تغییر چهره پرسپولیس برای دیدار با ذوب آهن

پرسپولیس اف سی: به یاد نداریم که پرسپولیس حتی برای یک بار- از ابتدای فصل پانزدهم- خود را به قانون نانوشته دست نخورده ماندن ترکیب تیم برنده تسلیم کرده باشد. نه که نخواهد، نتوانسته و دلیل این ناتوانی هم چیزی نیست جز محرومیت‌های بی‌پایان و آسیب‌دیدگی‌هایی که رهایی از آنها صبوری می‌طلبد. برای پرسپولیس فرقی نمی‌کند که ببرد، ببازد و یا بازی‌هایش بدون برنده به آخر برسد.
مهم این است که برانکو به اندازه یک تیم یازده نفره و تعویضی‌هایش بازیکن داشته باشد. درست مثل حالا که سرمربی کروات باید تیمش را به بازی با ذوب‌آهن بفرستد و سه بازیکن اصلی خود را در اختیار ندارد؛ سوشا مکانی، مهدی طارمی و احمد نوراللهی. دو تای اول یعنی سوشا و طارمی باز هم محرومند و نوراللهی به خاطر آسیب‌دیدگی مچ پایش حتی نتوانست دربی را به آخر برساند. پزشک پرسپولیس البته گفته بود مشکل این بازیکن آنقدر حاد نیست که شانس بازی کردن را از دست بدهد اما کهنگی مصدومیت مچ پای نوراللهی شاید برانکو را به بازی نکردن او راضی کند.
در واقع احتمال پررنگ‌تر این است که نوراللهی- که بعد از دربی اصلا تمرین نکرده- در تهران بماند و بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن را هم از تلویزیون تماشا کند. درست مثل سوشا و طارمی که به خاطر محرومیت قرار نیست با تیم به اصفهان بروند. برای همه آنها البته برانکو جانشین دارد. به جای دروازه‌بان محبوبش دروازه را می‌سپارد به ایمان صادقی، محسن مسلمان را به جای نوراللهی به بازی می‌گیرد و برای جانشینی آقای گل هم حتما روی علی علیپور حساب کرده است. البته مهرداد کفشگری هم می‌تواند یکی از گزینه‌های جایگزینی نوراللهی باشد اما به شرطی که برانکو از 2- 4- 4 دست بکشد و از سر احتیاط، دوباره پرسپولیس را با 1- 3- 2- 4 بیاراید که در آن صورت، کفشگری فیکس می‌شود و علیپور باز هم باید بازی را از روی نیمکت شروع کند. اینگونه که کمال کامیابی‌نیا و مهرداد کفشگری نقش دو هافبک تدافعی را به خود بگیرند و در فاصله بین آنها و تک مهاجم که بدون شک جری بنگستون خواهد بود، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده و امید عالیشاه مثلث تهاجمی تیم را تشکیل بدهند. ترکیبی که خیلی محتمل به نظر نمی‌رسد چون مرد کروات دیگر میلی ندارد به 1- 3- 2- 4. او در همه بازی‌های رفته از فصل از 2- 4- 4 کمک گرفته و قطعا در بازی با ذوب‌آهن هم که یکی از مهم‌ترین بازی‌های فصل پرسپولیس است، همین شیوه را برمی‌گزیند.

ایران ورشی
دیدگاهتان را بنویسید