دنیل نوروزی: دوست دارم برای تیم ملی ایران بازی کنم

حاضرم برای ایران بازی کنم. این را هم باید در نظر بگیریم که بازی کردن برای ایران شانس زیادی برای حضور در جام جهانی به شما می‌دهد چرا که صعود دانمارک از قاره اروپا به جام جهانی سخت است ولی ایران تقریبا راه آسان‌تری دارد

پرسپولیس اف سی: مدافع چپ ایرانی شاغل در لیگ دانمارک از علاقه خود برای بازی در تیم ملی ایران خبر داد. دنیل نوروزی ۲۳ ساله که در معروف‌ترین تیم فوتبال دانمارک یعنی بروندبی بازی می‌کند و در حال حاضر به صورت قرضی در تیم وژله توپ می‌زند، در تمام رده‌های سنی نوجوانان و جوانان فوتبال دانمارک بازی کرده است ولی هنوز برای تیم ملی دانمارک بازی نکرده و به همین خاطر می‌تواند یا برای تیم ملی ایران یا برای تیم ملی دانمارک توپ بزند.

او در توضیح وضعیت خودش گفت: پدر و مادر ایرانی دارم و سه بار نیز به ایران رفتم. بستگان زیادی در این کشور دارم که با همه آنها در ارتباط هستم. البته این را باید بگویم در دانمارک زیاد فامیل نداریم و تمام بستگان‌مان در ایران هستند. به خوبی زبان فارسی را صحبت می‌کنم و از فرهنگ ایران آگاهی دارم. البته در دانمارک به دنیا آمدم و در اینجا بزرگ شدم. ابتدا دفاع مرکزی بازی می‌کردم ولی در ادامه، مربیان تشخیص دادند به دفاع چپ بروم و آنجا فعالیت کنم.»

 این مدافع درباره بازی برای تیم ملی ایران گفت: «بازی برای هر تیم ملی، لذت‌بخش است زیرا شما دارید در کنار بهترین بازیکنان آن کشور بازی می‌کنید. وظیفه من نیست با فدراسیون فوتبال ایران و کارلوس کی‌روش تماس بگیرم تا من را به تیم ملی دعوت کنند. تنها کاری که می‌توانم انجام دهم این است که خوب باشم تا آنها بازی من را ببینند و دعوت کنند. در دو سال اخیر، نمایش خوبی در لیگ دانمارک داشتم و فکر می‌کنم شانس دعوت به تیم ملی ایران را داشته باشم ولی باید بگویم تاکنون هیچ ارتباطی با فدراسیون فوتبال ایران و شخص کی‌روش نداشتم. کی‌روش مربی بزرگی است. او در منچستریونایتد بوده و من هم طرفدار یونایتد هستم. کار با این مربیان بسیار لذت‌بخش است زیرا چیزهای زیادی برای یاد دادن به جوانان ایرانی دارند. با این حال، رفتن به تیم ملی ایران فقط به خاطر یک مربی نخواهد بود و در صورتی که هر مربی جای کی‌روش باشد و من را به تیم ملی دعوت کند، حاضرم برای ایران بازی کنم. این را هم باید در نظر بگیریم که بازی کردن برای ایران شانس زیادی برای حضور در جام جهانی به شما می‌دهد چرا که صعود دانمارک از قاره اروپا به جام جهانی سخت است ولی ایران تقریبا راه آسان‌تری دارد.»

 نوروزی در پایان گفت: «اگر پیشنهادی از باشگاه ایرانی داشته باشم، بررسی خواهم کرد. فوتبال در کشورهایی چون ایران و چین در قاره آسیا رشد کرده است. علاوه بر آن، بازی در لیگ ایران می‌تواند راحت‌تر به شما کمک کند که به تیم ملی برسید و به همین خاطر از بازی در لیگ ایران هم استقبال می‌کنم.»
دیدگاهتان را بنویسید