مشروح برنامه ۲۳ آذر نود / موشک آسیا بهترین هافبک راست پس از انقلاب

پرسپولیس اف سی: برنامه نود ۲۳ آذر با محوریت پوشش هفته چهاردهم لیگ برتر باشگاه های کشور از ساعت ۲۲:۳۴ دوشنبه شب از شبکه سه سیما آغاز شد.

در ابتدای برنامه سوال مسابقه پیام کوتاه در ادامه انتخاب برترین بازیکنان پس از انقلاب پخش شد که این قسمت اختصاص به انتخاب بهترین هافبک راست از میان مرتضی کرمانی مقدم، مهدی مهدوی کیا، مجید نامجومطلق و محمد نوازی داشت.

مصاحبه با عزیز دسترس پیشکسوت تیم ملی، نفت آبادان و استقلال پخش شد.(ویدیو)

پس از آن ترین های هفته چهاردهم لیگ برتر پخش شد.(ویدیو)

عادل فردوسی پور درگذشت مادر افشین قطبی سرمربی اسبق پرسپولیس و تیم ملی را تسلیت گفت و سپس جدول و برنامه لیگ و قرعه کشی فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا مرور شد.

آمار تعداد شرکت کنندگان در نظرسنجی هفته گذشته از خارج کشور با استفاده از اپلیکیشن موبایلی نود اعلام شد.

بخش آنچه خواهید دید با مرور کوتاهی بر قسمت های مختلف برنامه ۲۳ آذر نود در ادامه پخش شد. خداحافظی تونی با هواداران تراکتور، بازگشت قلعه نویی به تبریز و اشک های محسن قهرمانی در قالب مسابقه تراکتور-استقلال، چهارصدمین بازی ابراهیم صادقی مرد تک باشگاهی، گفتگوی ویژه با وحید شمسایی و صعود پرسپولیس با برد گسترش فولاد از جمله بخش های این برنامه بود.(ویدیو)

افتخارات گزینه های امشب نظرسنجی برنامه مرور شد.

مسعود مرادی به عنوان کارشناس داوری به برنامه پیوست و قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته قبل به کمک او انجام شد.

گفتگوی ویژه میثاقی گزارشگر نود با وحید شمسایی ۴۰ ساله به مناسبت انتخابش به عنوان بازیکن سال آسیا پخش شد که ویدیو نسخه کامل آن با دو برابر زمان پخش شده در برنامه در سایت نود منتشر می شود. شمسایی در انتهای این مصاحبه گفت درست است که همه حرف ها از من بود اما می خواهم بگویم هیچ وقت محمدرضا حیدریان اسطوره فوتبال ایران را فراموش نکنید.(ویدیو)

شمسایی: تا این بازیکنان جوان هستند حالا حالاها بازی می‌کنم!

سرمربی – بازیکن تیم فوتسال تاسیسات دریایی با بیان اینکه یک پزشک ۱۰ سال پیش به وی گفته بود باید بازی را کنار بگذارد، به شوخی گفت: تا این هَله هوله‌ها (بازیکنان جوان) هستند حالا حالاها بازی می‌کنم!

وحید شمسایی در گفتگوی ویژه این هفته برنامه نود صحبت‌های جالبی را بر زبان آورد که بخشی از صحبت‌هایش در زیر می‌آید:

* همیشه دوستان نزدیکم می‌گویند می‌شود یک جا بروی و اول نشوی! مدام می‌گویند استرس نداشته باش و ششم یا هفتم شو نه اول!

* سه، چهار دوست صمیمی دارم که همیشه با هم هستیم ولی در بازی اینها را «شَل و پَل» می‌کنم! آنها نباید ببرند!

* حسین شمس گفته بود شمسایی با هوا زندگی می کند!

* آقای افتخاری نامه زده بود که سه بار بهترین بازیکن فوتسال آسیا شده ام در حالی که ۶ بار این عنوان را کسب کرده ام.

