ناجوانمردانه‌ترین بازی فوتبال ایران/ فقط یک پرسپولیسی رعایت کرد

پرسپولیس اف سی: فريدون اصفهانيان بعد از بازي پرسپوليس و ذوب‌آهن حرف قشنگي زد كه در هياهوي مربوط به آن بازي گم شد.

رييس كميته داوران معتقد بود فيرپلي فقط اين نيست كه فقط يك نفر بخورد زمين و يك نفر از تيم مقابل توپ را بيرون بزند. اين ساده‌ترين برداشت از بازي جوانمردانه است كه در فوتبال ايران رواج زيادي دارد. در حالي‌كه در حال اين نوع بازي مي‌توان جلوه‌هاي مترقي‌تر و متعالي‌تري نيز پيدا كرد. به عنوان مثال وقتي داور تصميم اشتباهي مي‌گيرد يك بازيكن از تيمي كه نفع برده مي‌تواند او را در جريان بگذارد و كاري كند كه قاضي ميدان نظرش را تغيير بدهد.

اين اتفاق در سراسر جهان به دفعات رخ داده است. چه بسيار بودند بازيكناني كه در محوطه جريمه خودشان را زمين زدند و بعد از اعلام پنالتي، از داور خواستند تصميمش را عوض كند. خاطره اين قبيل بازيكنان هميشه زنده مي‌ماند.

اصفهانيان معتقد بود اگر داور و كمكش نتوانستند برخورد توپ به سينه صادقي را تشخيص بدهند يكي از بازيكنان ذوب‌آهن و ترجيحا خود كاوه رضايي مي‌توانست جهانبازي را در جريان اصل ماجرا قرار بدهد تا به اجراي عدالت كمك كند.

با اين وجود متاسفانه اين اتفاق رخ نداد تا همچنان جاي خالي چنين رفتاري در فوتبال ايران حس شود. جالب است بدانيد تنها بازيكن مشهوري كه در تاريخ فوتبال ايران چنين رفتاري انجام داده، محمد دادگان است. رييس پيشين فدراسيون تعريف مي‌كرد يك‌بار توپ در محوطه جريمه به دست او خورده بود و بازيكن تيم مقابل اعتقاد به پنالتي داشتند داور اما تصميم به ادامه بازي گرفت. در اين لحظه او به قاضي ميدان اطلاع داد كه توپ به دستش خورده و پنالتي شده است. كاش دادگان‌هاي بيشتري داشته باشيم./ بانک ورزش
دیدگاهتان را بنویسید