نتایج جلسه امروز هیئت مدیره پرسپولیس

پرسپولیس اف سی: سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوار هستیم مشکل سوشا مکانی سوءتفاهم باشد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حسین عبدی عضو هیأت مدیره و سخنگوی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس پس از نشست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در جمع اصحاب رسانه در مورد اینکه موضع باشگاه در خصوص سوشا مکانی چیست، اظهار داشت: دیروز عصر متوجه این موضوع شدم و از من خواستید صحبت کنم اما اطلاع نداشتم ولی دیشب و امروز آقای طاهری و سایر عوامل زیر مجموعه باشگاه اطلاعاتی کسب کردند و با خانواده‌ سوشا و خود سوشا صحبت کردند. من دیشب با یکی از اقوامش صحبت کردم و امیدوارم که سوتفاهم باشد و مساله خاصی نباشد. احترام خاصی برای قوه  قضائیه قائل هستیم. می‌دانیم راهکار درست را قوه قضائیه انجام می‌دهد و امیدواریم که سوء تفاهم باشد و حل شود. همه ما در مشکلات به قوه قضاییه پناه می‌بریم و باشگاه در محدوده قانون پیگیر موضوع است.

وی در مورد اینکه سوشا به پرسپولیس برمی‌گردد یا نه، گفت با هیات مدیره در مورد وضعیت سوشا صحبت کردیم و امیدواریم که اتفاقی نیفتد و حمایت لازم را از این پتانسیل انجام می‌دهیم و هر تصمیمی که قوه قضائیه بگیرد به آن احترام می‌گذاریم و امیدواریم سوء تفاهم باشد.

عبدی در مورد وضعیت قرارداد سوشا گفت: قرارداد سوشا فسخ نشده است. اگر سو تفاهم باشد جریمه‌ای در نظر نمی‌گیریم اما در غیر این صورت تبعاتی خواهد داشت.

وی در مورد احتمال حضور بیرانوند در پرسپولیس و اینکه با قنبرپور صحبت کرده و مبلغ رضایتنامه را 200 میلیون تومان اعلام کرده است، گفت: در نقل و انتقالات همیشه این صحبت‌ها هست. پنجره نقل و انتقالات برای همین مساله است و باشگاه می‌تواند از حق خودش استفاده کند. هر بازیکنی که قرارداد امضا کند برای آن باشگاه است و اگر بازیکنی مثل صادقی از تیم جدا می‌شود حق طبیعی بازیکن است که جدا شود. امیدوارم اتفاق خوبی رخ بدهد. اکنون نمی‌توانم بگویم شخص خاصی مد نظر ما هست یا نه و حق اینگونه صحبت کردن را ندارم.

عبدی در مورد بازگشت علیرضا حقیقی به پرسپولیس گفت: اسم بازیکن خاصی را نمی‌برم و امیدوارم سوشا ماندگار باشد ولی هر اتفاقی رخ بدهد باشگاه راه خودش را طی می‌کند و این نیز حق طبیعی باشگاه است.

وی در مورد اینکه با توجه به غیبت برانکو احتمال حضور پاشنکو هست یا نه، گفت: اینها راهکارهایی است که وجود دارد و هر باشگاه باید راهکارهای مناسب خود را پیش ببرد و هر مجموعه سیاست‌های خاص خودش را دارد. هیچ باشگاهی از قبل اعلام نمی‌کند که با بازیکنی قرارداد امضا می‌کند یا نه، تا زمانی که بازیکن قرارداد نبسته نامش اعلام نمی شود.

وی همچنین گفت: مصاحبه وکیل سوشا مکانی را خوانده‌ام و هر کسی نظرش را بیان می‌کند ولی در جلسه هیات مدیره بحث سوشا مطرح شد تا بتوانیم این مساله را به سرانجام برسانیم و چه آقای طاهری و چه اعضای هیأت مدیره، پیگیر موضوع بوده و هستند.

عبدی در مورد اینکه کمیته انضباطی گفته باشگاه‌های بدهکار حق جذب بازیکن را ندارد، گفت: این اتفاق فقط امسال نبوده و در سال‌های دیگر هم بوده است و وقتی حسن نیت را باشگاه نسبت به بدهی‌ها نشان بدهد وضعیت فرق می‌کند. در این 6 ماه بیلان ما مشخص است و اینکه چگونه در تب و تاب بودیم تا مشکلات برطرف شود. باشگاه پرسپولیس حسن نیت در مورد بدهی‌ها داشته و وقتی اینها را به فدراسیون ارائه کنیم این فرصت به ما داده می‌شود تا بازیکن بگیریم.

