دست سوشا درد نکند

پرسپولیس اف سی: تیم ملی در پنجمین بازی خود در رقابت‌های انتخابی جام جهانی باز هم گل نخورد تا تنها تیمی در آسیا باشد که در دور رفت این رقابت‌ها دروازه خود را بسته نگه داشت. علیرضا بیرانوند که به دلیل مصدومیت نتوانست در مالزی تیم ملی را همراهی کند با ابراز خوشحالی از بروز این اتفاق به سؤالات  تسنیم پاسخ داد. مشروح این گفت‌وگو در زیر می‌آید:

ترجیح می‌دهی در مورد اردوی امارات صحبت کنی یا بازی ایران برابر سوریه؟

راجع به اردوی دبی حرف خاصی ندارم، چرا که همه چیز خوب بود. در رابطه با خودم و وضعیتم نیز فقط می‌گویم خدا را شکر خوب هستم، اما در مورد تیم ملی هر سؤالی دارید در خدمتم.

 بازی تیم ملی با سوریه را دیدی؟

بله متأسفانه شرایطی را به وجود آوردند تا تیم ملی نتواند به بردهای خود ادامه دهد. البته نتیجه تساوی در آن وضعیت آب‌وهوایی و تمارض‌هایی که بازیکنان سوریه در زمین مسابقه برای وقت‌کشی داشتند، خوب است. کی‌روش فکر این روز‌ها را کرده بود که مدام تأکید داشت باید قبل از این بازی به اردو برویم. واقعاً باید به بچه‌ها خسته نباشد گفت که در آن شرایط توانستند یک امتیاز بگیرند و خوشبختانه رکورد گل نخوردن تیم ملی هم حفظ شد.

 شاید خیلی‌ها فکر نمی‌کردند بازی با سوریه این قدر برای تیم ملی سخت شود.

کی‌روش پیش‌بینی همه چیز را کرده بود. این بازی واقعاً یک چالش بزرگ بود. وقتی بازی را به مالزی بردند معلوم بود که می‌خواهند کار را برای تیم ملی سخت کنند. سوریه از این بازی فقط یک امتیاز می‌خواست که به آن هم رسید. در بازی برگشت در آزادی به آنها نشان می‌دهیم که فوتبال یعنی چه؟!

 به نظر می‌آمد دست‌هایی در کار بود تا وضعیت برای تیم ملی سخت شود؟

به نظر من همه برای توقف تیم ملی بسیج شده‌ بودند. از طرفی چند بازیکن ما را محروم کردند. بازی را در بدترین فصل از نظر بارش باران به مالزی بردند. من خودم به همراه تیم امید به مالزی رفته بودم و زمین‌های آنجا عالی است، اما بازی را به ورزشگاهی بردند که بدترین زمین را داشت. از طرفی دیدید که سوریه‌ای‌ها چطور وقت‌کشی می‌کردند تا با یک امتیاز به کشورشان برگردند. با تمام این حرف‌ها ما توانستیم دروازه‌مان را بسته نگه داریم و تاریخ‌ساز شویم. از این جهت که تنها تیمی در آسیا هستیم که در دور رفت رقابت‌های مقدماتی جام جهانی گلی دریافت نکردیم و ان‌شاءالله تا پایان این رقابت‌ها این رکورد را حفظ کنیم.

ظاهراً خیلی خوشحالی که دروازه تیم ملی در غیاب تو هم بسته مانده است …

بله واقعاً دست سوشا درد نکند که رکورد بسته ماندن دروازه تیم ملی را حفظ کرد. به سوشا تبریک می‌گویم و دعا می‌کنم او همیشه موفق باشد. البته به همه بازیکنان تیم تبریک می‌گویم که این رکورد ثبت شد و دروازه‌مان بسته ماند. ای کاش ضربه سر جهانبخش هم گل می‌شد تا سوریه‌ای‌ها تاوان وقت‌کشی‌ها و تمارض‌های‌شان را می‌دادند. به‌هر حال قسمت بود این بازی مساوی شود.

 با این تساوی کارمان برای صعود به جام‌جهانی سخت‌تر نشد؟

نه ما در دور رفت عالی ظاهر شدیم و اگر با سوریه در شرایط عادی مسابقه می‌دادیم راحت سه امتیاز دیگر کسب می‌کردیم. تیم ملی در دور رفت رقابت‌ها قدرت خود را به رخ آسیا کشید و ان‌شاءالله این روند تا پایان ادامه پیدا خواهد کرد. ما هنوز جا برای بهتر شدن داریم و با این کادرفنی و بازیکنان روزبه‌روز در حال پیشرفت خواهیم بود.

 نمی‌خواهی بگویی وضعیت دستت چطور است؟

گفتم که در مورد وضعیت دستم صبحت نمی‌کنم. فقط می‌گویم خدا را شکر خوبم.
دیدگاهتان را بنویسید