حساب کتاب‌های پرسپولیس با این 200 هزار دلار به هم می‌ریزد

پرسپولیس اف سی:وزارت ورزش به باشگاه استقلال اعلام کرد باید از قراردادهای‌شان کم کنند تا از اسراف هزینه‌های بیت‌المال پرهیز شود و ارقام‌شان به ارقام قابل قبول پرسپولیس نزدیک شود.

فاطمه پاقلعه نژاد: هنوز ترکش های انتقاد بی سابقه وزیر ورزش از ریخت و پاش در استقلال تمام نشده . آماری که تفاوتی چند میلیاردی بین هزینه های پرسپولیس و استقلال را نشان می داد. اینکه یکی به زعم وزیر 22 میلیارد برای خرید بازیکن و 6 میلیارد برای هزینه های جاری هزینه کرده بود و دیگر تیم تنها 15 میلیارد تومان هزینه کرده است، آن هم با هزینه های جاری احتمالا.

فارغ از اینکه پرسپولیسی ها تنها برای خریدهای فصل شان به سازمان لیگ لیستی 18 میلیاردی فرستاده بودند ، برای همین 18 میلیارد هم بهرام افشارزاده مصاحبه تندی در پاسخ به وزیر داشت و ادعا کرده بود لیست های اعلام شده از سوی پرسپولیسی ها نمی تواند حقیقت داشته باشد. بخشی از دلایل افشارزاده درباره تشکیک در ارقام پرسپولیسی ها مرتبط بود با پول هایی که در ابتدای فصل از سوی حسین هدایتی به قرمزها پرداخت شده است و او تشکیک کرده بود که آیا این ارقام در لیست بسته شده از سوی پرسپولیس محاسبه شده اند؟

حالا با گذشت چند هفته از آن جنجال ها ، درحالی که زاویه ای عمیق بین مدیریت پرسپولیس و گروهی از پیشکسوتان این تیم که به عابدینی نزدیک هستند افتاده و حتی مراسم تولد علی پروین که توسط انجمن پیشکسوتان این تیم گرفته شد ، بنا بر ادعا و نوشته رسانه های هواداری نزدیک به تیم مثل روزنامه پیروزی ، با مخالفت باشگاه همراه شده بود ، حسین هدایتی در اعتراض به ماجراهای قرارداد گولیچ ادعایی کرده است که اکبر طاهری ، مدیر پرسپولیس را با چالشی بزرگ روبرو کرده است. او در حرف هایش دو اتهام به سرپرست حوزه مدیریتی باشگاه پرسپولیس زده است. طاهری که رابطه ای بسیار خوب با وزارت ورزش دارد ، اولا از سوی هدایتی متهم شده است که 200 هزار دلار یک جا برای گولیچ گرفته ، درحالی که کل مبلغ قرارداد ثبتی این بازیکن 200 هزار دلار بوده است! یعنی آنها تمام این پول را یک جا گرفته اند و به این بازیکن داده اند ، احتمالا و بعدا این بازیکن نمی تواند در مراجع قضایی شکایتی علیه پرسپولیس داشته باشد.

بحث دیگر در حرف های هدایتی اما این است که تنها 30 هزار دلار از این پول را به گولیچ داده اند و در این صورت ماجرا پیچیده تر می شود . اینکه این ارقام نزدیک به 500 میلیون تومان چه سرنوشتی داشته اند. اینها ابهام هایی است که هدایتی در نوشته هایش آورده. البته تاکیدهای او در صل نقل و انتقالات درباره خریدهایی از جنس وحید امیری ، بیرانوند و سید جلال حسینی که هیچ یک هم تا به حال از سوی باشگاه تکذیب نشدند یا با توضیحی همراه نشدند ، این 200 هزار دلار و ماجرای پیچیده قرارداد اسپانسرینگ مهمان ویژه تیم که همه بازی های تیم در ورزشگاه آزادی را در کنار طاهری از جایگاه مقامات ورزشگاه آزادی تماشا می کند ، ابهام ها درباره پرسپولیس و لیست قراردادهایش را بیشتر می کند.

این تردیدها زمانی حاشیه دار تر می شوند که خبرگزاری میزان ، وابسته به قوه قضاییه سئوالی درباره پرداخت های پرسپولیس از جعفر کاشانی ، عضو ارشد مدیره پرسپولیسی ها می پرسد و او پاسخ می دهد درباره مسائل مالی تنها باید از طاهری پرسیده شود.

حالا شاید زمانی مناسب برای وزارت ورزش و شخص دکتر محمود گودرزی باشد که کمیته ای حقیقت یاب برای بررسی قراردادهای پرسپولیس تشکیل شود تا این ابهام ها در ذهن هواداران نماند. گودرزی که پیشتر خیلی شفاف گفته بود اگر ثابت شود هر یک از این دو تیم قراردادهای شان با ارقام پرداختی شان به ستاره های شان تفاوت دارد ، با عاملان این اتفاق برخورد خواهد کرد. حالا که ابهامی درباره تعدادی از قراردادهای این تیم ها به وجود آمده ، برای اثبات گفته های مدیران دو تیم و با توجه به اینکه اصل بر برائت و صحت گفتار مدیران مورد وثوق وزارت ورزش است ، چه خوب خواهد بود ، یک بار و به صورت دقیق این ارقام اعلامی با ورودی و تعهدات ایجاد شده برای باشگاه ها بررسی و مقایسه شود.
پاسخی بگذارید