* جزو بازیکنانی هستم که با سه رئیس فدراسیون بوده‌ام و از هر سه جایزه گرفتم. با هر سه رئیس در مراسم بهترین‌ها هم بوده ام ولی رئیس ما (افتخاری رئیس کمیته فوتسال)سومی را به ما تبریک گفته است!

* جام جهانی ۲۰۰۴ بود که تیم ملی ایران حذف شد. یک روز وسط خیابان آفریقا بودم که اسپانسرم از من خواست روپایی بزنم. همان موقع یک نفر رد می‌شد و گفت به جای این کارها در تیم ملی برنده باشید!

* بازی ایران و کره در اندونزی بود که کفشم پاره بود. آن موقع حیدریان کاپیتان بود و آخرین نفر وارد زمین می‌شدم. آن زمان کفشم پر از وصله و پینه بود اما شش، هفت گل زدم که بعد از پایان مسابقه بازیکنان کره جنوبی کفشم را می‌خواستند!

* در دوران خدمت سربازی مسابقه فوتبال گذاشتند. همه سربازها به تیم‌های قوی می‌رفتند ولی من گفتم به تیمی بروم که نفع ببرم. برای همین به تیم آشپزخانه رفتم! مسئول آشپزخانه گفت اگر تیم را قهرمان کنی هر روز چند سیخ کوبیده می‌دهیم! من شرط گذاشتم که اگر قهرمان شدیم، صبح‌ها هم به من نیمرو بدهند که قبول کردند. در این مسابقات تیم ما اول شد. بعد از آن هر روز به آشپزخانه می‌رفتم و می‌گفتم نیمرو و کوبیده من کو!

* یک پزشک ۱۰ سال پیش گفت دیگر نباید بازی کنی. اینقدر که در مطب فیزیوتراپی هستم در خانه ام نیستم.

* به خاطر شرایط بدنم دیگر نمی توانم بچرخم. دو نفر در دنیا رکورددار چرخیدن هستند. یکی ابراهیم چرخی و یکی من!

* تا این هله هوله‌ها (بازیکنان جوان) هستند من حالاحالاها بازی می‌کنم!

* اسطوره فوتسال ما رضا حیدریان است. حیف است که این آدم در این رشته نیست.

خلاصه بازی تیم های صبا و ملوان به عنوان اولین بازی هفته چهاردهم پخش شد.(ویدیو)

بازی بعدی جدال تیم های سپاهان و راه آهن بود که بلافاصله به پخش رسید.(ویدیو)

پس از آن بازی فولاد و نفت با برتری شاگردان منصوریان وادامه ناکامی اسکوچیچ پخش شد.(ویدیو)

داوری مسابقات پخش شده مورد بررسی قرار گرفت که مسعود مرادی درباره بازی صبای قم برابر ملوان گفت: در صحنه کارت زرد اول پژمان نوری مشخص نیست چه اتفاقی افتاده و به نظر می رسد حرفی رد و بدل شده و اخطار گرفته. در صحنه اخطار دوم داور دو اشتباه همزمان کرد و نه تنها خطای پنالتی روی نوری را اعلام نکرد بلکه به اشتباه به او کارت زرد دوم را داد و از زمین اخراج کرد. مدافع صبا کاملا پای چپ او را زد.

مرادی درباره مسابقه سپاهان و راه آهن گفت: توپ در محوطه جریمه به دست مدافع راه آهن برخورد کرد و یک پنالتی برای سپاهان اعلام نشد. ووریا غفوری به خاطر لگدی که به علی عسگری زد باید اخطار می گرفت و نیازی به نشان دادن کارت قرمز به او نبود.

در مسابقه فولاد برابر نفت تهران درباره گل نفت که مردود اعلام شد مرادی گفت از روی تصویر چیزی مشخص نیست و اینجا فقط کمک داور می تواند تشخیص دهد توپ اوت شده یا نه.(ویدیو)

اژدری زاده مدیرعامل باشگاه فولاد روی خط آمد و درباره ناکامی های این تیم صحبت کرد. مدیرعامل فولاد در ابتدای برقراری ارتباط تلفنی سلام عجیبی به دهکردی مدیرعامل اسبق فولاد کرد که باعث تعجب فردوسی پور شده و مجری نود گفت ابتدا فکر کردیم آقای دهکردی این جاست اما گویا شما مخاطب خاص داشتید!

