عالیشاه: در مورد تیم ملی حرف نمی‌زنم اما به بازی در پرسپولیس افتخار می‌کنم

پرسپولیس اف سی:بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: قطعاً اگر با ملی‌پوشانمان بازی کنیم شرایط بهتر خواهد بود، اما فکر نمی‌کنم در مرحله اول جام حذفی بدون ملی‌پوشان به مشکل خاصی بخوریم.

امید عالیشاه در خصوص پیروزی تیم پرسپولیس مقابل سپاهان، عدم دعوتش به تیم ملی و بازی پرسپولیس در جام حدفی صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

بعد از تساوی مقابل استقلال، یک برد شیرین مقابل سپاهان در اصفهان کسب کردید.

خدا را شکر. کل تیم این هفته خوب بود و همه بازیکنان مواردی که کادر فنی از آنها می‌خواست را در زمین پیاده کردند، البته تمرینات سبکی هم انجام داده بودیم و به همین دلیل بدن‌هایمان سرحال بود. به همین دلیل توانستیم بازی خوبی مقابل سپاهان انجام دهیم و برد شیرینی هم به دست‌آوردیم.

یک گل زیبا هم زدی. درباره این گل هم صحبت کن.

گل من حاصل کار تیمی بود؛ چراکه ما در تمرینات بارها این کار را مرور کرده بودیم، اما راستش را بگویم اینکه فکر نمی‌کردم در آن لحظه محسن مسلمان به من پاس بدهد، اما وقتی توپ به من رسید، ضربه خوبی به آن زدم که خوشبختانه گل هم شد.

حتماً می‌دانی که بعد از 13 سال سپاهان را در اصفهان بردید.

ما کاری به 13 سال نداشتیم و تنها چیزی که مدنظر ما بود بردن و گرفتن 3 امتیاز بود. ما از سال گذشته می‌دانستیم که به دلیل بازی‌های خوبی که انجام می‌دهیم،‌انتظارات هواداران بالا رفته است و به همین دلیل به خودمان ایمان داشتیم که می‌توانیم برنده بازی شویم. مطمئن باشید در هر بازی برای کسب حداکثر امتیاز و انجام بازی خوب تلاش خواهیم کرد تا آخر فصل مقابل هواداران‌مان روسفید باشیم.

قرعه‌کشی سختی برای پرسپولیس در لیگ انجام شد و طبق قرعه باید با سه تیم قدرتمند پشت سر هم بازی می‌کردید، این قرعه‌کشی از نظر تو به سود پرسپولیس بود یا به ضرر آن؟

من فکر می‌کنم تیمی که می‌خواهد قهرمان شود نباید به قرعه‌کشی و نام حریفانش فکر کند؛‌چراکه در هر بازی ما برای برد به میدان می‌رویم و نباید به این فکر کنیم که حریف ما چه تیمی است، البته اگر ابتدای لیگ با این سه تیم بازی می‌کردیم کار سخت بود؛ چراکه هنوز تیم و بازیکنان جا نیافتاده بودند، اما الان شرایط ما بهتر است و دیدید که در یک بازی سخت در اصفهان 3 امتیاز خوب گرفتیم.

استراتژی برانکو برای این سه بازی سخت کسب حداقل 5 امتیاز بود که به آن هم رسیدید.

خب، این مسئله برای  ما خیلی مهم بود. ما از سه بازی سخت که دو بازی آن در شهرستان بود، 5 امتیاز گرفتیم و حتی سپاهان قدرتمند را هم شکست دادیم. ما می‌دانستیم که نباید امتیاز از دست بدهیم و از هر بازی باید با امتیاز بیرون بیاییم، چون هدف ما قهرمانی است. ما 5 امتیاز از 3 بازی بسیار سخت گرفتیم و این به نوعی موفقیت به حساب می‌آید.

با این همه باز لیگ تعطیل شد و این مسئله می‌تواند به روند روبه رشد پرسپولیس ضربه بزند.

من نمی‌توانم در این باره حرف بزنم؛ چراکه این موضوع به من ارتباط پیدا نمی‌کند، اما امیدوارم هرچه که هست خیر باشد، البته اگر تعامل خوبی بین باشگاه‌ها و تیم ملی به وجود بیاید، شرایط بهتر هم خواهد شد.

با توجه به عملکردی که داشتی، خیلی ها منتظر بودند در لیست تیم ملی نام تو هم وجود داشته باشد اما این اتفاق رخ نداد. در این باره چه صحبتی داری؟

خیلی دوست ندارم وارد این مسائل شود، اما من همه تلاشم را در بازی‌های پرسپولیس و برای خوشحالی هواداران انجام می‌دهم و اگر قسمت بود که به عنوان یک سرباز در خدمت تیم ملی هستم و اگر هم کی‌روش مرا دعوت نکرد مثل یک هوادار برای این تیم دعا می‌کنم. دعوت من به تیم ملی چیزی نیست که من در باره آن بتوانم حرف بزنم؛ چراکه این موضوع در اختیار کادر فنی تیم ملی است، اما افتخار می‌کنم که برای پرسپولیس بازی می‌کنم و همه تمرکزم را برای نتیجه‌گیری این تیم گذاشته‌ام.

چند روز پیش عکس جالبی از تو منتشر شد که مثل یک هوادار صورتت را قرمز کرده بودی و پرچم پرسپولیس روی شانه‌هایت بود.

باید بگویم که من هم مثل بقیه بازیکنان اول هوادار پرسپولیس هستم و بعد بازیکن آن. آن عکس هم برای یک برنامه تصویری بود که خودم خیلی نمی‌خواستم آن عکس منتشر شود، اما یکی از دوستان از من اجازه گرفت که این عکس را منتشر کند. من افتخار می‌کنم که پرسپولیسی هستم و پیش از اینکه بازیکن این تیم باشم، هوادار آن بوده‌ام.

در صورت موافقت مسئولان، پرسپولیس این هفته در جام حذفی به مصاف قشقایی شیراز می‌رود. از این تیم شناختی داشته‌ای؟

من نمی‌دانم که قرار است بازی کنیم یا نه و باید ابتدا ببینم تصمیم باشگاه چیست،‌ اما به‌شخصه خودم این تیم را نمی‌شناسم، هرچند که بازیکنان باانگیزه و جوانی در این تیم وجود دارند که فوتبال خوبی بازی می‌کنند.

می‌دانی که مهدی شیری بازیکن اسبق پرسپولیس هم در این تیم بازی می‌کند؟

نه، واقعاً نمی‌دانستم و از شما شنیدم. قطعاً بازیکنان خوب و باانگیزه‌ای در این تیم حضور دارند و خوشحال می‌شوم که روبروی مهدی شیری بازی کنم.

موضوع بر سر این است که پرسپولیس بدون ملی‌پوشان در جام حذفی شرکت کند یا با ملی‌پوشان؟

فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشد که بدون ملی‌پوشان هم بازی کنیم؛ چراکه ضمن احترام به تیم قشقایی، فکر می‌کنم این تیم در لیگ دو حضور دارد و از طرفی ما هم بازکنان جوان و با انگیزه‌ای داریم که می‌توانند برای پرسپولیس بازی کرده و افتخارآفرینی کنند. چیزی که مهم است این است که بعید است در این مرحله بدون ملی‌پوشان به مشکل بخوریم، هرچند که اگر ملی‌پوشان‌مان بودند بهتر بود، اما بدون آنها هم در این مرحله به مشکل نمی‌خوریم.
دیدگاهتان را بنویسید