عبدی: پرونده ژوزه بررسی شد، منتظر مستندات فیفا هستیم

سخنگوی هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: پرونده مانوئل ژوزه از مسائل اصلی مطرح شده در دو جلسه اخیر هیأت مدیره بود. همچنین برنامه‌های آقای برانکو را بررسی کردیم و قرار است با خود ایشان هم صحبتی شود و در بخش مالی هم مشکلی با اسپانسر نداشتیم و موضوع نقد نشدن چک مطرح نبود.

به گزارش  پرسپولیس اف سی و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حسین عبدی در خصوص جلسه هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس افزود: جلسه اضطراری برگزار کردیم و در مورد چند موضوع صحبت شد. یکی از موارد گزارش‌های حقوقی بود که صورت گرفت. در مورد یک سری از بحث‌هایی که تیم و نوع بازی بازیکنان که رو به رشد هستند تبادل نظر شد. بیشتر، بحث‌های مالی صورت گرفت. یکی از موارد بحث ژوزه بود که در مورد آن بحث کردیم.

وی افزود: باید در مورد پرونده ژوزه مسئولان حقوقی به نتیجه مناسب برسند. در مورد اردوی کیش صحبت کردیم که باید در مورد هزینه‌های آن تصمیم‌گیری شود. اینکه اردو برگزار شود یا خیر مسئله فنی است که برانکو باید تصمیم بگیرد.

عبدی در مورد اینکه پول در حساب اسپانسر نبوده است، خاطرنشان کرد: به تعهدات اسپانسر مربوط نیست. منبع باشگاه یک سری مسائل اداری دارد که باید یک سری موارد از سمت ما حل شود. مسائل بانکی ما بوده است که باید به خزانه واریز شود و پس از آن به دست ما برسد. فکر می‌کنم انجام شده است و تا امروز مشکل حل شدنی است. همه چیز خوب پیش می‌رود و تعهد دو طرفه با اسپانسر را داریم.

سخنگوی هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در مورد صحبت‌های محمد زادمهر که گفته مسائلی سنگین‌تر از ژوزه داریم ادامه داد: پرسپولیس در چند ساله گذشته چقدر بدهی دارد؟! می‌خواهم بگویم هر روز دست به گریبان یک سری مسائل حقوقی هستیم به خاطر مسائلی که در گذشته صورت گرفته است. هر روز بحث‌های مختلف داریم. امسال اولین سالی است که آرام آرام بدهی‌های سال‌های گذشته را صاف می‌کنیم. خودم به این مسئله اعتقاد دارم اگر پولی هست باید برای همه یکسان پرداخت شود.

وی در مورد بحث داوری گفت: شدیدا پیگیر مسائل داوری هستیم. دنبال جار و جنجال نیستیم به همه احترام می گذاریم اما خواسته ما این است که در همه بازی‌ها مسئله جوانمردانه رعایت شود. اگر اشتباه است سهوی باشد، اما تکرار این اشتباهات سهوی به ضرر برخی باشگاه‌ها نشود. یک فیلمی هم تهیه کردیم.

عبدی در مورد جذب بازیکن خاطرنشان کرد: در مورد جذب بازیکن هنوز لیستی داده نشده است، هیأت مدیره اصرار دارد اگر لیستی است زودتر بیاید، چون هیات مدیره نگران این است که دست کادرفنی بسته نشود.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود ورزشگاه درفشی‌فر معارض دارد تاکید کرد: این مجموعه از تربیت بدنی سال‌های گذشته به پرسپولیس رسیده است. جایی است که پرسپولیس در آنجا تمرین کند اگر این ورزشگاه هم نبود که واویلا بود. در مورد بعدی باید دادگاه‌ها رای بدهند. در جایگاهی نیستیم که بخواهیم بگوییم اینجا برای چه کسی است یا نیست. باید در جای خودش صحبت شود. صرفا وجود معارض به معنای وجود مشکل نیست تا زمانی که دادگاه رأی بدهد.

سخنگوی هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه قرار بوده در قسمتی از ورزشگاه درفشی‌فر مجتمع تجاری بسازند که این پروژه آغاز نشده است، گفت: نمی‌توانید بناهایی را ایجاد کنید که زمینش معارض داشته باشد. این دو سوال با همدیگر تناقض دارد. باید مطمئن باشید که کاری را انجام دهید و ریسک کمی وجود داشته باشد. اگر مشکلات یک به یک حل شود بهتر خواهد بود. ما همیشه می‌گوییم کار دیرتر انجام شود اما درست‌تر انجام شود.

وی در مورد حضور بازیکن تستی که گفته از طرف اعضای هیأت مدیره است گفت: نمی‌دانم تازه از شما می‌شنوم به خاطر خیلی از مسائلی که رعایت می کنم سر تمرین نمی روم اگر چیزی هست باید به صراحت گفته شود.