مجری برنام نود به اژدری زاده گفت احتمالا سلام ویژه شما به خاطر شعارهایی است که روی سکوها علیه شما می دهند است و اینکه ثابت کنید مشکلی با آقای دهکردی ندارید که مدیرعامل فولاد در پاسخ گفت: دهکردی پیر فوتبال خوزستان است و به خاطر احترامی که برای او قائل هستم این سلام را کردم و اصلا مشکلی با او نداشتم و ندارم.

اژدری زاده در پاسخ به انتقادهایی که از او مبنی بر فوتبالی نبودن و آمدن به باشگاه از بخش های غیرورزشی مطرح شده گفت: خیر من چند سال مدیرعامل فولاد نوین خوزستان بودم و تیم را از لیگ دو به لیگ برتر آوردم. با بازیکنایی که الان در استقلال خوزستان و در لیگ برتر گل کاشته اند و بیگانه با فوتبال نبودم. به یک باره و بدون هیچ برنامه ای تصمیم گرفته شد جابجایی مدیریت در باشگاه انجام شود و من مدیرعامل شوم و باتوجه به اینکه من کارمند فولاد هستم قبول کردم این سمت را بپذیرم.

وی در پاسخ به اینکه چرا هیچ تلاشی نکردید فولاد نوین در لیگ برتر بماند گفت: همان طور که استودیو شما یک مالک داره من هم به عنوان مدیرعامل باشگاه فقط مجری بودم و مالک باشگاه تصمیم گیرنده بود. از طرف دیگر مشکل مالی در فولاد نوین بود و ما خواستیم با حداقل هزینه این تیم را در لیگ برتر حفظ کنیم اما باتوجه به اینکه مشکل بودجه حل نشد مجبور شدیم جاجایی امتیاز را انجام دهیم. همان طور که می دانید طبق قوانین ای اف سی دو باشگاه نمی توانند از یک منبع مالی مشترک تغذیه کنند و به همین خاطر امتیاز فولاد نوین واگذار شد اما خیلی خوشحالیم که سهمیه خوزستان را سه تیم نگه داشتیم و امتیاز در استان باقی ماند.

اژدری‌زاده درباره  آخرین وضعیت کادرفنی پس از نتایج ضعفی تیم گفت: ما تمام تلاش‌مان را کردیم تا بتوانیم کادر فنی را حفظ کنیم و احساس کردیم تیم می‌تواند برگردد اما الان روند به گونه‌ای شده است که وضعیت فولاد خیلی بغرنج است و در شرایط خطرناکی قرار دارد بنابراین ما در یکی دو روز آینده جلسات مختلفی را برگزار خواهیم کرد و براساس نظرات هیئت مدیره تصمیماتی خواهیم گرفت و اجرا خواهیم کرد.

مدیرعامل فولاد درباره مبلغ فسخ قرارداد که این تیم باید به اسکوچیچ پرداخت کند گفت: قرارداد آقای اسکوچیج در پایان فصل گذشته و ۲ ساله بوده است و تقریباً ۹۰۰ هزار دلار است. ما با توجه به اینکه ایشان در ملوان و در اولین فصل در فولاد خوب کار کرده بود احتمال می‌دادیم بتوانیم در این فصل هم نتایج خوبی بگیریم ولی الان وضعیت فرق کرده است و باید در این باره تصمیمات جدی تری اتخاذ شود.(ویدیو)

۹۰ درجه و مرور طنزآمیز مسابقات هفته چهاردهم لیگ برتر پخش شد.(ویدیو)

