درباره رویکرد عجیب محمد خاکپور/ آقای ناامیدکننده!

التماس‌های اخیر خاکپور نشان می‌دهند سرمربی تیم ملی امید، هیچ درکی از اهمیت جایگاه‌اش ندارد. امیدهای ایران بیشتر از جهانبخش، به یک مربی در کلاس ایرانی نیاز دارند.

پرسپولیس اف سی: ایمیل پشت ایمیل و پیام پشت پیام. محمد خاکپور به هر قیمتی علیرضا جهانبخش را برای تیم ملی امید می‌خواهد و به جای سپردن وظیفه رایزنی با باشگاه آلکمار به کسانی که برای چنین فعالیت‌هایی از فدراسیون حقوق دریافت می کنند، مستقیما وارد عمل شده و با این باشگاه مذاکره کرده و پاسخ منفی شنیده است. رفتارهای اخیر خاکپور، نشان می‌دهند او درک درستی از اهمیت جایگاه‌اش ندارد. او سرمربی تیم ملی امید ایران است اما با لحنی فوق ملتمسانه، از کارمندان باشگاه آ.زد خواهش می کند که علیرضا را برای بازی‌هایی نهایی تیم ملی امید در راه صعود به المپیک به تیم او تحویل بدهند. یک تلاش بی ثمر برای یک اتفاق نشدنی، که به احتمال فراوان روی روحیه بازیکنان فعلی تیم تاثیر منفی ویژه ای می گذارد.

پسران امید. تیمی کهکشانی ساخته‌اند که در همه خطوط، ستاره های لیگ برتری را در اختیار دارد. تیمی که همین حالا، از پتانسیل بالایی برای موفقیت بهره می‌برد و اضافه شدن دقیقه نودی چند ستاره، هماهنگی‌اش را نابود خواهد کرد. البته که علیرضا جهانبخش، ستاره درخشان فوتبال ایران است اما در همه این مدت اولویت حضور او در روزهای فیفا بازی‌های بزرگسالان بوده و طبیعتا در اردوهایی که با تاریخ های فیفا همخوانی نداشته اند هم او نمی‌توانسته امیدها را همراهی کنند و فرصتی برای هماهنگی با تیم به دست بیاورند.اضافه شدن این بازیکن می توانست به معنی کنار گذاشتن مهره هایی از تیم امید باشد که در این ماه ها تلاش زیادی برای این تیم انجام داده اند. مهره هایی که شایستگی و توانایی صعود به المپیک را دارند. به شرطی که محمد خاکپور، اشتباه وینگادا را تکرار نکند. مردی که به فاصله چند هفته تا بازی‌های آسیایی  با مهره های زیر ۲۱ سال تیمی سرحال ساخته بود که در اردوها و بازی های تدارکاتی خوش می درخشیدند.مدتی بسیار کوتاه قبل از آغاز بازی های این تیم در تورنمنت اما ۷ بازیکن زیر ۲۳ سال به تیم اضافه شدند. در آن مقطع زمانی، تصور می شد حضور ستاره های جدید و بازیکنان شناخته شده به تیم ملی کمک خواهد کرد اما گروه جدید، هرگز با بازیکنان قبلی تیم هماهنگ نشدند و نتیجه اش، حذف کابوس وار تیم ملی از بازی های آسیایی بود. در پایان روزهای تلخ بازی های آسیایی، سرمربی پرتغالی تیم که هنوز امیدوار به حفظ جایگاهش بود، تاکید کرد که دیگر تیم را به قیمت اضافه کردن مهره های جدید «حراج» نمی کند. اتفاقی که به نظر می‌رسد حالا در دستور کار سرمربی تیم ملی امید قرار دارد.

جهانبخش یک ستاره است اما امیدهای ایران بیشتر از این ستاره، به یک مربی بزرگ نیاز دارند. به مردی که توانایی‌های خودش و بازیکنان‌اش را باور کند و برای در اختیار گرفتن فقط یک نفر، دست به چنین رفتارهای سخیفی نزند. محمد خاکپور، اولین نفری است که باید شانس صعود ایران به المپیک را جدی بگیرد اما تصور می شود نزدیک شدن به آزمون بزرگ، او را کمی ترسانده باشد. حالا که هلندی ها درخواست سرمربی تیم ملی امید ایران را با پاسخ منفی قاطع روبرو کرده‌اند، او به جای اختصاص دادن تمرکزش به اضافه کردن بازیکن در دقیقه نود، باید به فکر هارمونی و نظم تیمی باشد که می خواهد روبروی یک تاریخ 40 سال بایستد. تیمی که همه باورش دارند، به جز سرمربی‌اش!

آی اسپورت
دیدگاهتان را بنویسید