مهدی شاه مهره پرسپولیس است

کاپیتان پرسپولیس گفت: «رحمتی به خاطر مرام و معرفت خودش بازوبند 24 مرحوم نوروزی را بسته و من هم به خاطر اینکه به پیشکسوتان‌مان احترام گذاشته باشیم، خواستم یاد او را زنده نگه دارم.»

پرسپولیس اف سی : پرسپولیس‌ روی دور افتاده و نشان می‌دهد که یکی از مدعیان قهرمانی خواهد بود. شکست راه‌آهن در قلعه‌حسن‌خان برای پرسپولیسی‌ها نوید روزهای خوشی را دارد. پرسپولیس‌ در این بازی با دو گل ره‌آهن را شکست داد تا بازیکنان این تیم شب یلدای خوبی را سپری کنند.

محسن بنگر در خصوص این بازی حرف‌های جالبی زد:

* شکست راه‌آهن با دو گل طلسم پیروزی‌های یک گله پرسپولیس‌ را شکست.

– خدا را شکر که بردیم و گل نخوردیم. فکر کنم در هفت، هشت هفته گذشته باخت نداشته‌ایم و در بازی‌های آینده هم با پیروزی از میدان بیرون بیاییم.

* مهم‌تر از همه گلزنی طارمی بود که در این هفته‌ها فشار زیادی روی این بازیکن جوان وجود داشت.

– مهدی شاه‌مهره پرسپولیس‌ است و خوشحالم با گل‌هایی که زد، از فشار بیرون آمد. امیدوارم امید عالیشاه هم در بازی‌های آینده گلزنی کند تا او هم طلسم گل نزدنش شکسته شود.

* بازیسازی از خط دفاعی پرسپولیس‌ این روزها خیلی به چشم می‌آید…

– قبلا هم به شما گفته بودم که بهترین بازی‌های چند سال اخیر را در پرسپولیس‌ انجام می‌دهیم. کاری که مربی از ما می‌خواهد را سعی می‌کنیم اجرا کنیم. خود من هم از اینکه روی زمین بازی می‌کنیم، خوشحالم.

* مهرداد محمدی بعد از بازی گفته که دو سال است که روی او خطا می‌کنی اما داوران پنالتی نمی‌گیرند.

– جوگیر شده که این حرف را زده. دو بار از او تعریف کردم فکر کرده کسی است. من کجا روی او خطا کردم؟ 90 دقیقه بازی روی دروازه آنها بود. شاید یک بازی دیگر را گفته!

* به نظر می‌رسد با گفتن این مطلب که زمان مت‌کوویچ تست داده‌ای و رد شده‌ای، از قدیم پرسپولیسی بودی.

– بله، آن زمان خیلی جوان بودم. 16، 17 سال بیشتر نداشتم. یک هفته سر تمرین بودم اما خط خوردم.

* بازوبند ناصر حجازی را به دستت بسته بودی. فیلم مستند حجازی را دیده‌ای؟

– فیلم مستند ناصرخان را ندیدم چون بازی داشتیم اما ناصرخان بزرگ ماست و خواستم با این کار یاد او را زنده نگه دارم.

* شاید هم چون رحمتی بازوبند 24 مرحوم نوروزی را بسته، خواستی با این کار معرفت استقلالی‌ها را جبران کرده باشی.

– اصلا این موضوع ربطی به کار رحمتی نداشت. رحمتی به خاطر مرام و معرفت خودش این کار را کرد و من هم به خاطر اینکه به پیشکسوتان‌مان احترام گذاشته باشیم، این کار را کردم. همه فوتبالی‌ها باید به دنبال این باشند که آبروی بزرگان‌شان حفظ شود. این کار من ربطی به پرسپولیس‌ و استقلال نداشت چون ناصرخان بزرگ فوتبال ایران بود خواستم با این کار ادای احترام به حجازی کرده باشم.

* در جریان توقیف فیلم ناصر حجازی از سوی قلعه‌نویی هستی؟

– در جریان نیستم و نمی‌خواهم در جریان باشم. امیرخان هم بزرگ فوتبال ماست و مربی من بوده. قلعه‌نویی‌ بهترین مربی من در طول سال‌هایی که فوتبال بازی کرده‌ام بوده است. همیشه شاگرد قلعه‌نویی‌ هستم و او بزرگ من است. برای همین نه در جریان این مسایلی که گفتید، هستم و نه می‌خواهم باشم. باز هم می‌گویم؛ قلعه‌نویی‌ بهترین مربی من بوده است.

* با این پیروزی، حالا هواداران توقع یک برد دلچسب دیگر در مشهد را دارند.

– بزرگ‌ترین مشکل ما در دیدار مقابل پدیده، سرمای بد هوا در مشهد است. اما باید این بازی را هم با سه امتیاز به پایان برسانیم و با دست پر از مشهد برگردیم. با شکست پدیده، زنگ خطر پرسپولیس‌ برای بالای جدولی‌ها به صدا درمی‌آید.

* سپاهان هم این روزها خوب نتیجه نمی‌گیرد. در جریان نتایج سپاهان هستی؟

– درباره سپاهان حرفی ندارم بزنم. دو سال است که بازی‌های این تیم را نگاه نمی‌کنم. تنها به خاطر دوستانم هادی و محرم نتایج این تیم را می‌پرسم.

* با رفتن فرکی به نظر می‌رسید استیماچ بتواند سپاهان را احیا کند.

– اصلا کاری به سپاهان ندارم و در جریان اتفاقات این باشگاه نیستم. خیلی از بازیکنان این تیم را نمی‌شناسم در صورتی که سپاهان قبلا هفت، هشت تا ملی‌پوش داشت. اگر الان نتیجه نمی‌گیرد به خاطر بدی‌هایی است که در گذشته این باشگاه به خیلی‌ها کرده است. چهار سال است از سپاهان طلب دارم اما از آنها شکایت نکردم. 140 میلیون طلبم را چهار است که نمی‌دهند.
دیدگاهتان را بنویسید