عبدی در مورد انتخاب مدیرعامل تاکید کرد: یادم می‌آید می گفتید 3 ماه گذشت و اسپانسر انتخاب نشد مطمئن باشید این موضوع هم انجام می شود. حتی 2 روز هم وقت داشته باشیم می‌توانیم انتخاب کنیم. هم اکنون 2 ماه فرصت داریم ولی باید تصمیم درستی بگیریم، تصمیمی که پایدار باشد تا مانند سنوات گذشته، شاهد تغییرات مکرر نباشیم.

وی در مورد اینکه آیا طاهری حق امضا دارد گفت: یک سری مسائلی که بعضا در سال های گذشته اتفاق افتاده در مدیریت رخ داده است. یکی از دلایلی که اگر مدیرعامل بگذاریم و تغییرات پشت سر هم، مشکلاتی به وجود می‌آورد. طاهری با امضای هیأت مدیره کارها را انجام می دهد. مجری مصوبات هیأت مدیره است.

عبدی در مورد وضعیت خانواده نوروزی گفت: طاهری با آنها جلسه داشته است. روزی که تیم می‌خواست پیراهن قرمز بپوشد جلسه‌ای داشتند و مشکلی وجود ندارد. حالا هم پیگیر این موارد هستند. اتفاقا هنوز پیامک‌های او را دارم که به عنوان کاپیتان در مورد مسائل باشگاه صحبت می کردیم. دیشب خیلی ناراحت شدم متوجه شدم که به مو بندیم. بهتر است به یکدیگر احترام بگذاریم. باید قدر روزهای با هم بودن را بدانیم اگر یک نفر از ماها نباشد چقدر دلتنگی و ناراحتی ایجاد می‌شود. هر کاری برای هادی انجام دهیم کم است اما باید منطقی باشد که خانواده او کمتر حس کنند. جای خالی او با پول پر نمی شود اما می توانیم درد این ضایع را کم کنیم.

عبدی در مورد پرونده‌های حقوقی ژوزه تاکید کرد: جریان ژوزه به نوع رفتن و قراردادش برمی‌گردد که گزارش مفصلی به هیأت مدیره داده شده است. قرار شد مستندات ارائه شده بررسی شود تا به یک راهکار منطقی برسیم. باید از طریق قانونی پیش برویم تا مسئله حل و فصل شود. راه سومی وجود ندارد یا قانونی پیش برویم یا مصالحه کنیم. همه موارد را بررسی می‌کنیم و به نتیجه برسیم. از روز اول تا الان پرونده ژوزه وجود دارد و او هم مستنداتی برای خودش دارد تا در مورد آن تصمیم بگیریم. البته می شد جلوی این مسائل را گرفت اگر کار خوبی صورت بگیرد حتی دیر. منتظریم تا ماه آینده با رسیدن مستندات فیفا وارد فاز بعدی کار شویم.

عبدی در مورد اینکه رقم بدهی باشگاه در پروژه‌های حقوقی فوتبالی که در مراجع بین‌المللی مثل فیفا درباره آنها حکم صادر شده است، چقدر است، گفت: از روز اول گفتیم باید شفاف سازی شود. باید همه این موارد مدیریت شود. نباید صورت مسئله را پاک کنیم و بگیوییم که وجود خارجی ندارد طبیعتا اینکه بررسی کنیم منطقی تر است اصرار ما بر این است که در جایگاه خودش رسیدگی کنیم شاید حتی دیر هم شده باشد و منجر به پرداخت بشود اما باید بدانیم که چه اتفاقاتی رخ داده است که در آینده دچار مشکل نشویم باید مدیریت کنیم که این شیب تند را به شیب کند برسانیم. از آنجایی که ممکن است در بعضی پرونده‌ها در ادامه، شرایط عوض شود، الان رقم قطعی نیست ولی رقم قطعی هم به دست آید یک مساله داخلی است و نمی‌توانیم آن را اعلام کنیم.

وی ادامه داد: جلوی ضرر را هر جا بگیریم قطعا یک قدم رو به جلو هستیم. پرونده‌های زیادی در پرسپولیس است که رقمش را نمی‌توانم بگویم. پیگیر همه پرونده‌ها هستیم. این پول‌ها از جیب همه مردم و پرسپولیسی‌ها می رود مطمئنا دولت باید به این مسئله سخت گیر باشد و موشکافانه بررسی کنیم. شاید برخی بدخواهان پرسپولیس منتظر این بودند که پرسپولیس نتواند راه خود را که دیر شروع کرده پیدا کند اما ما به آنها اهمیت نمی‌دهیم. سعی ما براین است که مسئله‌ای را که می‌توانیم با دست، باز کنیم به دندان کشیده نشود. امیدواریم موارد حقوقی که از گذشته درباره قراردادها و تعهدات وجود دارد مسالمت آمیز حل شود ولی اگر به جایی برسیم که ببینیم منافع باشگاه از بین می‌رود، مسوول هستیم. دست خود ما نیست که بخواهیم نادیده بگیریم و کتمان کنیم، چون هم مسوول هستیم و هم در صورت عدم اقدام مناسب باید پاسخگو باشیم.
دیدگاهتان را بنویسید