شب فوق‌العاده خیابانی: امیدِ عالیشاه، دفاعِ پرسپولیس!

استاد در صحنه تک‌به‌تک مهدی طارمی و دروازه‌بان حریف هم سوژه داغی به مخاطبین برنامه داب‌اسمش داد: «بله…بله…گل…گل… نــــــه! این توپ گل نمیشه!»

پرسپولیس اف سی: از لحظه پخش شدن خبر گزارشگریِ خیابانی در دیدار پرسپولیس و استقلال اهواز، همه منتظر گاف‌های ویژه‌اش بودند. یک عده صدای تلویزیون را قطع کردند، عده‌ای غرولند کردند و بعضی‌ها هم سوژه شبکه‌های اجتماعی‌شان مهیا شد. امروز آقا جواد هم خیلی آماده بود. او در لحظه شروع بازی با سوتِ داور، نتیجه بازی را اعلام کرد. شاید هواداری نمی‌دانست که قرار است این بازی هم بدونِ گل آغاز شود. او در زمان معرفی بازیکنان هم امید عالیشاه را جز مدافعین قرار داد و منتظر نمایشِ شماره دو پرسپولیس و سوشا مکانی بود. شاهکارِ خیابانی به معرفی سرمربی پرسپولیس برمی‌گردد. سرمربی کرواتی که نزدیک به ده سال در فوتبال ایران شناخته شده، با نام «ایوانکو برانکوویچ» خطاب شده و در ادامه هم با پیشنهاد تاریخی آقای گزارشگر همراه بود. جواد خیابانی به سرمربی پرسپولیس پیشنهاد داد که به علت حضور مداومش در ایران، نامش را از «ایوانکو» به «ایرانکو» تغییر دهد. غافل از اینکه نام آقای ایوانکوویچ، «برانکو» است. اطلاعات پایینِ استاد خیابانی هم در ادامه بلای جانش شد. در دقیقه 24 بازی مانند همه فوتبال‌های داخلیِ اخیر، هواداران پرسپولیس ایستادند و مرحوم نوروزی را تشویق کردند، دوربین صدا و سیما هم تصویر اسکوربرد را به روی آنتن برد، اما همچنان خیابانی سردرگم از پخش این تصاویر بود. تا جایی که در نهایت اعلام کرد: «دوستان اسکوربرد ورزشگاه را هم به نمایش در می‌آورند تا یادآوری کنند که این بازی صفر صفر است.»

در ادامه جواد خیابانی درگیر جدول رده‌بندی و رتبه پرسپولیس شده بود. او ابتدا گفته بود که پرسپولیس در صورت شکست در این مسابقه چند پله‌ای سقوط می‌کند. در صورتی که پرسپولیس اگر این بازی را هم می‌باخت با توجه به اختلاف سه امتیازی با تیم پایینی‌اش، هیچ سقوطی در کار نبود. آقا جواد گفت در صورت برد پرسپولیس هم این تیم حدودا به رده ششم می‌رسد. این که همه بازی‌های هفته دوازدهم به غیر از دیدار پرسپولیس به اتمام رسیده و استاد از واژه «حدودا» استفاده می‌کند هم جالب است. اما واقعا چرا حدودا؟ هر تیم یک جایگاه مستقل دارد. حالا باید یادآور شویم که پرسپولیس هم با این برد به رتبه هفتم رسید نه «حدودا ششم!». جواد خیابانی در تلفظ برخی نام‌های بازیکنان مانند «قزل‌گچلی» هم تسلط کافی نداشت. استاد در صحنه تک‌به‌تک مهدی طارمی و دروازه‌بان حریف هم سوژه داغی به مخاطبین برنامه داب‌اسمش داد:  «بله…بله…گل…گل… نــــــه! این توپ گل نمیشه!» جالب است که جواد خیابانی در استادیوم حضور دارد ولی مانند دوربین‌های تلویزیونی از موقعیت‌ها جا می‌ماند.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of