توفیق اجباری برای تیم های نظامی

پرسپولیس اف سی: بیش از یک سال از سونامی کارت های پایانت خدمت می گذرد، بازیکنانی که گرفتار این سونامی شدند حال در تیم های نظامی مشغول به بازی هستند از تیم های لیگ برتری گرفته تا لیگ یکی و حتی لیگ دویی!

عملکرد موفق این سربازان بهانه ای شد تا وضعیت تیم هایی که این نوع بازیکنان برایشان بازی می کنند را بسنجیم، تیم هایی که سونامی برای آنها توفیق اجباری بود.شاید جالب ترین نکته این باشد که در هر 4 تیم زیر آقای گل این سربازان هستند ، سربازانی که با یک تصمیم اشتباه گرفتار سونامی شدند و اکنون می خواهند به فوتبال بازگدند آنهم پرقدرت تر از دیروز!

حال با هم وضعیت تیم های شاخص نظامی را بررسی می کنیم:

تراکتورسازی تبریز / هر روز بهتر از دیروز

تراکتورسازی تبریز در این فصل تعداد زیادی تغییرات داشت تا کار برای تونی اولیویرابرای نتیجه گیری بسیار سخت شود.اولیویرا حال تیمش بعد از دو برد پیاپی بسیار بهتر و جا افتاده تر بازی می کند.آنها فولاد و سایپا را در این دو هفته اخیر شکست دادند تا با این 6 امتیاز به رده ششم با 13 امتیاز صعود کنند.تراکتور که اکنون هماهنگ تر شده است با سربازانش می تواند بیش تر بدرخشد تا شاید این فصل انتقام فصل قبل را از جام بگیرد و آن را به تبریز ببردتا تونی با گرفتن این جام مرد رویایی تبریز لقب بگیرد، کسی که کسب جام حذفی همراه با تراکتور را در کارنامه دارد.

شجاع خلیل زاده، سروش رفیعی، سینا عشوری، بختیار رحمانی، علی حمودی و احمد عبدالله زاده سربازانی هستند که بعد از باطل شدن کارتشان به سرخ پوشان تبریز پیوستند.

تراکتورسازی تا کنون 8 گل زده که نیمی از آن را سربازان زده اند. شجاع خلیل زاده با دو گل بهترین گلزن این فصل تراکتورسازی است ، سروش رفیعی و بختیاررحمانی نیز هرکدام یک گل برای تبریزی ها زده اند تا تاثیرسربازان در رتبه ی کنونی تراکتورنمود بیشتری پیدا کند.

باید دید تراکتور می تواند این روند صعودی خود را ادامه دهد و به قهرمانی برسد، عنوانی که فصل قبل تنها چند دقیقه با آن فاصله داشت.

ملوان بندرانزلی / پرواز قوها با سربازان در بندر

ملوان انزلی نیز به مانند تراکتورسازی 13 امتیاز دارد و بهترین گلزنشان سربازی است که کارتش فصل قبل باطل شده بود.ملوان در دوبازی اخیر برابر تیم های دوم و سوم جدول به تساوی رسیده است ، نتیجه ای که می تواند برای ملوانی ها راضی کننده باشد اما غیبت افشین به دلیل مصدومیت یکی از دلایل گل نزدن ملوان در بازی های اخیرش بوده است.آرش افشین،حسین ماهینی،شهاب کرمی،رضا درویشی سربازان شاخص این فصل ملوان پس از آن سونامی هستند که بارها برای ملوان این فصل به میدان رفته اند.

آرش افشین سه گل از 7 گل این فصل را زده است که دو گل آن 3 امتیازی بوده است. این سربازان در این 9 هفته برای قوهای انزلی راضی کننده راضی شدند تا جایی که حسین ماهینی، شهاب کرمی، آرش افشین (2 بار) در تیم منتخب ورزش سه قرار گرفته اند.

فجرسپاسی شیراز / بر بام لیگ یک با سربازان 300 هزارتومانی

فجرسپاسی با درخشش سربازان در لیگ یک صدرنشین بلامنازع است. آنها از 11 بازی قبل خود توانسته اند27 امتیاز به دست آورند و با اختلاف سه امتیاز از پیکان رده اول را مال خود کرده اند. سروش سعیدی، رضا مرادی، ابراهیم صالحی، مهدی کریمیان، فرهاد سالاری پور، صادقی، مهدی چاهکوتاه زاده، رضا طاهری، مصطفی ماهی، احمدحسن زاده، میلادصارمی سربازانی هستند که کارتشان فصل قبل باطل شد و اکنون زردپوش شده اند.

ابراهیم صالحی و مهدی چاه کوتاه زاده هر کدام 4 گل برای این تیم شیرازی زده اند.این پایان کارسربازان برای فجری ها نیست میلادصارمی3 گل و سروش سعیدی و احمدحسن زاده هم برای این تیم هرکدام دو گل زده اندتا 15 گل از 17 گل فجری ها را این سربازان زده باشند، تاتاثیر این سربازان در صدرنشینی فجری ها غیرقابل انکاراست.

نیروی زمینی تهران / آماده بازگشت به لیگ یک

پرستاره ترین تیم لیگ دو با سربازان لیگ برتری نیروی زمینی تهران است. نیروی زمینی ها 3 بازی قبلشان در لیگ یک را برده اند و دراین 3 بازی 11 گل زده اند. آنها دوبازی آخر را 4-0 بردند تا به عنوان مدعی اصلی رفتن به لیگ یک خود را معرفی کنند.این تیم پراست از سربازانی که فصل قبل کارتشان باطل شد که با بازیکنان شاخص فصل قبل خودشان تیم مدعی برای بازگشت به لیگ تشکیل داده اند. میثم کریمی، عباس عسگری، سیدساسان شیرمردی، آرمان شهدادنژاد، محمد کوتی، محمد معاوی، سعید حلافی، محمدجلیزی، امیرشرفی، ولید مشاعی زاده، علیرضا ابراهیمی، سجادحیدری، توحیدغلامی از دسته سربازانی هستند که بعد از ابطال کارتشان نیروی زمینی را برای ادامه فوتبالشان انتخاب کردند.

عباس عسگری 3 گل، علیرضا ابراهیمی 2 گل، سعید حلافی 1 گل، محمد معاوی 1 گل، حامدزمانی 1گل و سعید حیدری 1 گل برای نیروزمینی ها در این سه هفته زده اند. 9گل از 11 گل این سه بازی را این نوع سربازان برای تیم فرشادفلاحت زاده زده اند؛ البته آرمان شهدادنژاد هم در دو بازی آخر نیروزمینی با سیوهای خود کلین شیت کرده است. /ورزش3
دیدگاهتان را بنویسید