ربیع‌خواه: تیمی که در دوران بدنسازی است نمی‌تواند بازی سنگینی انجام دهد

پرسپولیس اف سی: مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: وقتی تیمی در فشار سنگین بدنسازی است نمی‌تواند با تیم‌های قوی بازی کند چرا که فشار بازی احتمال آسیب‌دیدگی بازیکنان را بیشتر می‌کند.

محسن ربیع خواه درباره اردوی تیم پرسپولیس در امارات گفت: اردوی خوبی را انجام دادیم و قطعا اثرات این اردو در ادامه راه پرسپولیس بیشتر دیده می‌شود. تغذیه، استراحت و تمرینات ما در دبی به بهترین شکل انجام شد و نظم و انضباط خوبی هم در اردو حاکم بود.

وی درباره وضعیت جسمانی خودش هم اظهار داشت: خودم هم تمرینات خوبی انجام دادم و طبق خواسته‌های کادر فنی کار می‌کردم اما متأسفانه در اواخر اردو مصدومیت جزئی از ناحیه پشت پا برایم به وجود آمد که در حال خوب شدن است و ان‌شاءالله از روز جمعه با همه توان در تمرینات پرسپولیس حاضر خواهم شد. باید بگویم مشکل من خیلی حاد نیست و اگر در بازی تدارکاتی دوم بازی نکردم به این دلیل بود که مصدومیتم تشدید نشود.

مدافع تیم پرسپولیس در خصوص اینکه برخی ها مدعی شده‌اند اردوی سرخ‌پوشان در امارات بیشتر جنبه تفریحی داشته تا آماده‌سازی تیمی اظهار داشت: به هیج عنوان این حرف را قبول ندارم. ما تمرینات سنگینی را در دبی انجام دادیم و واقعا صبح و بعدازظهر تمرینات سختی را پشت سر گذاشتیم اما اگر شادابی و بگو بخند هم در این اردو نبود که کار واقعا سخت می شد. مطمئنا در چنین اردوهایی اگر تفریحات نباشد بازیکنان تمرین زده می شوند و این موضوع تیم را از اهداف اصلی دور می‌کند. ما اردوی سنگینی را در امارات پشت سر گذاشتیم و این اردو از نظر بدنی به بازیکنان کمک زیادی کرد.

ربیع‌خواه در پاسخ به این سوال که چرا پرسپولیس در این اردو با تیم‌های آماتور بازی کرد و به مصاف تیم‌های نامدار نرفت، گفت: وقتی تیم در فشار بدنسازی سنگین است و این موضوع فشار زیادی را به بازیکنان وارد می‌کند قطعا نمی‌شود با تیم‌های بزرگ بازی کرد و دیدارهای سخت انجام داد چرا که این مسئله احتمال مصدومیت بازیکنان را بالا می‌برد. وقتی شما روزی دو جلسه تمرین می کنید طبعا نمی‌توانید بازی‌های سنگین هم انجام دهید. همه تیم‌ها در همه جای دنیا در زمان بدنسازی بازی‌های آسان‌تر را انجام می‌دهند.

مدافع پرسپولیس با اشاره به حمایت خوب ایرانی‌های مقیم امارات از اردوی این تیم افزود: واقعا جا دارد از حمایت ایرانی‌ها تشکر کنم که ما را تنها نگذاشتند و اجازه ندادند غربت را احساس کنیم. آنها به تشویق تیم ما می‌پرداختند و واقعا روحیه زیادی از آنها گرفتیم. جا دارد از همین طریق از آنها تشکر کنم که با حمایت‌هایشان ما را تنها نگذاشتند.

ربیع‌خواه با اشاره به آغاز هفته یازدهم لیگ برتر، ادامه داد: از روز جمعه تمرینات‌مان را سفت و سخت آغاز می‌کنیم چرا که می‌خواهیم روند خوبی که تا اینجای لیگ داشتیم را ادامه دهیم. مطمئنا با اضافه شدن ملی‌پوشان‌مان شرایط بهتری خواهیم داشت.
دیدگاهتان را بنویسید