توضیحات باشگاه پرسپولیس درباره مالیات معوقه افشین قطبی

پرسپولیس اف سی: امور حقوقی و ورزشی باشگاه پرسپولیس در پی دستور چندی پیش سرپرست باشگاه به بررسی پرونده مربوط به همکاری افشین قطبی با باشگاه پرداختند و آنچه مشخص شد اینکه طبق سند و صورتجلسه‌ای به امضای سرمربی پیشین پرسپولیس در دیماه سال 89، دو طرف نسبت به صلح برای فسخ قرارداد اقدام کرده‌اند و روابط مالی بسته شده است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، بدهی مالیاتی افشین قطبی از محل دومین قرارداد او با باشگاه که باعث بروز مشکلاتی برای سرمربی پیشین پرسپولیس شده است، این روزها نقل محافل خبری است و در این میان مطالب یک جانبه‌ای مطرح می‌شود که ادای بعضی توضیحات را برای روشن شدن موضوع در ذهن افکار عمومی، بویژه هواداران عزیز پرسپولیس ضروری می‌کند.

در همین ارتباط گفتگویی با مسوول امور حقوقی باشگاه در زمینه فوتبال و سرپرست امور ورزشی باشگاه داشتیم که از سوی علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه مسوول رسیدگی به این پرونده شدند.

محمد امام‌وردی در این باره گفت: باشگاه پرسپولیس و افشین قطبی در دو مقطع با یکدیگر انعقاد قرارداد داشته‌اند. اولین قرارداد برای یک سال و برای فصل 87 – 86 منعقد شد و دومین قرارداد در تاریخ 15 تیر ماه سال 1387 برای دو فصل بود که طی توافقنامه و تسویه حسابی به تاریخ سوم دیماه سال 87 و به درخواست آقای قطبی فسخ گردید. این در حالی بود که وی پیش از این اقدام در تاریخ 27/8/87 نیز استعفای خود را تقدیم کرده بود که طی نامه‌ای در تاریخ 28/8/87 از سوی مدیرعامل وقت باشگاه با این استعفا مخالفت شد.

آرش نجفی هم در این ارتباط اضافه کرد: آنچه قابل تأمل است اینکه، باشگاه پرسپولیس در راستای برخورد شفاف خود با این پرونده هیچگاه منکر این مساله نبوده است که طبق یکی از مفاد قرارداد فی‌مابین مسوولیت پرداخت مالیات حاصل از درآمد بر عهده باشگاه قرار گرفته بود اما در چنین مواردی نمی‌توان اسناد و مدارک را جدای از هم در نظر گرفت. چنانکه در توافق صورت گرفته بین دو طرف و طبق سندی که در باشگاه موجود است و در اختیار طرف مقابل نیز قرار دارد. دو طرف اذعان به توافق بر فسخ قرارداد کرده و طبق همین سند برای تسویه حساب مقرر شد؛ سرمربی پیشین پرسپولیس بعد از کسر 70 هزار دلار به عنوان مبلغ مطالبه خود از باشگاه از محل 180 هزار دلاری که در اختیار وی بود، مابقی این رقم به مبلغ 110 هزار دلار را به حساب باشگاه برگرداند و دو طرف با امضای خود تائید کردند با این انتقال قرارداد دوره  ژولای 2008 – 2010 بین آنها فسخ خواهد شد. در واقع این صورتجلسه به معنای آخرین مرحله از حساب و کتاب‌های بین دو طرف تلقی می‌شود.
دیدگاهتان را بنویسید