ذوب آهن 2 – 0 پرسپولیس؛ ایستاده مردن!

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم فوتبال پرسپولیس پس از نزدیک به 100 دقیقه ده نفره بازی کردن در نهایت با قبول شکست برابر ذوب آهن از رقابت های جام حذفی کنار رفتند.

گزارش بازی

پرسپولیس اف سی:  از ساعت 14:30 دقیقه امروز به وقت تهران شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم فوتبال پرسپولیس در غیاب ستارگان خود نظیر رضاییان، طارمی و مکانی به مصاف تیم آماده یحیی گل محمدی در ذوب آهن اصفهان رفتند.

409604

مسابقه متعادل آغاز شد و هر دو تیم با محوریت حرکات بازیکنان سرعتی خود نظیر رضایی برای ذوب آهن و عالیشاه برای پرسپولیس به دنبال رسیدن به دروازه ها بودند، اتفاقی که چندان در اویل بازی به وقوع نپوست تا این که در نقطه عطف این دیدار در دقیقه 23 فرار رضایی و خروج ایمان صادقی دروازه بان امروز سرخ پوشان با ضربه مهاجم جوان ذوبی ها به سینه وی همراه شد تا یدالله جهانبازی داور با تجربه این دیدار در تصمیمی بسیار مشکوک صادقی را به طور مستقیم از زمین مسابقه اخراج و پرسپولیس را 10 نفره کند.

sadeghihand2

پس از این اخراج مرتضی قدیمی پور سنگربان جوان شاگردان برانکو به جای مسلمان وارد زمین شد و پرسپولیسی ها به وضوح دقایق پایانی این نیمه را با استرس و البته بعضا عصبی که با تکل های فراوان شان همراه بود، به پایان بردند.

10

نیمه دوم اما داستان متفاوت بود و بازی با انگیزه و جسورانه برانکو کاملا ذوب آهن را در دقایق ابتدایی تحت تاثیر قرار داد و این تیم می توانست با ضربه بنگر و البته حرکت تکنیکی و انفرادی عالی احمدزاده به گل برسد که با واکنش های مظاهری راه به جایی نبرد. از آن سو نیز از دقیقه 70 به بعد بازی کاملا به کنترل تیم گل محمدی آمد و این تیم با حملات پرتعداد خود بارها شانس گلزنی را پیدا کرد که در مهم ترین آن ها تکل استثنایی محمد انصاری ضربه تبریزی را در آستانه ورود به دروازه برگرداند تا در نهایت و علی رغم دو بدشانسی کامل پرسپولیس ابتدا بر روی موقعیت تک به تک عالیشاه و سپس ضربه دیدنی و چیپ کامیابی نیا از میانه های میدان که با برحورد به تیرک افقی به زمین باز برگشت،  90 دقیقه با همان تساوی بدون گل به پایان رسیده و کار به وقت اضافه بکشد.

409604_1

,وقت های اضافه نیز داستان مشابهی با 90 دقیقه داشت. مالکیت توپ در اختیار ذوب آهن بود و پرسپولیسی ها تنها به دنبال استفاده از ضدحملات بودند تا این که در دقیقه 108 و بر روی یک ضربه کرنر مرتضی تبریزی توانستند با اشتباه قدیمی پور و دفع ناقصش در ریباند مقاوت سرخ پوشان را شکانده و گل برتری شاگردان گل محمدی را به ثمر برساند  و سپس در دقیقه 116 با اشتباه نورمحمدی و بغل پای زمینی رضا شکاری جوان  تیر خلاص را بر پرسپولیس بی انگیزه و خسته شلیک کرده و راهی مرحله نیمه نهایی رقابت های جام حذفی شود.
3 thoughts on “ذوب آهن 2 – 0 پرسپولیس؛ ایستاده مردن!

  1. علی اصغر شاکری نویسنده نوشته

    کارلوس کیروش و تیم ملی وقتی جلوی عراق دقیقه 45 ده نفره شدن گلایه داشتن که 75 دقیقه رو ده نفره بازی کردن . ولی پرسپولیس توی بازی تک حذفی و تو زمین حریف جلوی بهترین تیم ایران با نداشتن سه تا بازیکن کلیدی از دقیقه 22 ده نفره بازی کرد. افتخار میکنم که پرسپولیسی ام چون وقتی داور اخراج اشتباهی داشته و بهترین تیم ایران تا دقیقه 115 نمیتونه به تیمم گل بزنه
    افتخار میکنم که ده نفره تیمم کلی موقعیت گل ایجاد کرد. تک به تک امید عالیشاه تا زاویه بسته احمدزاده و تیرک کمال کامیابی و زاویه بسته عالیشاه و ضربه روپای بنگر با پای چپ
    افتخار میکنم که فدراسیون هم با یه اخراج اشتباه نتونست جلوی بازی عالی تیمم رو بگیره و هردو گل بهترین تیم ایران هم روی اشتباه مسلم بازیکنای خودی به ثمر رسید
    اصلا و ابدا ناراحت نیستم و برای یحیی عزیز هم آرزوی موفقیت میکنم

دیدگاهتان را بنویسید