سه‌شنبه ساعت 20:30؛ پرسپولیس – الاهلی در ورزشگاه سلطان قابوس

مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان آسیا 2017

سه‌شنبه ساعت 20:30؛ پرسپولیس – الاهلی در ورزشگاه سلطان قابوس

پرسپولیس – الاهلی تقابل دو تیمی است که به نظر می‌رسد تنها وجه مشترک آنها حضور در مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان آسیا 2017 باشد و از بسیاری جهات نقطه مقابل یکدیگر هستند.

به گزارش پرسپولیس اف سی ، هر دو تیم با طی کردن مسیری سخت به این مرحله رسیده‌اند و در حالی روبروی هم قرار می‌گیرند که از بسیاری جهات با یکدیگر تفاوت‌های اساسی دارند.

نکته تأسف‌بار درباره این بازی، برگزاری آن در کشور ثالث است که به لطف اقدامات سعودی‌ها حادث شده است. الاهلی مانند اکثر تیم‌های درجه اول فوتبال عربستان در زمره تیم‌های متمولی قرار دارد که رقم‌های پرداختی برای جذب بازیکنان خارجی در این باره گویای واقعیت است. بودجه دو تیم قطعا محلی برای مقایسه نمی‌گذارد. آنها با دغدغه چگونه خرج کردن سرمایه‌هایی که دارند فوتبال را دنبال می‌کنند و پرسپولیس در مواجهه با تمام راه‌های تعریف شده‌ای که در فوتبال ایران بسته شده است باید به دنبال تامین منابع مالی مورد نیاز خود باشد.

رقم قرارداد بازیکنان قابل مقایسه نیست. همانطور که اگر از خریدهای چند میلیون دلاری بگذریم مجموع غنای فنی و فوتبالی بازیکنان پرسپولیس قطعا فراتر از آن چیزی است که در تیم مقابل قرار دارد. در بخش فنی هم می‌توان درباره تفاوت‌های مهمی صحبت کرد.

پرسپولیس پس از دو فصل و نیم فعالیت برانکو ایوانکوویچ، به ثبات و پختگی تاکتیکی رسیده است. بازیکنان پرسپولیس مدت‌ها است در کنار یکدیگر بازی می‌کنند و با زیر و بم فوتبال یکدیگر و تفکرات و خواسته‌های سرمربی آشنایی دارند. همچنین برانکو در این مدت به شناخت عمیق از ظرفیت‌های فنی – روانی – فکری و بدنی بازیکنان خود رسیده است.

در نقطه مقابل الاهلی قرار دارد که یک پدیده را برای هدایت خود در اختیار گرفته است. سرگئی ربروف یک مربی کاملا جوان است. هنوز در حال کسب تجربه است اما به عنوان یک مربی جسور شناخته می‌شود. کمتر از سه ماه قبل، دیناموکیف را رها کرد تا راهی عربستان شود. فعالیت او در این تیم با شروع تمرینات، تازه به مرز 60 روز می‌رسد. در شروع فصل جدید لیگ عربستان ابتدا یک شکست داشتند ولی در دومین بازی، الفتح را با چهار گل مغلوب کردند که البته در بازی اول خود هم با دریافت 4 گل، شکست خورده بودند.

این دو بازی و بازی‌های دوستانه آنها نشان می‌دهد تغییرات در ترکیب زیاد است و مربی اوکراینی هنوز به دنبال شناسایی ضعف و قوت‌های بازیکنان و پیدا کردن ترکیب اصلی است که البته با توجه به این زمان کم، بدیهی است.

این شرایط برای پرسپولیس یک امتیاز مهم تلقی می‌شود اما از سوی دیگر پیش بینی این تیم را دشوار می‌کند. بازیکنان الاهلی در رقابتی سخت با یکدیگر برای پیدا کردن جایی محکم در تفکرات ربروف، انگیزه‌های بالایی دارند. در این شرایط تمرکز بازیکنان پرسپولیس و هوشیاری آنها در تمام لحظات بازی را به امری تعیین کننده بدل می‌کند.

طبق اعلام عربستانی‌ها آنها عبدالفتاح العسیری را برای این بازی در اختیار ندارند. آمادگی الحربی که از برگه برنده‌های الاهلی است برای حضور یا عدم حضور در این بازی جای تردید داشته و البته لئوناردو دسوزا در بازی با الفتح وارد ترکیب بازی این تیم شد.

الاهلی همچنین در آخرین فهرست اعلام شده تیم ملی عربستان، 8 ملی پوش دارد که نشان می‌دهد آنها با مشکل مهره مواجه نخواهند بود.

دیدار رفت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و الاهلی عربستان از مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان آسیا 2017 از ساعت 20:30 دقیقه سه‌شنبه 31 مرداد ماه 1396 در ورزشگاه سلطان قابوس عمان به میزبانی پرسپولیس برگزار خواهد شد.
7 thoughts on “سه‌شنبه ساعت 20:30؛ پرسپولیس – الاهلی در ورزشگاه سلطان قابوس

دیدگاهتان را بنویسید