طارمی: محسن را داریم غمی نداریم/در تله نمی‌افتم!

پرسپولیس اف سی:هر لحظه از حضورش در زمین خطرناک است. به قول فوتبالی‌ها بوی گل می‌دهد.

مهدی طارمی این روزها همانی شده که هواداران انتظارش را می‌کشیدند. گلزن، دونده و حتی گلساز. جدیدترین حربه او برای قرار گرفتن در موقعیت هم فرار از تله آفساید است. مثل بازی مقابل پدیده و همین دیدار برابر استقلال خوزستان. طارمی که با ۱۱ گل در صدر جدول گلزن‌های لیگ قرار گرفته، به سوال‌ها پاسخ می‌دهد.

اول از همه در مورد فرارهایت از تله آفساید صحبت کنیم. باید بدن آماده‌ای داشته باشی که یک قدم به عقب برگردی و بعد استارت بزنی. مقابل پدیده و استقلال خوزستان دو بار از آفساید فرار کردی و گل زدی. از حربه جدیدت صحبت کن…
خب من روی این ماجرا خیلی تمرین می‌کنم. هم اختصاصی و هم با سایر مهاجمان پرسپولیس. از دوران نوجوانی یکی از خصوصیاتم همین بود. خیلی کم در تله مدافعان قرار می‌گیرم. بیشتر سعی می‌کنم یک قدم به عقب بگذارم و وقتی هم تیمی‌ام پاس داد به سمت دروازه حریف استارت بزنم. فکر می‌کنم روش خوبی برای تک به تک شدن است. فقط به شرطی که مثل ماجرای پنالتی‌ها نشود.
چطور؟ مگر پنالتی‌ها چه شد؟
درباره پنالتی‌هایی که روی من انجام می‌شد آنالیزهای مختلفی صورت گرفت و به همین دلیل در چند بازی خطاهای صد در صد روی من را پنالتی اعلام نکردند. الان هم امیدوارم ماجرای پنالتی‌ها در مورد آفساید هم به‌وجود نیاید. البته کمک داورها مقابل پدیده و استقلال خوزستان فوق‌العاده کار کردند و تصمیم شان استثنایی بود.
استقلال خوزستان را هم بردید. انگار تازه موتورتان روشن شده؟
مدت‌هاست که موتور ما روشن شده. فکر می‌کنم جز ۵، ۶ هفته اول که نتوانستیم در حد نام پرسپولیس ظاهر شویم، پس از آن دیگر بی‌اشتباه کار کرده و روندی رو به رشد را پی گرفته‌ایم. استقلال خوزستان هم تیم خوبی بود اما ما با اجرای تدابیر کادر فنی تمام نقاط قوت آنها را خنثی کردیم و به یک برد شیرین دست یافتیم.
یک گل زیبا هم به ثمر رساندی. از این گل بگو ؟
خیلی وقت داشتم که فکر کنم و تصمیم بگیرم که ضربه‌ام را کجا بزنم. حدود ۳۰ متر با خسوس تک به تک بودم. در نهایت هم ضربه‌ام را از بالای دستان او تبدیل به گل کردم. البته من زحمت دیگر همبازیانم را به ثمر ‌رساندم و کار خاصی نکردم. با احترام به همه بزرگان و پیشکسوتان پرسپولیس این گل را تقدیم به مهرداد میناوند عزیز می‌کنم. پیشکسوتی که در همه حال حامی تیمش بوده و از او ممنونم. تیم ما در این بازی نشان داد شایسته بالانشینی در لیگ برتر است. حضور پررنگ هواداران مان هم در این برد تاثیر بسزایی داشت و از آنها ممنونم.
البته محسن مسلمان هم پاس فوق‌العاده‌ای برای تو ارسال کرد.
همه بچه‌ها عالی بودند اما محسن مسلمان واقعا برگ برنده ما است. یک هافبک خلاق که هرگاه اراده کند تیم حریف را به هم می‌ریزد. بودن محسن در خط هافبک برای هر مهاجمی یک غنیمت است. از همین جا ازدواجش را هم به او و همسر محترمش تبریک می‌گویم.
بعد از بازی هم گفت مهدی را داریم غمی نداریم.
من هم می‌گویم محسن را داریم غمی نداریم. البته همه بچه‌های تیم برای پرسپولیس زحمت می‌کشند و جا دارد از تمام آنها تشکر کنم.
بعد از گلی که زدی سمت یکی از هواداران پرسپولیس رفتی. قضیه چه بود؟
افتخار می‌کنم هوادارانی مثل موسی سلامت داریم. قبل از بازی او از من خواست که گل بزنم و من هم به او قول دادم که این کار را بکنم. بعد از گل هم خودم را به او رساندم تا به قولی که به موسی سلامت داده بودم عمل کرده باشم.
بازی مقابل استقلال خوزستان از جمله بازی‌هایی بود که هم تو گل زدی و هم نوراللهی، دوست صمیمی‌ات می‌توانست دروازه حریف را باز کند. احمد عجب شوتی زد!
ضربه احمد نوراللهی شوت نبود شهاب سنگ بود! احمد هم از خوب‌های تیم ما است. شما به ارسال او روی گل اول ما توجه کنید. انگار با خط‌‌کش توپ را فرستاد روی سر رامین. احمد در این هفته‌ها هر چه زده یا روی خط برگشت داده شده یا به تیرک خورده. امیدوارم همانطور که امید عالیشاه گلزنی را آغاز کرد احمد هم پایش به گل باز شود. امید هم در این هفته‌ها بدشانسی می‌آورد ولی این بار گل زیبا و به موقعی به ثمر رساند.
برای رسول فروغی هم سنگ تمام گذاشتی.
فروغی از داوران خوب و خوشنام کشورمان بود که زحمات زیادی برای داوری فوتبال کشید. جای داوری مثل او در فوتبال کشور خالی خواهد بود. من هم قصد داشتم از آخرین قضاوتش به او یادگاری بدهم و به همین دلیل پیراهنم را به او هدیه دادم.
مصاحبه را خودت تمام کن…
می‌خواهیم کمی از منصور پورحیدری بگویم. برخی چهره‌ها متعلق به یک تیم، یک گروه و یک رنگ خاص نیستند. اینها بزرگانی هستند که بودن‌شان مایه اعتبار فوتبال‌مان است. منصور خان بزرگ ما است و دستش را می‌بوسم. امیدوارم هر چه زودتر او را روی نیمکت استقلال ببینیم.

ایران ورزشی
دیدگاهتان را بنویسید