احمدرضا براتی و هوشنگ نصیرزاده کارشناسان حقوقی روی خط تلفنی نود  آمده و درباره بازی فرید بهزادی کریمی برای صبا و شکایت باشگاه سیاه جامگان از بازی غیرمجاز این بازیکن صحبت کردند.(ویدیو)

براتی درباره استفاده صبای قم از فرید بهزاد کریمی پس از پایان خدمت سربازی اش گفت: نقل و انتقالات همه فدراسیون ها طی دو بازه در سال انجام می شود که از یک سال قبل به تایید فیفا می رسد و  فلسفه آن فیرپلی و جلوگیری از هرج و مرج و دقت در نظارت بر نقل و انتقالات است. خود فیفا یک استثنا هم در نظر گرفته و اینکه اگر بازیکنی قراردادش پایان یافته و بیرون مانده بعد از پایان دوره نقل و انتقالات هم می تواند قرارداد ببندد. حالا اگر کشورها می خواهند استثناهای خاص خودشان را قرار دهند این دوره نمی تواند یک دوره باز باشد و باید انتها داشته باشد و مثلا در این دوره مشخص بازیکنان سرباز می توانند منتقل شوند و در همه طول فصل امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: در آیین نامه آمده بازیکنانی که قرارداد دارند و به باشگاه های نظامی می روند به محض پایان سربازی می توانند با رعایت سایر مقررات و به تیم سابقشان ملحق شوند. در اتفاق فعلی سه ضلع مثلث دخیل هستند. ضلع اول باشگاه صبا است که هیچ تخلفی مرتکب نشده و به صورت قانونی و با ارائه مدارک کارت بازی را گرفته اند. ضلع دوم کمیته انضباطی است که دستور موقتش درست است چون قانون می گوید باید سایر مقررات رعایت شود که یکی از این سایر مقررات رعایت دوره نقل و انتقالات است. در اینجا اگر کسی کلمه “به محض” به کار رفته در قانون را متذکر شود ما پاسخ می دهیم در آیین نامه ابهام هایی وجود دارد که این هم یکی از آنهاست و می تواند تعابیر مختلفی داشته باشد. مثلا یکی اینکه می شود گفت فقط سربازی تمام شد نیازی به عقد قرارداد جدید نیست، یا می تواندن بگویند باشگاه نظامی نمی تواند بازیکن را به بهانه تنبیه و اضافه خدمت نگاه دارد، ولی مسئله رعایت بازه نقل و انتقالات جزو قوانین امری فیفا است و نمیشه از  آن تخطی کرد. طبق قانون این بازیکن نباید بازی می کرده اما باشگاه صبا هم نباید مجازات شود.

وی درباره اینکه الان چه می شود کرد گفت: باشگاه صبا تخلفی نکرده و قاعدتا مجازاتی نخواهد شد، کمیته انضباطی هم دستور موقتش کاملا درست است و مستندات نشان می دهد ایشان خارج از فصل نقل و انتقالات جابجا شده و باید جلوی بازی اش را بگیرد، سازمان لیگ هم تخلف نکرده و این کلمه “به محض” برای اعضای سازمان لیگ هم برداشت متفاوتی داشته و این آیین نامه است که باید بازبینی شود.

براتی درباره ادعای سیاه جامگان که می گوید این بازیکن نباید بازی می کرده افزود: بخشی از صحبت که آنها می گویند بازیکن نباید بازی می کرده درست است اما باشگاه صبا به صورت قانونی کارت بازی را گرفته و ضمنا براساس قانون آنها تنها دو ساعت پس از بازی می توانند به کمیته انضباطی اعتراض کنند نه روز بعد.

وی در ادامه گفت: شهبازی در سازمان لیگ نامه ای به من نشان داده که استعلام فیفا نشان می دهد سربازان بعد از پایان سربازی می تواند به تیم خود باز گردد. این مساله دو ایراد دارد اول اینکه به فیفا اعلام نشده که بازیکن سرباز در زمان خدمت به تیم دیگری می رود و فوتبال بازی می کند و اگر اعلام می شد مطمئنا پاسخ فیفا متفاوت بود و دیگر اینکه از مدت این استعلام خیلی گذشته و مربوط به شش سال پیش است.

