ستارگان سرخابی ها/ طارمی از پرسپولیس،ابراهیمی از استقلال

پرسپولیس اف سی: مهدی طارمی و امید ابراهیمی همچنان بهترین بازیکنان پرسپولیس و استقلال به شمار می روند.

با نگاهی به نمرات بازیکنان استقلال و پرسپولیس که توسط گروه آنالیز برنامه نود، پس از انجام هر بازی به بازیکنان داده می شود می توان مشخص کرد که کدام سرخابی ها در این فصل عملکرد بهتری داشته اند.نحوه نمره دهی به این ترتیب است که به بازیکنان از بین نمره یک تا ۶ ( بر اساس سیستم نمره دهی نشریه کیکر آلمان) نمره  داده می شود.بازیکنانی که در بیشتر از نیمی از بازی های تیم شان بازی کرده اند وارد جدول کلی می شوند. به این ترتیب در حال حاضر که هفته داوزدهم لیگ برتر انجام شده و بازیکنان در دوازده هفته فرصت نمره گرفتن داشتند بازیکنانی که حداقل  در هفت بازی تیم شان حداقل ۶۰ دقیقه بازی کرده اند نمره گرفتند و در جدول کلی حضور دارند. البته این به این معنی نیست  بازیکنانی که در جدول کلی حضور ندارند و رتبه ای ندارند حتما نمایشی ضعیف داشتند. برخی از بازیکنان مخصوصا بازیکنان خارجی کمی دیرتر به تیم هایشان ملحق شدند و یا بازیکنانی هستند که در برخی بازی ها خوب بازی کردند اما چون دقایق حضورشان کمتر از ۳۰ دقیقه بوده مورد ارزشیابی گروه آنالیز برنامه ۹۰ قرار نگرفتند.به هر ترتیب بدنیست با بهترینهای استقلال و پرسپولیس آشنا شویم؛

استقلال؛ امید ابراهیمی، خسرو حیدری و مهدی رحمتی در صدر

امید ابراهیمی برترین بازیکن استقلال در این فصل بر اساس نمرات گروه آنالیز نود بوده که در رتبه چهارم بازیکنان برتر لیگ حضور دارد.استقلال و پرسپولیس هر دو تیم دو بازیکن در جمع ۱۰ بازیکن برتر لیگ دارند که خسرو حیدری با قرار گرفتن در پله دهم دومین نماینده آبی ها در جمع ۱۰ بازیکن برتر لیگ است. استقلالی ها سه بازیکن دیگر با رتبه زیر ۵۰ دارند ( یک بازیکن بیشتر از پرسپولیس) مهدی رحمتی، جابر انصاری و هرایر مگویان را باید دیگر بازیکنان موفق استقلال در این فصل دانست.روزبه چشمی، سجاد شهباززاده، حنیف عمران زاده و میلاد فخرالدینی هم در رتبه زیر ۱۰۰ حضور دارند و این شانس را دارند که با درخشش در دو سه بازی خود را به جمع بازیکنان برتر لیگ وارد کنند.در مجموع از جمع استقلالی ها ۱۲ بازیکن در جدول کلی حضور دارند که هیچکدام رتبه خیلی بدی ندارند.این در حالی است که پرسپولیس ۹ بازیکن در جدول کلی دارد.به هر حال نتایج خوب استقلال در این فصل باعث شده تا بازیکنان ثابت این تیم نمرات خوبی بگیرند و جایگاه های خوبی داشته باشند.در جمع استقلالی ها آرش برهانی و یعقوب کریمی چون ۷ بازی انجام ندادند در جدول کلی وارد نشدن. آنها این فرصت را دارند به زودی وارد جدول شوند.

رتبه کلی بازیکن تعداد بازی تعداد گل نمره
۴ امید ابراهیمی ۱۱ ۵ ۲،۵۹
۱۰ خسرو حیدری ۸ ۰ ۲،۶۹
۲۶ سیدمهدی رحمتی ۱۲ ۰ ۲،۹۲
۴۱ جابر انصاری ۱۱ ۳ ۳،۰۵
۴۶ هراير مگویان ۷ ۰ ۳،۰۷
۵۲ روزبه چشمی ۱۱ ۰ ۳،۱۴
۵۷ سجاد شهباز زاده ۹ ۳ ۳،۱۷
۸۳ حنیف عمران زاده ۸ ۰ ۳،۳۱
۹۵ میلاد فخرالدینی ۹ ۱ ۳،۳۹
۱۱۰ میثم مجیدی ۱۱ ۱ ۳،۴۵
۱۳۳ محمدرضا خرسندنیا ۷ ۰ ۳،۵۷
۱۴۲ امین حاج محمدی ۸ ۰ ۳،۶۳

در بین استقلالی ها این بازیکنان در جدول کلی حضور ندارند؛

آرش برهانی ( ۶ بازی،۳،۴۲ )،کرار جاسم (۳ بازی، ۴،۳۳ )،یعقوب کریمی ( ۶ بازی ، ۳،۰۸ )، بهنام برزایی ( ۲ بازی،۳،۲۵ )، محسن کریمی ( ۵ بازی ،۳،۱۰ )،فرشید اسماعیلی ( یک بازی، ۲،۰۰ ) ،باربوسا دسوزا ( یک بازی،۴،۰۰ )،پرو پژیچ ( ۳ بازی، ۳،۸۳ ).

