دفاع سرخ‌ها با ماریچ محکم‌تر است/ ستووونی!

پرسپولیس اف سی: آمار نشان می‌دهد ماریچ بهتر از نورمحمدی است و ممکن است بزودی کاپیتان اول پرسپولیس را نیمکت‌نشین کند

 یک بار دیگر مصدومیت رضا نورمحمدی باعث شد برانکو ایوانکوویچ به لوکا ماریچ اعتماد کند و این بازیکن را به جای کاپیتان نخست سرخپوشان در ترکیب اصلی به میدان بفرستد. جالب اینکه این‌بار هم عملکرد لوکا قابل قبول بود و او توانست به‌خوبی جواب اعتماد سرمربی را بدهد.

برمی‌گردیم به سه بازی آخری که ماریچ فیکس بوده است؛ استقلال‌صنعتی، راه‌آهن و ملوان. وجه مشترک این سه مسابقه آن است که در هیچ‌کدام آنها رقبای پرسپولیس موفق به خلق حتی یک موقعیت جدی گلزنی روی دروازه سرخپوشان نشده‌اند. گلر پرسپولیس در هر سه بازی کلین‌شیت کرده و سرخپوشان هر سه مسابقه را با اختلاف دو گل برده‌اند. این وسط ماریچ در بازی با گسترش‌فولاد هم 40دقیقه به خاطر مصدومیت نورمحمدی بخت بازی پیدا کرد که باز عملکردش ایرادی نداشت.

پیش از این 310دقیقه موفق، زوج بنگر و ماریچ در بازی با سیاه‌جامگان از دروازه پرسپولیس دفاع کردند که در آن مسابقه هم فقط اشتباه فردی بنگر در دفع اوت‌دستی حریف باعث به‌ثمر رسیدن تک‌گل بازی شد. به نظر می‌رسد این آمار و ارقام درس‌هایی برای برانکو به همراه دارند، هرچند او قبلا هم ثابت کرده بیشتر از هماهنگی فنی، روی رفاقت و ارتباط صمیمی زوج بنگر و نورمحمدی حساب می‌کند. با این وجود ممکن است ادامه بازی‌های خوب ماریچ، نیمکت‌نشینی نورمحمدی را به‌دنبال بیاورد.

ای اسپورت
دیدگاهتان را بنویسید