براتی در پایان گفت: منصفانه ترین راه حل این است که این بازیکن تا نیم فصل بیرون بماند و سپس وارد بازی ها شود تا نه صبا متضرر شود و نه قوانین زیر پا گذاشته شود. بازی های انجام شده هم صحیح است و نباید تکرار شود.

هوشنگ نصیرزاده در پاسخ روی خط تلفنی آمد و گفت: ما برای تدوین آیین نامه ها زحمت می کشیم و این شکل صحبت کردن درست نیست. باشگاه صبا در این رابطه هیچ تقصیری ندارد و من هم درباره تقصیر این باشگاه و بازنده شدن آنها هیچ صحبتی نکردم که آقای دایی به آن پاسخ بدهد. نکته دوم اینکه ما مسئول تفسیر قوانینی هستیم که وضع کرده ایم همراه با هیئت رئیسه سازمان لیگ. هیچ بازیکنی در جهان نمی تواند در نیم فصل در دو باشگاه بازی کند، این مشکلی است که برای مسائل سربازی در ایران وجود دارد. روی هم رفته با توجه به اینکه آخرین ماده آیین نامه نقل و انتقالات می گوید اگر مواردی وجود داشت ما باید تفسیر کنیم ، اگر سازمان لیگ ما را مطلع می کرد مطمئن باشید ما می گفتیم این بازیکن یا باید بیرون بماند یا تا نیم فصل در تراکتورسازی بماند. این نشان می دهد این وسط یک اشتباهاتی صورت گرفته اما صحبت هایی که ما مطرح می کنیم هیچ کدام جانبدارانه نیست و قصد صحبت له یا علیه هیچ باشگاهی نداریم.

مسابقه حساس تراکتورسازی و استقلال با تقابل مظلومی و قلعه نویی همراه با حواشی کامل بازی پخش شد.(ویدیو)

سایت برنامه نود و بخش های مختلف  آن بررسی شد.

تقویم نود و مرور اتفاقات نوستالژیک مصادف با هفته جاری در تاریخ فوتبال پخش شد. از جمله بخش های تقویم این هفته می توان به مصاحبه با اصغر حاجیلو درباره کابوس تغییر دروازه بان در تاریخ فوتبال ملی پیش از ضربات پنالتی و ناکامی تیم کشورمان اشاره کرد. ۲۳ آذر تولد ناصر حجازی، ۲۱ آذر تولد حشمت مهاجرانی، سه بار انتخاب بازیکنان ایرانی به عنوان مرد سال فوتبال آسیا با درخشش علی دایی، مهدوی کیا و علی کریمی، ۱۸ آذر ۱۳۳۴ و انتشار اولین شماره کیهان ورزشی، ۲۳ آذر ۵۴ و تولد وحید شمسایی، ۱۸ آذر ۵۲، ۱۸ آذر ۵۶ و ۱۸ آذر ۹۰ با سه دربی پایتخت و یک برد و یک مساوی و یک باخت برای سرخابی ها، ۱۷ آذر با اولین طلای تاریخ المپیک ایران توسط امام علی حبیبی در المپیک ۱۹۵۶ ملبورن و انتخاب باشگاه رئال مادرید به عنوان باشگاه قرن در سال ۲۰۰۰ هم دیگر بخش های تقویم نود بود.(ویدیو)

یک ساعت و ۳۸ دقیقه پس از آغاز برنامه برای اولین بار نتایج نظرسنجی منتشر شد که پس از شرکت یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر مهدی مهدوی کیا با ۷۷ درصد آرا اول بود و محمد نوازی با ۱۱ درصد در رده دوم قرار داشت.

