شاهرودی: نمی‌دانم چرا کریم باقری در مورد بازیکنان اوکراینی سکوت کرده است|مطمئن باشید پای دلال‌ها در میان است

 

پرسپولیس اف سی:  مدافع – هافبک پیشین پرسپولیس گفت: برای من سؤال است که چرا کریم باقری در مورد دو بازیکن اوکراینی هیچ صحبتی نمی‌کند.

رضا شاهرودی با اعلام اینکه بابت نتایج اخیر پرسپولیس، به برانکو ایوانکویچ نمره قبولی می‌دهد، گفت: برانکو عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و در این دو سال کاری کرده است که ما همه خاطرات بدی که در گذشته از عدم نتیجه‌گیری تیم داشتیم، از یاد ببریم.

وی افزود: البته در کار برانکو، مسائلی هم وجود دارد، مثل برخی بازیکنان که به دردش نمی‌خوردند اما جذب تیم شدند یا ماجرای رامین رضاییان و از همه مهم‌تر مشکل بزرگ مهدی طارمی در گلزنی. واقعاً باعث تعجب است که چرا طارمی موقعیت‌های ساده را به گل تبدیل نمی‌کند. او باید زحمتی را که دروازه‌بان، مدافعان و هافبک‌ها می‌کشند، به گل بدل کند اما می‌بینیم که این اتفاق رخ نمی‌دهد.

شاهرودی با بیان اینکه مهاجم پرسپولیس باید بیشتر روی مسائل روحی و روانی کار کند، تأکید کرد: جدا از موضوع روحی، طارمی باید در پایان تمرینات، 20 دقیقه تا نیم ساعت بیشتر از بقیه در زمین بماند و فقط به سمت چارچوب شوت بزند. این باعث می‌شود قدرت چارچوب‌شناسی این بازیکن افزایش پیدا کند. مهاجمان قدرتمند سال‌های گذشته پرسپولیس هم به این شکل تمرین می‌کردند که موفق بودند. او نباید به همین سادگی، توپ‌هایی را که راحت به دستش می‌رسند، از دست بدهد.

پیشکسوت محبوب سرخپوشان در دهه 70 صحبت‌هایش را این‌طور ادامه داد: در مورد رضاییان هم دیدید که حق با من بود. بارها به برانکو توصیه کردم از این بازیکن استفاده کند. در نهایت مشخص شد رضاییان چقدر انگیزه و توانایی دارد. وقتی بازی گره خورده بود، او توانست پایه‌گذار گل سه امتیازی مقابل صنعت نفت آبادان شود. ما به چنین بازیکنانی در فوتبال‌مان احتیاج داریم. اتفاقاً برانکو باید به امثال رضاییان که یک اشتباهی مرتکب شدند اما به اشتباه خود پی بردند، کمک کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خاطراتی که از خداحافظی تلخ با تیم ملی دارد، باعث شده تا این حد از رضاییان دفاع کند، گفت: ماجرای من و رضاییان با هم فرق دارد. مایلی‌کهن بابت اینکه من 10 دقیقه دیر به محل تمرین تیم ملی رفتم، مرا محروم کرد اما او راه را باز گذاشت و گفت اگر رضا شاهرودی عذرخواهی کند، من این بازیکن را می‌بخشم، ولی آن‌قدر مغرور بودم که هرگز عذرخواهی نکردم و فوتبالم تمام شد. اگر امروز آن اتفاقات برایم رخ می‌داد، حتماً عذرخواهی می‌کردم. رضاییان و حتی طارمی، باشگاه پرسپولیس را دور زدند و گناه آنها بزرگ‌تر از من بود ولی با این حال معتقدم وقتی یک بازیکن پشیمان می‌شود، نباید با سرنوشتش بازی شود.

شاهرودی سپس به بحث بازیکنان خارجی ورود کرد و افزود: مطمئن باشید در جریان جذب دو بازیکن اوکراینی، دلال‌بازی شده است، چون آنها نصف کیفیت یک بازیکن ایرانی را هم ندارند. چهار ماه است آقایان می‌گویند صبر کنید تا این بازیکنان، کیفیت‌شان را نشان دهند، اما فقط جای‌شان روی صندلی‌های نیمکت پرسپولیس جابه‌جا می‌شود! یکی از آنها (آنتونی گولچ) که معلوم نشد چطور آمد و چطور رفت. دو بازیکن دیگر نیز به نظر من مجموعاً 100 میلیون تومان هم نمی‌ارزند، اما قراردادی بسته‌اند که از سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری و خیلی دیگر از بازیکنان پرسپولیس گران‌تر است. متأسفانه کسی هم نیست ماجرا را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: وقتی یک باشگاه، بازیکن خارجی جذب می‌کند، باید پنج تا 10 درصد بهتر از بازیکن ایرانی و البته ارزان‌تر از ایرانی‌ها باشد تا هم به فوتبال‌مان کمک کند و هم ارز زیادی از کشور خارج نشود. این دو بازیکن اوکراینی چه کمکی به پرسپولیس کرده‌اند؟ روی هم رفته، 10 بار توپ به پای‌شان برخورد کرده است؟ الان وقت آن است که برانکو مصاحبه کند و همه چیز را بگوید. او نباید سکوت کند. مطمئن باشید اگر برانکو از خرید این دو بازیکن راضی بود، حداقل یک نیمه به آنها بازی می‌داد. پرسپولیس و برانکو که از این بازیکنان سود نمی‌برند، باید دید چه کسانی از حضور این دو اوکراینی بهره‌مند می‌شوند. طاهری باید وارد عمل شود و مقابل این جریانات را بگیرد.

رضا شاهرودی که در فوتبال ایران به رک‌گویی شهرت دارد، ادامه داد: من از کریم باقری تعجب می‌کنم که سکوت کرده است. اگر یک نفر در تیم و باشگاه حق صحبت کردن و اعتراض به این خریدهای بی‌کیفیت را داشته باشد، فقط کریم باقری است. او کاپیتان تیم ملی و پرسپولیس بوده، لژیونر شده و افتخار پرسپولیس است. کریم باید سروصدا به راه بیندازد تا بازیکنی که حقش نیست در این تیم بازی کند، از باشگاه جدا شود. واقعاً عدالت این است که این همه بازیکن ایرانی و بااستعداد برای پیدا کردن تیم التماس کنند، اما دو بازیکن بی‌کیفیت اوکراینی با قراردادهای 900 میلیون تومانی روی نیمکت پرسپولیس بنشینند؟ طاهری، برانکو و باقری باید مقابل این اتفاقات بایستند تا در حق بیت‌المال هم اجحاف نشود. وقتی هزینه‌ها را کم کنیم، می‌توانیم امکانات بیشتری برای فوتبال کشورمان بسازیم.

وی در پایان تصریح کرد: من هم مربی هستم و خدا خواست تا اسمی در این فوتبال داشته باشم. می‌توانم با معرفی بازیکنان بی‌کیفیت به باشگاه‌ها، جیب خودم را پر از پول کنم، اما آبروی‌ام را بیشتر از هر چیزی دوست دارم. برانکو و سایر مربیان و مدیران پرسپولیس هم باید به آبروی این باشگاه و خودشان فکر کنند. پرسپولیس باید جای بازیکنان باکیفیت باشد نه کسانی که قراردادهای نزدیک به یک میلیارد تومان ببندند و کوچک‌ترین کارایی نداشته باشند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *