دو نامه باشگاه پرسپولیس به فیفا در پاسخ به شکایت گولچ

پرسپولیس اف سی: باشگاه پرسپولیس در صورت شکایت آنتونی گولچ به نامه ای استناد می کند که پس از ترک کشور و عدم بازگشت این بازیکن به ایران برای وی ارسال کرده است.

خرید بازیکن دو رگه کروات – استرالیایی و جدایی زودهنگام او از باشگاه پرسپولیس تبدیل به جدیدترین مسئله حقوقی سرخپوشان پایتخت شده است.

آنتونی گولچ که با پرسپولیس قرارداد ۲۵۰ هزار دلاری بسته بود و در ۷ بازی نخست فصل جایی در فهرست ۱۸ نفره برانکو نداشت به بهانه مشکلات مالی درپی تعطیلی لیگ و سفر به کشور خود به ایران بازنگشت و حتی به هیچ یک از مسئولان باشگاه و اعضای تیم اطلاع نداد قصد بازگشت به ایران را ندارد.

درپی این اتفاق باشگاه پرسپولیس پس از گذشت ۱۵ روز اقدام به فسخ یک طرفه قرارداد این بازیکن کرد. گولچ فقط ۳۳ هزار دلار از قراردادش را دریافت کرده بود و سه ماه حقوق از پرسپولیس طلب داشت.

در این شرایط باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه ای به گولچ اعلام کرد مبالغی از حقوق معوقه او آماده پرداخت است و می تواند آن را دریافت کند.  پرسپولیسی ها با ارسال این نامه گولچ را خلع سلاح کردند وحتی رونوشت این نامه را نیز به فیفا ارسال کردند.

با این حال اگر گولچ قصد شکایت رسمی از پرسپولیس را داشته باشد، پرسپولیسی ها به این نامه استناد کرده و اعلام می کنند مطالبات این بازیکن آماده پرداخت بوده و این بازیکن درپی غیبت غیرموجهی که داشته مسائل مالی را بهانه قرار داده است.

یکی دیگر از مشکلات پرسپولیس و گولچ عدم پرداخت مبلغ رضایت نامه ۱۰۰ هزار دلاری باشگاه سابق این بازیکن بود. طبق توافق نامه امضا شده باشگاه پرسپولیس می بایست ۱۰۰ هزار دلار به باشگاه شریف مولداوی پرداخت می کرد اما این مبلغ پرداخت نشده بود و زمانی که گولچ به ایران بازنگشت باشگاه پرسپولیس برای محکوم نشدن در فیفا بلافاصله اقدام به پرداخت مبلغ رضایت نامه کرده و مراتب پرداخت این مبلغ را نیز به فیفا اعلام کرد تا از این نظر نیز با محکومیت مواجه نشود.

البته طبق توافق نامه در صورتی که باشگاه پرسپولیس این مبلغ را دیرتر به باشگاه شریف مولداوی پرداخت می کرد در ازای هر روز تاخیر ۵۰۰ دلار جریمه می شد. باشگاه پرسپولیس با تاخیر دو و نیم ماهه اقدام به واریز این مبلغ به حساب باشگاه شریف مولداوی کرد و اگر این باشگاه قصد پیگیری و شکایت داشته باشد می تواند بابت دو ماه و نیم دیرکرد پرسپولیسی ها روزانه ۵۰۰ دلار به عنوان جریمه دریافت کند.

این موضوع می تواند به دردسر دیگری برای پرسپولیس تبدیل شود؛ البته جریمه ۵۰۰ دلاری برای حدود ۷۵ روز مبلغ زیادی نخواهد بود اما باشگاه شریف مولداوی در صورت پیگیری برای دریافت پول می تواند با ارجاع قرارداد به فیفا آن را مطالبه کند.
دیدگاهتان را بنویسید