عبدی:اگر منتقدان هم سرمربی تیم ملی بودند، لیگ را تعطیل می کردند

پرسپولیس اف سی:پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است هر یک از مربیان لیگ که منتقد کی روش هستند، اگر جای او بودند برای برنامه های تیم ملی لیگ را تعطیل می کردند.

تیم ملی فوتبال ایران با تک گل مدافع باتجربه خود یعنی سید جلال حسینی توانست ازبکستان را در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه شکست بدهد و با کسب سه امتیاز در تاشکند، به صدر جدول گروه A صعود کند.

حسین عبدی در گفت وگویی درباره این پیروزی اظهار کرد: فکر می کنم در ابتدا بازی متعادل بود اما پس از اینکه ما به گل رسیدیم، تمرکزمان در کار دفاعی بیشتر شد و در ادامه هدف مان بر این بود که بتوانیم در ضدحملات به گل برسیم. به همین خاطر ازبک ها هم حملات خوبی روی دروازه ما ترتیب دادند که با هوشیاری مدافعان ما این موقعیت ها به گل تبدیل نشد.

عبدی اضافه کرد: فکر می کنم استراتژی کارلوس کی روش این بود که به هر نحوی سه امتیاز را کسب کنیم. استراتژی او هم درست بود. ما در مسیر مقدماتی جام جهانی هستیم و نباید امتیاز به راحتی از دست بدهیم اما فکر می کنم اینکه اجازه بدهیم حریف در زمین ما صاحب توپ شود و بازی سازی کند، کمی مشکل ایجاد می کند. خوشحالیم که ازبک ها نتوانستند به گل برسند. حتی روی یک صحنه نگران بودم که فرصت ازبک ها به گل تبدیل شود که خوشبختانه با دخالت مدافع ما توپ دفع شد.

او اضافه کرد: از سه بازی گذشته هفت امتیاز را گرفتیم. می توانم بگویم نتیجه خوبی گرفتیم و موفق عمل کردیم. با این هفت امتیاز، امید ما برای صعود به جام جهانی زیاد است. امیدوارم در دیدار بعدی مقابل کره جنوبی، بازی خوبی به نمایش بگذاریم و با کسب یک پیروزی دیگر صدرنشین باقی بمانیم.

کارشناس فوتبال ایران در بخش دیگری از صحبت هایش درباره انتقاد بعضی مربیان باشگاه ها از تعطیلات لیگ اظهار کرد: فکر می کنم در این میان هم باشگاه ها و هم تیم ملی حق دارند. تیم ملی می خواهد برنامه های آماده سازی خودش را دنبال کند اما از طرفی باشگاه ها هم وقتی لیگ تعطیل می شود، ضرر می کنند. به اعتقاد من منافع ملی در ارجحیت است. همه باشگاه ها تلاش می کنند و بازیکنان را آماده می کنند تا در خدمت تیم ملی باشند. بنابراین تیم ملی باید در ارجحیت باشد. این را هم باید بگویم هر یک از این مربیانی که اکنون سرمربی یک تیم باشگاهی هستند هم اگر جای کی روش بودند و سرمربی تیم ملی می شدند، خودشان هم لیگ را به خاطر برنامه های آماده سازی تیم ملی تعطیل می کردند. بنابراین نباید چشم بسته از خیلی از مسائل  انتقاد کنیم.

وی ادامه داد: شاید به کار خیلی از مربیان هم انتقادات وارد باشد اما این انتقادات باید درست و سازنده مطرح شود و این گونه نباشد که بخواهیم دیگران را تخریب کنیم. شما ببینید همه هدف کادر فنی تیم ملی پیروزی در دیدار مقابل ازبکستان بود. حال اگر این اتفاق رخ نمی داد و ما شکست می خوردیم چقدر حواشی برای تیم ملی ایجاد می شد و چقدر انتقاد می کردند. این شکست حتی می توانست ما را از جام جهانی هم خیلی دور کند اما به هر حال توانستیم در این دیدار پیروز شویم.

عبدی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم برای دیدار ایران مقابل کره جنوبی هم یک همبستگی ملی ایجاد شود. همه باید با حمایت از تیم ملی، به بازیکنان روحیه بدهند تا ان شاءالله مقابل کره جنوبی هم پیروز شویم.
دیدگاهتان را بنویسید