آرش برهانی و یعقوب کریمی اگر در یک بازی دیگر نمره می گرفتند الان در جدول کلی حضور داشتند. در جمع این استقلالی ها فقط عملکرد جاسم کرار خیلی بد بوده است. جالب اینکه فرشید اسماعیلی تنها یک بازی نمره گرفته آن هم نمره خوب ۲ بوده است.بازیکنانی مثل محسن کریمی و یعقوب کریمی اگر وارد جدول کلی شوند رتبه بسیار خوبی کسب خواهند کرد.

پرسپولیس؛ طارمی،نوراللهی و احمدزاده در صدر

در جمع پرسپولیسی ها بهترین جایگاه در اختیار مهدی طارمی است. او تا اینجای کار بهترین بازیکن پرسپولیس و پنجمین بازیکن برتر لیگ برتر بوده است.قرمزها در بین ۱۰ بازیکن برتر لیگ یک نماینده دیگر هم دارند، احمد نوراللهی، دوست صمیمی طارمی تنها یک پله پایین تر از طارمی قرار دارد.فرشاد احمد زاده و کمال کامیبابی نیا نیز در جمع ۵۰ بازیکن برتر هستند.با احتساب رتبه امید عالیشاه،محمد انصاری، سوشا مکانی و رامین رضاییان پرسپولیس هشت بازیکن با رتبه زیر ۱۰۰ دارد. محسن بنگر دیگر بازیکن قرمزهاست که در جدول رده بندی حضور دارد اما جایگاه جالبی را به خودش اختصاص نداده است.چند بازیکن پرسپولیس مثل رضا نورمحمدی، محسن مسلمان، علی علیپور، جری بنگستون، لوکا ماریچ و بابک حاتمی اگر کمی بیشتر بازی کنند وارد جدول کلی خواهند شد.

رتبه کلی بازیکن تعداد بازی تعداد گل نمره
۵ مهدی طارمی ۱۰ ۷ ۲،۶۰
۶ احمد نورالهی ۹ ۰ ۲،۶۷
۲۳ فرشاد احمدزاده ۱۱ ۱ ۲،۹۱
۳۵ کمال کامیابی نیا  ۱۲ ۰ ۳،۰۰
۷۶ امید عالیشاه ۱۰ ۲ ۳،۲۵
۸۰ محمد انصاری ۷ ۰ ۳،۲۹
۸۹ سوشا مکانی ۸ ۰ ۳،۳۸
۸۹ رامین رضاییان ۱۲ ۱ ۳،۳۸
۱۳۸ محسن بنگر ۹ ۰ ۳،۶۱

در بین بازیکنان پرسپولیس که در جدول کلی حضور ندارند، این نفرات حضور دارند؛

علیرضا نورمحمدی (۶ بازی ،نمره ۴،۰۸ )،مهرداد کفشگری ( ۲ بازی،۴،۵۰ )،مرحوم هادی نوروزی ( ۵ بازی،۳،۳۰ ) ،ایمان صادقی ( ۴ بازی، ۴،۳۸ ) ،بابک حاتمی ( ۵ بازی ، ۴،۳۰ ) ،رضا خالقی فر ( ۴ بازی، ۴،۲۵ )،علی علیپور ( ۵ بازی ،۳،۳۰ ) ،محسن مسلمان ( ۴ بازی، ۲،۳۸ بازی )، میلاد کمندانی ( یک بازی، ۳،۵۰ )، مایکل اومانیا ( ۴ بازی،۳،۱۳ )،وحید حیدریه ( یک بازی ، ۳،۵۰ )، لوکا ماریچ ( ۵ بازی، ۳،۵۰ )، جری بنگتسون ( ۳ بازی، ۲،۸۳ ).

این نمرات نشان می دهد بازیکنانی مثل ایمان صادقی، رضا خالقی فر و بابک حاتمی در همان بازی هایی که بازی کرده اند هم خیلی خوب نبودند، اما در آنسو محسن مسلمان، جری بنگستون، مایکل اومانیا و علی علیپور عملکرد مطلوبی داشتند و اگر تعداد بازی هایشان را بیشتر کنند در جدول کلی رتبه خوبی کسب خواهند کرد.

وب سایت رسمی برنامه نود
دیدگاهتان را بنویسید