حمله جدید و تند مایلی‌کهن علیه کی‌روش و فردوسی‌پور

پرسپولیس اف سی: محمد مایلی‌کهن پس از بازگشت تیم فوتبال امید کشورمان از اردوی ترکیه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اردوی خوبی بود و تمرینات خوبی را برگزار کردیم. مهمترین مشکل ما غیبت برخی از بازیکنان در روزهای نخست اردو و آسیب دیدگی دو بازیکن دیگر بود که خوشبختانه مشکل آنها تا پایان اردو برطرف شد.

وی افزود: بازیکنانی که مصدوم بودند مصدومیت‌شان در اردو بهبود پیدا کرد و حالا صحیح و سالم در اختیار باشگاه‌های خود قرار می‌گیرند. فکر کنم یکی از این بازیکنان شاهین ثاقبی باشد که مصدومیتش بهبود پیدا کرد.

انتظارم از منصوریان بیشتر از اینها بود
مدیر فنی تیم امید یادآور شد: من در اینجا لازم می‌دانم گلایه‌ای از علیرضا منصوریان داشته باشم. انتظار من از علیرضا بیشتر از اینها بود. او خودش قبلاً مربی تیم امید بوده و به خوبی مشکلات این تیم را درک می‌کند. البته منصوریان در اردوهای گذشته نهایت همکاری را با تیم امید داشت و فقط در اردوی اخیر بود که یکسری مشکلاتی به وجود آمد و شاید مشکل از او نبوده و من انتظاراتم خیلی بالاست.

بازیکنان تیم امید در باشگاه‌های خود جزو نفرات اصلی هستند
مایلی‌کهن درپاسخ به این پرسش که فکر می‌کند تیم امید به شرایط ایده‌آل نزدیک شده که از این تیم انتظار صعود به المپیک را داشته باشیم، تصریح کرد: خود شما می‌دانید که تیم امید بعد از بازی‌های اینچئون اصلاً شرایط خوبی نداشت، اما الحمدالله الان وضعیت این تیم به کلی فرق کرده و اکثر بازیکنان گمنامی که در تیم امید بوده و هستند در تیم‌های باشگاهی خود فیکس بازی می‌کنند. ضمن اینکه نتایج تیم امید در بازی‌های دوستانه و رسمی‌اش خوب بوده هم انتظارات دیگران از این تیم بالاست و ما از این تیم انتظارات بالایی داریم.

آنقدر در کشورمان استعداد داریم که می‌توانیم 5 تیم امید داشته باشیم
وی  در این باره تأکید کرد: نباید یادمان برود که فوتبال ورزشی‌است غیرقابل پیش‌بینی. در مجموع ما آنقدر در کشورمان استعداد داریم که بارها گفته‌ام می‌توانیم پنج تیم امید داشته باشیم، اما اینکه می‌پرسید آیا این تیم راهی المپیک خواهد شد یا خیر، نمی‌شود چیزی را پیش‌بینی کرد. در فوتبال بارها اتفاق افتاده تیم قدرتمند مقابل یک تیم معمولی بازنده شده، هیچ تیمی از پیش برنده نیست و نمی‌تواند بگوید ما حتماً راهی مرحله بعد المپیک خواهیم شد.

بین من و کی‌روش اصطکاکی وجود ندارد
مدیر فنی تیم امید در مورد اینکه آیا بین او و کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال اصطکاکی وجود دارد، گفت: ما اصطکاکی نداریم و تنها پاسخگو بوده‌ایم. چیزهایی عنوان شده که ما پاسخ داده‌ایم. من مردم و کشورم را قطعاً بیشتر از بقیه دوست دارم.

کی‌روش بدون مخلفات ماهی 500 میلیون تومان می‌گیرد!
مایلی‌کهن ادامه داد: اگر بناست این همه هزینه برای یک فرد شود، باید بتوانیم از او استفاده کنیم. او باید طبق بند قراردادش کار کند، کاری که در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد، اما این کار در ایران انجام نمی‌شود. کی‌روش سناریویی ترتیب می‌دهد که ما بدهکار می‌شویم و او طلبکار. کی‌روش بدون مخلفات ماهی 500 میلیون تومان می‌گیرد! طبق آن چیزی که می‌دانم براساس بند قراردادش سالی یک ماه و نیم می‌تواند به مرخصی برود، نه هشت ماه در طول یک سال.

عادل خان می‌داند معنای عناد چیست؟
سرمربی پیشین تیم ملی در واکنش به انتقاد عادل فردوسی‌پور، مجری برنامه 90 از او مبنی بر اینکه مایلی‌کهن مخالف برگزاری اردوی خارج از کشور بوده، اما اکنون به عنوان مدیر فنی تیم امید، این تیم را در اردوی ترکیه همراهی می‌کند، گفت: این حرف درست است، اما عادل خان جایی که به نفعش باشد برنامه را به آن سو می‌کشاند و اجازه نمی‌دهد که افراد دیگر از حقوق‌شان دفاع کند. دو هفته پیش گفته بود که مایلی‌کهن عناد دارد! می‌خواهم بدانم فردوسی‌پور معنای عناد را می‌داند؟ چه عنادی؟ این تیم ملی کشورمان است و تخصص خودم است که در مورد آن صحبت کنم، نه تخصص فردوسی‌پور.

من هستم که راجع به فوتبال کشورم می‌توانم نظر دهم
مدیر فنی تیم امید افزود: فردوسی‌پور اگر قرار باشد در این کار تخصص داشته باشد در رشته‌ای که او در دانشگاه تدریس می‌کند، من متخصص‌ترم. شغل ما تخصصی است و 40 سال پوست و استخوان من در ورزش بوده است و من هستم که راجع به فوتبال کشورم می‌توانم نظر دهم.

بروید تحقیق کنید که تیم ملی در بیشتر اردوها با چه تیم‌هایی بازی کرده است
«این همه امکانات در اختیار تیم ملی قرار می‌دهند ولی می‌گویند کمپ تیم ملی چی خوب نیست» مایلی‌کهن با بیان این جمله تصریح کرد: بروید تحقیق کنید که تیم ملی در بیشتر اردوها با چه تیم‌هایی بازی کرده است. آقایان چند بار اردوی تیم ملی را در آفریقا برگزار کردند و ببینید که زمین کمپ آفریقای جنوبی آیا بهتر از زمین کمپ تیم‌های ملی است.

فیلم تمرینات تیم ملی در آفریقای جنوبی را با کمپ تیم‌های ملی مقایسه کنید
وی افزود: تیم ملی دوبار به آفریقای جنوبی رفته و می‌توانید زمین کمپ آفریقای جنوبی را از نزدیک ببینید. من همیشه از اردوهای تیم ملی انتقاد کرده و هنوز هم می‌کنم. چرا فیلم تمرینات تیم ملی در آفریقای جنوبی یا سایر اردوها را در اختیار ما قرار نمی‌دهند؟ باز هم تأکید می‌کنم فیلم تمرینات تیم ملی در آفریقای جنوبی را با کمپ تیم‌های ملی مقایسه کنید.

کلاس مربیگری گاسپار را به خاطر من برگزار کردند
مدیر فنی تیم امید در واکنش به برگزاری کلاس‌های دروازه‌بانی زیرنظر دن گاسپار، مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی گفت: فکر می‌کنم این کلاس‌ها را به خاطر من برگزار کردند که گفته بودم او مربی دروازه‌بان‌ها نبوده است و کارش مربیگری دروازه‌بانی نیست. برای اینکه بدانید گاسپار دروازه‌بان و مربی دروازه‌بان بوده می‌توانید به قدش نگاه کنید! مهمترین فاکتور یک دروازه‌بان قد و قامتش است. تا جایی که من می‌دانم او در آمریکا معلم ساده بوده و وضعیتش از من و شما هم بهتر است.

گویا به غیر از گاسپار دیگر مربی دروازه‌بانی در کشور ما پیدا نمی‌شود
مایلی‌کهن در پایان تصریح کرد: او سالی چهار پنج بلیت دارد که همه آنها باید فرست‌کلاس باشند. او با پول مملکت تشریف می‌برد و گویا دیگر مربی دروازه‌بانی در کشور ما پیدا نمی‌شود.

تسنیم
دیدگاهتان را بنویسید