در مورد مربی استقلال و ادعاهای عجیبش/ الان گواردیولا چی می‌گه؟

پرسپولیس اف سی: شايد كمتر كسي فكرش را مي‌كرد كه عصباني‌ترين استقلالي بعد از داربي 81، مجيد صالح باشد. به هر حال او در اين سال‌ها به عنوان يك مربي متفكر و علمگرا در فوتبال ايران مطرح شده و در چنين بزنگاه‌هايي بايد خويشتندارتر باشد. صالح بعد از مسابقه‌اي كه بدون شك يكي از بهترين بازي‌هاي عمر مهدي رحمتي بود ادعا كرد پرسپوليس با اين روش تا صبح هم به گل نمي‌رسيد!

دستيار مظلومي كه به شدت از دريافت گل در ثانيه‌هاي پاياني عصبي بود، مدعي شد نتيجه خارج از زمين رقم خورده و مي‌خواستند داربي را مساوي در بياورند. اين در حالي است كه طبيعتا زمان مداواي رحمتي بايد به تايم بازي اضافه مي‌شد و جايي براي بهانه‌گيري وجود ندارد.

اتفاقات عجيب براي رفيق گوارديولا!

صالح چند سال پيش گفته بود: «من فقط دوست دارم در خارج مربي‌گري کنم. شايد باورتان نشود من بعد از باخت بارسلونا به چلسي، در همان سالي که چلسي قهرمان اروپا شد، ايميلي به گوارديولا نوشتم و جسارت کردم و در آن گفتم اگر فلان تغيير را در بازي انجام مي‌دادي، نتيجه عوض مي‌شد. او هم در پاسخ به من نوشت، فکر ما به هم نزديک است. به نظر خودم هم بايد اين کار را مي‌کردم. به هر حال شايد روزي همين مسايل پلي براي مربي‌گري من در خارج شود.»

به هر حال وقتي فكر يك نفر به پپ نزديك است، آدم توقع ديگري از او دارد. مثلا ما از صالح انتظار نداريم بعد از مسابقه با سپاهان بگويد: «بازي دقيقا همانطوري پيش رفت كه توقع داشتيم.» يعني چي؛ يعني صالح دقيقا توقع داشت دقيقه 6 بازي شهاب گردان سوتي بدهد و فرشيد اسماعيلي گل بزند؟

از صالح در اين سال‌هاي اخير دو رفتار تعجب‌برانگيز هم ديده شده؛ يكي جدايي او از استقلال و قلعه‌نويي در نيمه‌راه و ديگري ترك كادر فني تيم ملي در آستانه جام جهاني. گرچه صالح در اين مورد توضيحي ارايه نداد، اما گفته مي‌شود مخالفت كي‌روش با نشستن اين مربي روي نيمكت تيم ملي در برزيل دليل اصلي كناره‌گيري او بوده است. بالاخره برزيل هم خارج است و شايد صالح دوست داشته با مربيگري در اين كشور هرچند فقط در سه بازي، به روياي كودكي‌اش دست پيدا كند/ بانک ورزش
دیدگاهتان را بنویسید