که امام حسین (ع) و خانواده‌اش شهید می‌شوند. من به این روز و به این مناسبت خیلی احترام می‌گذارم. امیدوارم که مردم ایران هم آنطور که شایسته امامشان است در تاسوعا و عاشورا عزاداری کنند.

* عکسی از شما در هیات عزاداری سیدالشهدا (ع) منتشر شد در این باره هم صحبت می‌کنید؟

در روزهای ابتدایی ماه محرم در هیاتی که مقابل ورزشگاه درفشی‌فر وجود دارد حاضر شدم و ‌آنجا عکسی از من گرفته شد که در اینستاگرام منتشر شد.

* برای ایرانی‌ها جالب است که برانکو در ماه رمضان سفره افطاری می‌دهد و در ماه محرم هم لباس مشکی بر تن می‌کند.

من به عقاید مذهبی ایرانی‌ها احترام می‌گذارم و دوست دارم در مناسبت‌های آنها شریک باشم. به سنت‌ها و فرهنگ ایرانیان علاقه زیادی دارم چون من در ایران هستم و اینجا زندگی می‌کنم و دوست دارم تاریخ و آداب و فرهنگ ایرانی‌ها را بدانم و به آن احترام بگذارم.

* دو روز دیگر باید مقابل ملوان به میدان بروید. شرایط تیم فوتبال پرسپولیس در حال حاضر چطور است؟

شرایط ما خوشبختانه بهتر و بهتر می‌شود و فقط مایکل(اومانیا) مصدوم است اما بقیه خوشبختانه در شرایط خوبی قرار دارند.

* مهدی طارمی دو اخطاره است و این در حالی است که پرسپولیس بعد از بازی با ملوان باید مقابل استقلال در دربی ۸۱ حاضر شود. آیا این ریسک را می‌کنید که طارمی در بازی با ملوان بازی نکند تا به بازی با استقلال برسد؟

دربی را رها کنید! اصلا علاقه ندارم الان و در این روزها که قبل از بازی با ملوان است بخواهم به دربی فکر کنم. ما هیچ حسابگری انجام نمی‌دهیم. اینکه بخواهیم بازیکنی را برای دربی حفظ کنیم اینطور نیست و مطمئن باشید مقابل ملوان بهترین ترکیب را به میدان می‌فرستیم.

* چند روزی است میان افشین پیروانی و ضیاء عربشاهی دو پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اختلافات زیادی رخ داده به طوری که حتی گفته می‌شود عربشاهی شلاق هم خورده است. شما به عنوان مربی که همواره از پیشکسوتان پرسپولیس حمایت کرده‌اید در این خصوص چه صحبتی دارید؟

هر دو این افراد روزگاری در پرسپولیس بودند و در این تیم بازوبند کاپیتانی بسته‌اند. من به هر دو نفر احترام می‌گذارم حتی باید بگویم که افشین پیروانی بازیکن من بوده است اما نمی‌دانم چرا این دو نفر با هم درگیر شدند و نمی‌توانم در این مورد دخالت کنم اما برای هر دو نفر بهترین آرزوها را دارم تا همیشه سلامت باشند. این دو نفر همچنان بخشی از خانواده پرسپولیس هستند.

* در کرواسی هم آیا پیشکسوتان این همه با هم مشکل دارند؟

همه جای دنیا شرایط همین گونه است. حالا یک جا بیشتر یک جا کمتر.

* در بازی پرسپولیس و ملوان در جام حذفی دچار مشکلات زیادی شدید تا این تیم را شکست دهید فکر می‌‌کنید در بازی دو روز آینده آیا باز هم مقابل این تیم به مشکل می‌خورید؟

ملوان تیم خیلی خوبی است. آنها فقط امسال خوب نبودند بلکه دو سال پیش هم جزو تیم‌های بالای جدول بودند. ملوان تیم بسیار خوبی است اما باید بدانید که هر بازی با بازی دیگر فرق می‌کند و نمی‌توان گفت که همه بازی‌ها شبیه هم است. ما می‌دانیم که بازی سخت و با نتیجه نامعلوم را در پیش داریم. از طرف دیگر هم سرمربی آنها حمید استیلی است که پرسپولیس را هم از درون و هم از بیرون خیلی خوب می‌شناسد.

* اینکه گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس به شما اولتیماتوم داده که بدون هماهنگی مصاحبه نکنید صحت دارد؟

من سرباز باشگاه هستم و باید بگویم که هیچ اولتیماتومی در کار نیست. همه چیز با هماهنگی باشگاه انجام می‌شود و طبیعی است که باشگاه هم باید حواسش به همه چیز باشد. باشگاه از ما می‌خواهد که همه با هم یک تیم واحد باشیم.
دیدگاهتان را بنویسید