درخشان:تیم برانکو مثل تیم من هجومی بازی نمی کند!/تیم فعلی از تک موقعیت ها استفاده می کند!

پرسپولیس اف سی : سرمربی سابق قرمزها معتقد است پرسپولیس این روزها برخلاف حرف هایی که زده می شود، هجومی نیست و از تک موقعیت هایش استفاده می کند.

حمید درخشان می گوید تیم او حتی از تیم فعلی برانکو هجومی تر بازی می کرد. او برای این حرف هایش دلیل می آورد و از چیزهایی حرف می زند که شاید خیلی به یاد هواداران پرسپولیس نیاید. درخشان معتقد است تیم او 10 موقعیت در هر بازی درست می کرد و تیم فعلی از تک موقعیت هایش استفاده می کند.
آقای درخشان بازی های پرسپولیس را که دنبال می کنید.
بله.
بازیکنانش می گویند هم زیبا بازی می کنند و هم می برند.
امیدوارم این روند خوب برای تیم ادامه داشته باشد. فکر می کنم هفته به هفته بهتر می شوند. انشالله نتایج خوبی هم بگیرند. ولی این را فراموش نکنید که در نیم فصل دوم بازی ها سخت تر می شود. تیم ها شناخت بیشتری از هم پیدا می کنند و یک مقدار امتیاز گرفتن سخت می شود. تیم ها خودشان را ترمیم می کنند و از نظر بدنی بهتر می شوند. تیم ها برای هر امتیاز می جنگند و بعضی هم تلاش می کنند نیفتند. واقعا بازی ها سخت تر می شود.
این پرسپولیس با پرسپولیس شما چه تفاوتی داشت؟
اگر بگویم خدای ناکرده ممکن است سوء تفاهم درست شود.
چرا؟
ممکن است ناراحت شوند ولی فرق تیم من با تیم فعلی این بود که موقعیت گیرش می آمد و تبدیل به گل نمی کرد. پرسپولیس من مشکلات خاص خودش را داشت. مدیر نداشتیم و مدام تغییرات مدیریت می شد ولی امسال خدا را شکر پرسپولیس ثبات مدیریت داشته و برخلاف تیم ما، آرامش لازم را دارد. تیم تمرکزش را روی بازی ها گذاشته است ولی مثل تیم من هجومی بازی نمی کند. پرسپولیس فعلی دفاعی بازی می کند. روی تک موقعیت هایش یکی دو گل می زند. شما بازی گسترش فولاد را دیدید؟
بله، پرسپولیس نیمه دوم خیلی بد بازی کرد.
خدا پدر و مادر شما را بیامرزد. پس نمی شود گفت که پرسپولیس هجومی بازی می کند. پرسپولیس فعلی از حداقل موقعیت هایش استفاده می کند و گل می زند و برنده می شود.
آقای درخشان چیزی که شما می گوئید در مغایرت با آمار هجومی پرسپولیس است. حداقل بیشتر پیشکسوت های پرسپولیس حتی آنها که تا همین چند وقت پیش مخالف بودند، برعکس شما حرف می زنند. مثلا در بازی نفت پرسپولیس خیلی موقعیت خراب کرد یا در بازی استقلال اهواز فقط 3،4 موقعیت عالی طارمی را از دست داد.
ببین من مثال زدم. من بازی گسترش فولاد را مثال زدم و نیمه دوم بازی را گفتم. شما هم آن بازی ها را مثال زدی. من منظورم این است که اینطور نیست که می گویند پرسپولیس خیلی هجومی بازی می کند.
اتفاقا برانکو اخیرا در مصاحبه ای، دقیقا برعکس شما حرف زده بود. آن مصاحبه را زمانی انجام داد که پرسپولیس خیلی خوب نتیجه نمی گرفت. او گفت مردم پرسپولیس من را دوست دارند چون برخلاف تیم قبلی، موقعیت درست می کند.
بله، آقای برانکو این حرف را زد ولی هرکسی یک دیدی دارد. این نظر من است و آن هم نظر برانکو. ولی وقتی می گویند فوتبال زیبا که تیم شما حریف را در هجده قدم خودش اسیر کند و 10 تا موقعیت به وجود بیاورد. حالا دست آخر یک گل بزند و بازی را ببرد. مشکل تیم من این بود که همین موقعیت ها را درست می کرد ولی دست آخر گل را نمی زد اما پرسپولیس فعلی یک موقعیت گیرش می آید و آن را گل می کند. حالا همه می گویند پرسپولیس زیبا و عالی بازی می کند. من خیلی خوشحالم که پرسپولیس می برد ولی به زیبا بازی کردن امتیاز نمی دهند. برای پرسپولیس خیلی خوشحالم که برنده می شود و امیدوارم دوباره به همین روند رو به رشدش ادامه بدهد.
نظرتان درباره مهدی طارمی چیست؟ در صدر جدول گلزنان قرار دارد.
طبیعی است هر سالی که بگذرد، جوان ها پخته و با تجربه تر می شوند. مهدی برای پرسپولیس خیلی خوب بازی می کند و انشالله دوباره در ادامه موقعیت هایش را گل کند و بتواند آقای گل شود.
توصیه ای به او دارید؟
تمرکزش را روی کار خودش بگذارد و به حاشیه ها توجهی نکند. بیشتر تمرکزش روی بازی ها بگذارد. مهدی پتانسیل خوبی دارد.
بعد از مصاحبه ایی که درباره شکستن رکورد دایی زد، با انتقادهایی به ویژه از سوی فرشاد پیوس روبرو شد.
بله من تمام این مصاحبه ها را خواندم. این خیلی خوب است بازیکنانی تلاش کند تا بتواند رکورد اسطوره ها را بکشند.
پس واکنش شما در قبال حرف های او منفی نیست و معتقدید اشتباهی نکرده است.
به نظر من حرف های مهدی اصلا بد نیست، بلکه برداشت اشتباهی از حرف های او شده است. مهدی گفته می خواهم رکورد علی دایی را بزنم. این نشان می دهد که او چقدر تلاش می کند و چقدر انگیزه دارد. دوست دارد فراتر برود و بهتر شود. شما شک نکنید آدمی که تلاش می کند می تواند موفق باشد.
سوال آخر هم درباره تیم امیدهای پرسپولیس است که از استقلال 6 گل خورده است…
خیلی متاسف شدم بابت این نتیجه. باید یک مقدار به فوتبال پایه توجه بیشتری شود. حتما باشگاه باید به این بچه ها توجه کند. آنها نیاز به امکانات دارند.
دیدگاهتان را بنویسید