محسن قهرمانی داور بازی تراکتورسازی و استقلال که در این بازی از دنیای داوری خداحافظی کرد روی خط تلفنی آمده ودرباره دلایل خداحافظی اش صحبت کرد. او وعده داد در یک برنامه مفصل با حضور اصفهانیان رئیس کمیته داوران شرکت کند و ناگفته های خود از داوری را مطرح کند. (ویدیو)

محسن قهرمانی در خصوص خداحافظی ناگهانی‌اش از دنیای داوری در بازی تراکتورسازی و استقلال اظهار داشت: این تصمیم ناگهانی نبود. ابتدای فصل در کلاس توجیهی داوران و در گروهی که با دوستانم از جمله یدالله جهانبازی، تورج حق‌وردی، احمد صالحی و… داشتم، به آنها گفتم که این آخرین فصل قضاوتم است و در نیم فصل دوم هم داوری نخواهم کرد.

وی افزود: این تصمیمی بود که از شروع فصل گرفته بودم و خودم چنین تصمیمی را گرفته بودم. زمانی که ابلاغ داوری این هفته به من شد، به دلیل حساسیتی که در بازی تراکتورسازی و استقلال بود، دیدم شرایط مناسبی است پس از قضاوت در این دیدار تصمیمم را عملی کرده و با بوسیدن مستطیل سبز از داوری خداحافظی کنم. از این پس هم به عنوان بیننده، پیشکسوت داور، یک داور قدیمی یا هر چیز دیگری بیننده مستطیل سبز خواهم بود. از گرفتن چنین تصمیمی هم ناراحت نیستم و باید از آنهایی که نبودن‌های من را تحمل کردند و به یادم بودند، تشکر کنم. از خانواده‌ام که نبودن‌های من را با بهانه‌های تمرین داشتن، داوری داشتن و… تحمل کردند، تشکر می‌کنم و از این پس کنار آنها خواهم بود، چون دیگر بهانه‌ای برای نبودن ندارم.

داور جنجالی فوتبال کشورمان که با برنامه ۹۰ گفت‌وگو می‌کرد با اشاره به اینکه قرار است صحبت‌های کلی خود را درباره مسائل داوری در آینده در این برنامه بزند، خاطرنشان کرد: دوست دارم هنگامی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنم، اعضای کمیته داوران هم حضور داشته باشند تا صحبت‌ها یک طرفه نباشد. انتخاب این فرد به عهده من نیست، اما اگر قرار است به داوری کشور کمک شود، من پیشنهاد می‌کنم فریدون اصفهانیان به عنوان رئیس کمیته داوران به برنامه دعوت شود. من هم درباره کلیات داوری صحبت خواهم کرد. خیلی دوست دارم چنین شرایطی را مهیا کنم تا دستگاه‌هایی که می‌خواهند، بتوانند در این شرایط به ماجرای داوری بپردازند. فقط می‌توانم بگویم، سکوت خیلی سخت است.

داوری بازی تراکتورسازی و استقلال بررسی شد که مرادی درباره آن گفت: مدافع تراکتور در محوطه جریمه خسرو حیدری را زد و یک پنالتی برای استقلال باید اعلام می شد که نشد. در ادامه بازیکنان استقلال معتقد بودند توپ در محوطه جریمه به دست مدافع تراکتورسازی خورده اما این طور نبود و برخوردی با دست وی نداشت و پنالتی نبود.(ویدیو)

آنالیز مسابقه تراکتورسازی و استقلال و علاقه مفرط دو سرمربی به حفظ نتیجه مساوی پخش شد.(ویدیو)

گزارش ویژه ای از مرد نارنجی پوش ساپیا ابراهیم صادقی به خاطر رسیدن به رکورد ۴۰۰ بازی در لیگ برتر پخش شد.(ویدیو)

پس از این بخش خلاصه بازی تیم های سایپا و استقلال اهواز با برتری چهار بر یک سایپا به پخش رسید.(ویدیو)

گزارشی از مشکلات عجیب و غریب تیم استقلال اهواز و صحبت های بازیکنان این تیم که می گویند صفر درصد از قرارداد این فصل خود را گرفته اند پس از بازی پخش شد.(ویدیو)

