تیمت را حراج نکن آقای خاکپور!

پرسپولیس اف سی: یک روز بعد از آغاز اردوی اروپایی تازه تیم ملی در ترکیه، باز هم شائبه های تازه ای در مورد اضافه شدن چند ستاره به این تیم به گوش می رسد. بچه های خاکپور، آخرین مرحله اردو را قبل از رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک سپری می کنند. آن ها تیمی کهکشانی را شکل داده اند که در همه خطوط، ستاره های لیگ برتری را در اختیار دارد. تیمی که ممکن است با اضافه شدن دقیقه نودی چند ستاره، هارمونی اش را از دست بدهد و به سرنوشت شوم بازی های آسیایی دچار شود.

در فاصله چند هفته با بازی های آسیایی 2014، وینگادا با مهره های زیر 21 سال تیمی سرحال ساخته بود که در اردوها و بازی های تدارکاتی خوش می درخشیدند. مدتی بسیار کوتاه قبل از آغاز بازی های این تیم در تورنمنت اما 7 بازیکن زیر 23 سال به تیم اضافه شدند. در آن مقطع زمانی، تصور می شد حضور ستاره های جدید و بازیکنان شناخته شده به تیم ملی کمک خواهد کرد اما گروه جدید، هرگز با بازیکنان قبلی تیم هماهنگ نشدند و نتیجه اش، حذف کابوس وار تیم ملی از بازی های آسیایی بود.

در پایان روزهای تلخ بازی های آسیایی، سرمربی پرتغالی تیم که هنوز امیدوار به حفظ جایگاهش بود، تاکید کرد که دیگر تیم را به قیمت اضافه کردن مهره های جدید «حراج» نمی کند. اتفاقی که حالا شاید در تیم خاکپور تکرار شود. تردیدی وجود ندارد که علیرضا جهانبخش و سردار آزمون، دو ستاره بی نظیر در فوتبال ایران هستند اما حقیقت آن است که اولویت حضور ان ها در روزهای فیفا بازی های بزرگسالان بوده و طبیعتا در اردوهایی که با تاریخ های فیفا همخوانی نداشته اند هم آن ها نمی توانسته اند امیدها را همراهی کنند و فرصتی برای هماهنگی با تیم به دست بیاورند. اضافه شدن این مهره ها، هم شرایط آن ها را در باشگاه‌های اروپایی‌شان با مشکل روبرو می کند و هم به معنی کنار گذاشتن مهره هایی از تیم امید است که در این ماه ها تلاش زیادی برای این تیم انجام داده اند. مهره هایی که شایستگی و توانایی صعود به المپیک را دارند. به شرطی که محمد حاکپور، تیمش را حراج نکند./ آی اسپورت
دیدگاهتان را بنویسید