حرکت تاسف‌بار مربی لیگ برتری/ سواستفاده از بازیکنان جوان

پرسپولیس اف سی: جوانگرایی در فوتبال ایران مدعیان زیاد دارد، خیلی ها معتقدند نقش آنها در پروسه جوان سازی بازیکنان ایرانی غیرقابل انکار است اما در عمل هیچ خبری از جوانگرایی دیده نمی شود.
شاید برای مخاطب عام، بشود ژست جوانگرایی گرفت و بازیکنی که سابقه هفت سال حضور در لیگ برتر را دارد به عنوان جوان معرفی کرد اما نباید فراموش کرد که کارشناسان متوجه ریزترین مسائل فوتبال هستند.
یکی از مدعیان جوانگرایی در لیگ برتر، مربی سابقه داری است که اتفاقا خیلی ها او را به عنوان یکی از اساتید فوتبال می شناسند و معتقدند نقش زیادی در معرفی بازیکنان جوان به فوتبال ایران داشته و دارد.
خبری که در خصوص این مربی منتشر شده واقعا عجیب است و شاید هر فردی جای او بود و چنین کاری انجام داده بود، هیچ وقت به خودش اجازه نمی داد در مورد جوانگرایی ادعایی داشته باشد.
طبق شنیده ها، این مربی در فصل قبل برای بازی دادن به بازیکنان زیر 18 سال در هر بازی مبلغ 30 میلیون تومان و برای بازی دادن به بازیکنان زیر 20 سال در هر بازی مبلغ 20 میلیون تومان از مدیران باشگاه دریافت می‌کرد. البته باز هم می توان گفت دریافت این پول در صورت معرفی جوانان مستعد به فوتبال کشور منعی ندارد، اما ماجرا وقتی شرم آور می شود که بدانید این مربی هر زمان با نتیجه دو بر صفر عقب می افتاد یا در دقایق پایانی بازی گلی دریافت می کرد که قابل جبران نبود، بلافاصله یکی دو بازیکن جوان را به زمین می فرستاد تا لااقل پولی که بابت بازی دادن به آنها دریافت می کند، جریمه باخت را جبران کند!
مدیران باشگاهی که این مربی در آن مشغول به کار بود اواسط فصل گذشته متوجه این عمل شدند اما به خاطر اینکه این بند در قراردادش وجود داشت نتوانستند از پرداخت این پول طفره بروند. البته آنها امسال این بند را از قرارداد مربی به اصطلاح جوانگرا خارج کردند تا او دیگر قادر به سواستفاده نباشد.
جالب تر اینکه این مربی که سال های قبل در نقل و انتقالات به دنبال بازیکنان جوان می رفت، تا با استفاده از همین بند، درآمدزایی کند، امسال بازیکنان پا به سن گذاشته زیادی به خدمت گرفت تا تعجب فوتبال دوستان را هم بابت علاقه ناگهانی به بازیکنان مسن، برانگیزد.
در واقع او که دید قرار نیست در هر بازی مبلغی حدود 60 – 70 میلیون بابت بازی دادن به جوانان باانگیزه دریافت کند، قید جذب آنها را زد تا با استفاده از بازیکنان باتجربه، شاید بتواند سهمیه آسیا را برای تیمش به ارمغان بیاورد.
جوانگرایی در فوتبال، کار بسیار پسندیده ای است اما به آن شرط که دوستان برای مدیران فوتبالی کیسه ندوزند!

بانک ورزش
دیدگاهتان را بنویسید