تیم منتخب هفته هشتم لیگ برتر/یک بازیکن سهم پرسپولیس

پرسپولیس اف سی: مراسم باشکوه برای شماره 24 ابدی سرخپوشان، سوپر گل مهدی خیری به استقلال و مهدی رحمتی، پایان حسرت پیروزی برای تراکتورسازی، جشنواره گل راه آهنی ها، برتری هافبک های یحیی بر تیم مجید جلالی و سایپا، ادامه روند تساوی های سپاهان در روزی که آنها دغدغه بازگشت کاپیتان را نداشتند و در نهایت ادامه نبردن های تیم منصوریان اتفاقات ویژه این هفته بود. با این تفاسیر 11 مرد منتخب ورزش سه را به انتخاب کارشناسان اینگونه معرفی می کنیم.

دروازه بان:

حامد لک (صبای قم)

به نظر می رسد گلر جوان صبای قم در این فصل عزم خود را جزم کرده که به دوران سابق خود برگردد. تیم علی دایی در سه بازی اخیر خود یک تساوی برابر استقلال خوزستان، پیروزی بر سپاهان و در این هفته هم پرسپولیس را متوقف کرده و در تمام این بازی ها می توان رد پای حامد لک را در آن دید. او روز گذشته هم چند مهار دیدنی و در کنار آن چند خروج خوب داشت که در دقایق پایانی هم با توجه به فشار پرسپولیسی به نقطه اتکای تیمش تبدیل شده بود.

مدافعان:

مهدی نژادمهدی (ذوب آهن)

سایپایی ها که از دو مهاجم سرعتی خود یعنی غلامرضا رضایی و مجتبی رمضانی در این بازی استفاده می کردند دقیقا سبک بازی مورد انتظاریحیی گل محمدی را در زمین پیاده کردند و این همان چیزی بود که مدافعان میانی ذوب هم انتظار آن را داشتند. ن‍ژادمهدی و هادی محمدی دو مدافع ذوب تخصص ویژه ای در مهار مهاجمان سرعتی و پوشش دادن به عمق خط دفاعی دارند و این باعث شد در تمام جنگ ها و دوئل های روز گذشته از پس این دو مهاجم سرعتی برآیند و نژادمهدی علاوه بر این وظیفه توانست در فشار هم کاراکتر اصلی خود یعنی در بازیسازی از خط دفاعی موفق عمل کند.

امیرحسین صادقی (صبای قم)

مقاومت کردن؛ چیزی که امیرحسین صادقی به پشتوانه حضور در جام جهانی و قرار گرفتن در برابر تیمی مثل آرژانتین به خوبی به آن آگاه بود و مدافع سابقا ملی پوش استقلال با تجربه بالای خود از پس آن به خوبی برآمد. خصوصا اینکه جریان بازی به گونه ای پیش رفت که صبایی ها بعد از گل شان فضا را در منطقه دفاعی کوچکتر دیدند و این کار را برای امیرحسین صادقی که بازی در این شرایط را کاملا بلد است آسانتر کرد. زدن ضربات سر اول و تنظیم ریتم دفاعی تیمی از نکات برجسته بازی امیرحسین صادقی در روز گذشته بود.

امید نظامی پور (گسترش فولاد)

در روزی که نفت تهران بعد از گل آلویس نانگ روی اولین برد فصل خود حساب ویژه ای باز کرده بود موفق شد گل تساوی تیمش را به ثمر برساند. در کنار این گل دیدنی مهار 90 دقیقه وحید امیری، مرد شماره 10 تیم ملی کار بزرگی بود که نظامی پور در این بازی به خوبی از پس آن برآمد. نظامی پور، بازیکنی که دوران سربازی اش را در ملوان و در پست هافبک میانی پشت سر گذاشت و به واسطه آن نفوذ کردن و البته پیروزی در نبردهای هوایی را بخوبی بلد است. اگر او موفق شود روی ضعف خود یعنی نبردهای یک به یک نیز بازیکن کاملی شود مسلما گسترشی ها بیش از پیش به او خواهند بالید.

رضا شربتی (سیاه جامگان)

مدافع چپ سرعتی سیاه جامگان روز خوبی را برابر سپاهان پشت سر گذاشت و تاثیر زیادی در این تساوی خارج از خانه تیمش داشت. سپاهانی که مثل همیشه روی نقطه اتکای خود یعنی استفاده از دو سمت راست و چپ حریف تکیه کرده بودند در جناحی که شربتی سرعتی حضور داشت ناموفق بودند اما در نهایت از سمت مقابل موفق شدند زهر خود به حریف را بزنند و از جناح راست سیاه جامگان به گل برسند. شربتی که رسول خطیبی نیز در زمان حضورش در این تیم ادعا کرده بود قابلیت ملی پوش شدن در آینده را دارد با کسب تجربه بیشتر می تواند به موفقیت های بیشتر هم فکر کند.

خط هافبک:

اکبر صادقی (ذوب آهن)

بازی سایپا – ذوب آهن از همان ابتدا هم مشخص بود جنگ هافبک های میانی است. جایی که زوج ابراهیم صادقی – جواد نکونام باید برابر زوج اکبر صادقی – قاسم حدادی فر قرار می گرفتند. اکبر صادقی که در دوران مصدومیت حدادی فر هم توانسته بود در کنار بازیکنان جوان تیمش رهبری و مسوولیتش را بخوبی به سرانجام برساند در روزی که حدادی فر طراحی را برعهده گرفته بود روز خوبی را پشت سر گذاشت و البته به نظر می رسد یحیی همچنان از او انتظار شوتزنی پشت محوطه جریمه را داشته باشد، خصیصه مثبت صادقی که مدتی است نتوانسته از آن به خوبی استفاده ببرد و البته در این بازی توانست نکونام و صادقی سایپایی ها را مقهور تکنیک و البته کیفیت فنی خود کند و تیمش را با سه امتیاز به اصفهان بازگرداند.

