علیپور: وقتی در ۹۰ دقیقه بالای ۱۰ کیلومتر می‌دوم چطور می‌توانم مصدوم باشم؟|لازم باشد جانم را برای پرسپولیس می‌دهم

پرسپولیس اف سی:  مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس گفت: وقتی در هر بازی بالای ۱۰ کیلومتر می‌دوم چطور می‌گویند رباطم مشکل دارد؟

 علی علیپور را به جرأت می‌توان یکی از بی‌حاشیه‌ترین و پرتلاش‌ترین بازیکنان پرسپولیس نامید. جوانترین بازیکن ثابت تیم برانکو به خاطر عدم گلزنی در این فصل این‌روز‌ها مورد نقد قرار گرفته و به همین بهانه صحبت‌ةای او را شنیدیم. علیپور هیچ سوالی را بی‌جواب نگذاشت که ماحصل این گفت‌وگو را در زیر می‌خوانید.

 در ابتدا در مورد بازی با صنعت نفت آبادان صحبت کن.

یکی از بهترین بازی‌های‌مان را مقابل نفت آبادان ارائه دادیم و موقعیت‌‌های زیادی برای گلزنی داشتیم که در نهایت مهدی طارمی با گلی که زد کار را تمام کرد. البته می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم که از بدشانسی توپ‌های‌مان به داخل دروازه نرفت. در کل مهم کسب سه امتیاز بود که خوشبختانه به آن رسیدیم.

 یکی دو موقعیت خیلی خوب در بازی با نفت آبادان داشتی، اما از آنها استفاده نکردی …

بله حق با شماست و من خیلی تلاش کردم دروازه نفت را باز کنم که متاسفانه بدشانسی آوردم.

 هواداران در شبکه‌های اجتماعی از تو انتقاد کرده‌اند که چرا گل نمی‌زنی؟

من در زمین بیشتر به دنبال این هستم که خواسته‌ای کادرفنی را برآورده سازم. برانکو وظایفی را به من می‌سپارد و تا الان هم از عملکردم راضی بوده است. بعد از بازی با نفت آبادان هم برانکو با من صحبت کرد و  از عملکردم رضایت کامل داشت.

در برخی از دقایق بازی با نفت آبادان هواداران  در اعتراض به عدم گلزنی تو امید عالیشاه را تشویق کردند، این جور مسائل تمرکز تو را برهم نمی‌زند؟

همیشه سعی کرده‌ام با تمام وجودم برای پرسپولیس بازی کنم و هر فرصت گلی هم نصیبم می شود تلاش می‌کنم از آن بهترین استفاده را ببرم. به هر حال بعضی وقت‌ها قرار نیست توپ وارد دروازه شود. عالیشاه و رضاییان هم از بزرگتر‌های تیم هستند و همه ما یک هدف داریم که آن هم موفقیت و سربلندی تیم است.

 یکی از رسانه‌ها اخیراً از مصدومیت تو از ناحیه رباط صلیبی خبر داده بود، قضیه چیست؟

من از ابتدای فصل و غیر از یکی دو بازی بازیکن ثابت تیم بوده‌ام و اکثراً هم تا پایان مسابقه در زمین بودم. در این شرایط چطور ممکن است مصدوم باشم؟! خوشبختانه هواداران پرسپولیس بسیار فهیم هستند و خودشان تشخیص می‌دهند که من با پای مصدوم این همه در زمین دوندگی دارم یا نه. لازم باشد جانم را هم برای پرسپولیس می‌دهم. در ابتدای فصل دو پیشنهاد از روسیه و آلمان داشتم و حتی باشگاه هم از این انتقال سود مالی خوبی می‌برد، اما به خاطر عشق به پرسپولیس و هوادارانش در این تیم ماندم. طاهری سرپرست باشگاه به خوبی در جریان این مسائل قرار دارد و من اصلاً از اینکه پرسپولیس را به تیم‌های اروپایی ترجیح دادم، پشیمان نیستم، چرا که معتقدم برای پیشرفت در فوتبال ایران و پرسپولیس هنوز جا دارم.

قبول داری که انجام یکسری تمرینات سنگین در ابتدای فصل باعث شده عضلات پایت حجم زیادی بیاورد؟

آمار دوندگی من در هر بازی بالای 10 و 11 کیلومتر است. ضمن اینکه در حال حاضر فقط در تمرینات تیم شرکت می‌کنم و تمرینات اختصاصی ندارم.

با توجه به اینکه در پرسپولیس بازیکن پر تلاش و ثابتی هستی، اما به تیم ملی دعوت نمی‌شوی، چرا؟

من به تلاشم ادامه می‌دهم و همچنان امیدوارم که کارلوس کی‌روش مرا به تیم ملی دعوت کند. خوشبختانه شرایط سنی‌ام طوری است که همچنان می‌توانم با بازی در پرسپولیس تجربه کسب کنم و ان‌شاءالله به‌زودی ملی‌پوش هم خواهم شد. یکی از مهم‌ترین اهدافم در زندگی همراهی تیم ملی در مسابقات جام جهانی است و اگر این اتفاق در روسیه رخ دهد برای آینده فوتبالم خیلی خواهد بود.

 اینکه سرپرست باشگاه پرسپولیس قرارداد تو را 300 میلیون تعیین کرده در حالی که همبازیانت چند برابر تو دستمزد می‌گیرند! عجیب نیست؟

به‌هر حال من در دوره مدیریت طاهری به پرسپولیس آمدم و به نوعی به او مدیون هستم. طاهری صلاح دانست این رقم قرارداد را برای من در نظر بگیرد و من هم تابع تصمیمات او هستم. برای من در سن 21 سالگی پول خیلی مهم نیست و مهم پیشرفت است که خوشبختانه این فرصت با حمایت طاهری و برانکو در پرسپولیس در اختیارم قرار داده شده است. باید تلاش کنم از این فرصت بیشترین بهره را ببرم و جواب اعتماد مربیان و مدیریت باشگاه را بدهم. ضمن اینکه لازم می‌دانم از مدیریت باشگاه بابت پرداخت‌های به موقع پول بازیکنان تشکر کنم.

با خبر شدیم امروز قرار است پدر شوی؟

بله، این بهترین اتفاق زندگی من است و خیلی خوشحالم که پدر می‌شوم.
دیدگاهتان را بنویسید