دوباره سردار، دوباره لیگ جزیره؛ تور 6 میلیونی استوک!

این روزه‌ها صحبت از یک پیشنهاد جدید برای آزمون است؛ پیشنهادی از جزیره که البته به اندازه آرسنال هیجان انگیز نیست اما جذابیت‌های خاص خودش را دارد.

پرسپولیس اف سی: سردار آزمون یکی از مهم‌ترین لژیونرهای ایران محسوب می‌شود. ستاره‌ای که در روسیه بدل به یک پدیده نوظهور شد و چشم‌ها را خیره کرد و آنقدر خوش درخشید که چشم‌های تیزبین اروپایی‌ها به او خیره شود. در دو فصل اخیر که آزمون در لیگ روسیه بازی می‌کرده، همیشه شایعات ضد و نقیضی پیرامون او وجود داشته.
اینکه تیم‌های نامدار و بزرگ اروپایی جملگی خواهان به خدمت گرفتن سردار هستند و تور خود را برای او پهن کرده‌اند؛ از لیورپول و آرسنال گرفته تا بایرن و حتی بارسای کبیر. شایعاتی که البته تا امروز هیچ‌کدام به حقیقت نپیوسته است اما خود سردار در این باره می‌گوید که پیشنهاد آرسنال از همه باشگاه‌ها جدی‌تر بود: «قبل از جام جهانی پیشنهادهایی داشتم و پیشنهاد آرسنال جدی بود اما بعد از جام جهانی پیشنهادی نداشتم.»
با وجود این، این روزه‌ها صحبت از یک پیشنهاد جدید است؛ پیشنهادی از جزیره که البته به اندازه آرسنال هیجان انگیز نیست اما جذابیت‌های خاص خودش را دارد.
تازه‌ترین خبر درباره سردار آزمون، احتمال حضور او در لیگ برتر انگلیس است. گویا باشگاه استوک سیتی که روابط نزدیکی با یک واسطه ایرانی دارد برای جذب سردار آزمون ابراز علاقه کرده و البته این ایرانی یک بار نیز به مسکو سفر کرده تا شاید بتواند رضایت مسوولان روبین کازان و روستوف را جلب کند و البته برای انجام کارهای آزمون وکالت بگیرد.
یادمان نمی‌رود که همین چند ماه قبل، علی دایی با رایزنی‌های همین واسطه ایرانی به انگلیس سفر کرد و چند روزی را میهمان مدیران باشگاه استوک سیتی بود. بر همین اساس قرار بود یکی دو بازیکن باتجربه ایرانی راهی استوک شوند اما گویا به این واسطه مدیران باشگاه استوک سیتی گفته‌اند فقط شماره 20 تیم ملی ایران را جذب کنید.
رایزنی‌ها به همین منظور از چند ماه قبل آغاز شده اما فعلا نه روبین کازان به سردار آزمون رضایتنامه می‌دهد و نه روستوف که مربیگری‌اش بر عهده قربان بردی اف است. بردی اف در مواجهه با این پیشنهاد و درخواست آزمون برای جدایی گفته: «فکر می‌کنید من پیشنهاد ندارم؟ با هم به روستوف آمده‌ایم و با هم می‌رویم.»
پیشنهاد استوک سیتی جدی است، یعنی می‌توان آزمون را در پیراهن سفید و قرمز این تیم دید. البته اگر روبین کازان کوتاه بیاید و از رقم 6 میلیون یورویی که برای صدور رضایتنامه آزمون تعیین کرده کم کند. رقمی که در این یکی دو سال اخیر خیلی از باشگاه‌ها را فراری داده و باعث شده تا آزمون همچنان در لیگ روسیه بماند.
دیدگاهتان را بنویسید