خسرو حیدری (استقلال)

در روزی که تمام بازیکنان استقلال در روز بد و البته در بهترین حالت خود در حد متوسط ظاهر شده بودند، خسرو حیدری تنها بازیکن این تیم بود که نمایش همیشگی اش را در این بازی نیز به نمایش گذاشت. او طبق برنامه استقلال در این فصل با ارسال توپ ها و نیز حضور در حملات تیمش روز پرتلاشی را پشت سر گذاشت. در بازی با پدیده هر چقدر که یعقوب کریمی در سمت مقابل به فکر ارائه بازی فردی و لایی انداختن بود این خسرو بود که با ارسال دیدنی اش موجب گل تساوی تیمش شد تا مظلومی و رحمتی از یک شکست تلخ جان سالم به در ببرند.

مهدی خیری (پدیده)

در برابر مدافعان کند استقلال کاملا قابل پیش بینی بود که یک بازیکن سرعتی موفق به کسب عنوان برترین بازیکن زمین شود؛ دقیقا همان کاری که مهرداد محمدی در بازی قبلی اش برابر این تیم موفق به انجام آن شد.
شاید همان سوپر گل کافی باشد تا این بازیکن از عملکرد خود تا پایان فصل راضی باشد و البته او در تمام دقایق این دیدار و هر زمان که صاحب توپ شد کاملا زهردار روی دروازه استقلال ظاهر شد و با ضربه ها و البته پاس هایش موقعیت های خوبی برای تیمش خلق کرد و کاملا شایستگی برترین بودن در این هفته را داشت.

آگوستو سزار (تراکتورسازی)

در شرایطی که تراکتورسازی در این فصل از موهبت به ثمر رساندن گل در نیمه دوم بی بهره بود و به نظر می رسید با گلی که خالدی به ثمر رسانده یک گام دیگر به شکست دیگر در کارنامه تراکتورسازی باقی مانده، این آگوستو سزار بود که با کنترلی دیدنی و شوتی زیبا گل تساوی تیمش را به ثمر رساند تا تبریزی ها از این فشار خارج شوند. سزار که مانند تمام بازیکنان تیمش در دقایق ابتدایی مقهور گردش توپ عالی بازیکنان فولاد بود، بعد از دقایقی اولین بازیکن از تراکتورسازی بود که توانست از زیر این فشار تیمش را بیرون بیاورد و اوج کارش در نیمه دوم بود. تراکتورسازی که با وجود 10 نفره شدن فولاد چندان امیدوار به بازگشت نبود، با سوپر گل سزار توانست به بازی برگردد؛ خصوصا اینکه این گل بعد از 500 دقیقه گل نزدن تبریزی ها و اولین گل این تیم در نیمه دوم بود که در نهایت نیز با گل ایران پوریان در دقیقه آخر تبدیل به سه امتیاز ارزشمند برای تونی و شاگردانش شد.

مهاجمان:

مهرداد محمدی ( راه آهن)

تنها مهاجم دو گله این هفته برابر تیمی به گل رسید که از همان ابتدا هم تصور شکست برای آنها می رفت. اما مهرداد محمدی که در بازی قبلی تیمش نیز برابر استقلال روز فروغی را پشت سر گذاشته بود با ادامه این روند اکنون در صدر جدول گلزنان لیگ قرار گرفته است و کورس دیدنی ای با طارمی در پیش گرفته. مسلما راه آهن به داشتن مهاجمی زهردار و البته تاثیرگذار درترکیب تیمش می بالد و این یکی از خوش شانسی های مهدی تارتار در این فصل خواهد بود.

مهدی طارمی ( پرسپولیس)

طارمی بیشتر از هر بازیکنی در پرسپولیس اهمیت بازی این هفته را درک کرده بود و با کنترل احساس و هیجان توانست بار دیگر در ترکیب تیمش خوش بدرخشد و ناجی تیمش شود. طارمی که تمام ضرباتش به توپ را حساب شده و البته کنترل شده دنبال می کرد تا ثانیه آخر نیز به دنبال رقم زدن نتیجه ای باشکوه برای تیمش بود و این را می توان از استرس و عجله او در دقایق پایانی بازی به خوبی دید. پرسپولیس و برانکو همچنان روی دوش مهدی طارمی در لیگ جلو میرود و باید دید مهدی طارمی می تواند این روند را تا پایان فصل حفظ کند یا خیر.

***

در این بین بازیکنانی مثل بهادر عبدی، رضا خالقی فر، امین منوچهری، محمدرضا اخباری، محسن فروزان، حسین بادامکی، محمود خمیسی نیز می توانستند در ترکیب تیم منتخب قرار گیرند که شرایط نتیجه و برتری هم پستی های شان آنها را در این راه ناکام کرد.
راه آهن و مهدی تارتار با کسب برد 5 گله برابر استقلال اهواز بهترین نتیجه این هفته را به خود اختصاص دادند و به عنوان برترین تیم و مربی هفته قرار می گیرند.
دیدگاهتان را بنویسید