داوری بازی سایپا و استقلال اهواز بررسی شد و مرادی در این باره گفت: وقتی بازی بدون گل بود مدافع سایپا در محوطه جریمه بازیکن استقلال اهواز را هل داد و یک پنالتی باید برای این تیم اعلام می شد که نشد. گل سایپا روی ضربه ایستگاهی صحیح به ثمر رسید و کمک داور به درستی آفسایدی اعلام نکرد. در صحنه اخراج سجاد مشکل پور داور سخت گیری کرد و برای تکلی که او زد یک کارت زرد کافی بود. پنالتی استقلال اهواز روی غلامی به درستی اعلام شد و دروازه بان پایش را زد و با توجه به اینکه مدافعان در صحنه حضور داشتند کارت زرد کافی بود.(ویدیو)

از ۹۰ تا ۹۰ شامل حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور بخش بعدی بود که روی آنتن رفت.(ویدیو)

خلاصه و حواشی مسابقه پرسپولیس و گسترش با برتری سرخپوشان به عنوان بازی بعدی در جدول پخش قرار گرفت.(ویدیو)

داوری بازی پرسپولیس و گسترش فولاد بررسی شد و مرادی در این خصوص گفت: روی گل اول پرسپولیس خطایی از سوی نورمحمدی روی درویشی انجام نشد و گل صحیح بود. سرنگونی داریوش شجاعیان درمحوطه جریمه پرسپولیس هم خطا و پنالتی نبود و دو بازیکن با یکدیگر برخورد معمولی داشتند.(ویدیو)

یک اتفاق خوب در این بازی توسط بازیکن پرسپولیس افتاد و اینکه داور روی محمد انصاری مدافع سرخپوشان خطا اعلام کرد و قصد جریمه کردن بازیکن حریف را داشت اما انصاری خودش اعلام کرد برخوردی با او نشده تا داور از جریمه بازیکن گسترش فولاد صرف نظر کند که می تواند مورد تقدیر قرار بگیرد.

پرسپولیس در لیگ برتر در ۲۲ بازی متوالی گلزنی کرده و صاحب دومین رکورد گلزنی متوالی شده و در صورتی که ۴ بازی متوالی دیگر گل بزند با رکورد استقلال اهواز برابری می کند.

بررسی عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور در هفته گذشته قسمت بعدی نود این هفته بود.(ویدیو)

مسابقه استقلال خوزستان برابر پدیده با صدرنشینی حیرت آور شاگردان ویسی در لیگ برتر بازی بعدی بود.(ویدیو)

و در نهایت بازی تیم های ذوب آهن و سیاه جامگان به عنوان آخرین مسابقه هفته چهاردهم به روی آنتن رفت.(ویدیو)

داوری آخرین مسابقه مورد بررسی قرار گرفت و کارشناس نود درباره آن گفت: گل ذوب آهن در شرایط خطا به ثمر رسید و مسعود حسن زاده قبل از ضربه از پشت مدافع سیاه جامگان را هل داده بود.(ویدیو)

روزنامه های ورزشی سه شنبه از روی سایت برنامه مرور شد.

گل ها و نتایج هفته هجدهم لیگ دسته اول باشگاه های کشور پخش شد.(ویدیو)

و حواشی هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتسال به عنوان آخرین بخش این هفته برنامه نود روی آنتن رفت.(ویدیو)

با پخش آخرین نتایج نظرسنجی برنامه این هفته نود ساعت ۱:۴۰ بامداد به پایان رسید. در پایان با شرکت یک میلیون و ۵۳۴ هزار نفر مهدی مهدوی کیا با ۷۷ درصد آرا عنوان بهترین هافبک راست پس از انقلاب را به دست آورد و پس از او محمد نوازی با ۱۱ درصد، مجید نامجومطلق با ۸ و مرتضی کرمانی مقدم با ۳،۶ درصد آرا دوم تا چهارم شدند.
دیدگاهتان را بنویسید