وی در مورد پرونده ژوزه گفت: برخی مواقع بحث‌هایی مطرح می‌شود که فقط بحث ژوزه نیست. مسایلی انجام می‌شود که کار به سرانجام برسد. مساله ژوزه یکی از این اتفاقات است و ما این مسایل را حل کرده‌ایم و امیدوارم این مسئله حل شود. امیدوارم به مردم و دولت محترم ثابت شود که ما چه کارهایی انجام داده‌ایم و در صدد حل مسایل ومشکلات حقوقی باشگاه هم هستیم.

عبدی در مورد جدایی مربی پرسپولیس گفت: مسایل فنی را پیگیر نیستم و امروز از طریق طاهری این مسئله را متوجه شدم و این نظر کادرفنی است و اگر لازم باشد کسی اضافه می‌شود در غیر این صورت مربی اضافه نمی شود.

وی در مورد کمیته فنی پرسپولیس و جذب بازیکن با نظر این کمیته گفت: با نظر سرمربی بازیکن جذب می‌شود اما یکسری مسایل اگر حاد باشد در کمیته فنی مطرح می شود.

عبدی در مورد اینکه کاشانی از صحبت‌های او ناراحت شده که گفته بود از وضعیت پرسپولیس راضی نیستم، گفت: بحث این بود که چطور ما شروع کردیم و امتیازها را از دست دادیم. انتظارات ما این بود که انتظارات مردم براآورده شود اما گاهی تیترها باعث می شود که تحلیل‌های نامناسبی صورت بگیرد و رسانه‌ها برداشت خود از حرف‌ها را منتشر می‌کنند. در چند ماه گذشته استر‌س‌های زیادی روی ما و باشگاه بود و با حمایت‌های ما شایعه‌ و حاشیه‌ها از بین رفت. هرکسی باعث پیشرفت پرسپولیس شود ما حامی او هستیم و در هر زمینه‌ای که باشگاه از من کمک بخواهد انجام می‌دهم. از من خواستند عضو هیات مدیره باشم و برای من افتخار است که برای پرسپولیس وجمهوری اسلامی کار کنیم. من زمانی هم مربی تیم بودم.

وی در مورد خرید بلیت طبقه دوم ورشگاه، گفت: هیچ چیز شخصی نیست اما قرار بود این مسئله ایجاد انگیزه کند. برای آینده چون پرسپولیس خوب بازی می‌کرد و در بازی با پدیده هم با وجود بازی 10 نفره و تساوی گرفتن پاداشی داده نشد. خرید بلیت هم در طبقه دوم از سوی باشگاه بوده و این خلاقیت‌هایی است که مدیر اجرایی باشگاه انجام می‌دهد.

عبدی در مورد اینکه فهرست داده شده یا نه، گفت: بازیکنی مثل صادقی که از تیم جدا می شود صلاح دو طرف است و برانکو تاکید دارد که نفرات خودمان را نگه‌داریم و این بحث خروجی بود و در مورد ورود‌ی‌ها کارها را محرمانه انجام خواهیم داد.

سخنگوی پرسپولیس در مورد اداره باشگاه با سرپرستی گفت: این مسایل حل می‌شود و بحث انتخاب مدیرعامل کاملا در اختیار هیات مدیره است. احتمال دارد این هفته مشکلات مدیریتی حل شود و در این ارتباط یکسری مشکلات حقوقی داریم که فکر می‌کنم طی روزهای آینده حل شود.

عبدی در مورد اینکه اتفاقی که برای سوشا افتاد ممکن نیست برای سایر بازیکنان پیش بیاید،گفت: امیدوارم این اتفاق نیفتد تجربیاتی در چند سال گذشته داشتیم و بخشی از این مسایل به باشگاه بخشی به خانواده و بخشی به خود بازیکن مربوط می‌شود. جمع بندی مسایلی که گفتم این است که چه وظیفه سنگین و مسئولیت سنگینی داریم. یکسری از بازیکنان بزرگ که الگو هستند باید مراقب خودشان باشند.

وی در مورد اینکه نمی‌توان کاری کرد که در فضای مجازی این اتفاقات رخ ندهد، گفت: وکیل سوشا گفته موبایلش هک شده و شاید این هک شدن باعث رخ دادن برخی مسایل شده و این مسایل در حیطه مسئولان قضایی است ولی هرکسی که در فضای مجازی است به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارد و همه ما خانواده داریم و اگر عکس خانوادگی بخواهد دست به دست بچرخد خوبیت ندارد.

عبدی در مورد اینکه هدایتی اعلام آمادگی کرده برای پرسپولیس بازیکن بخرد، گفت: روی هرکسی به باشگاه کمک می‌کند و باری را از دوش باشگاه برمی‌دارد نظر مثبت روی این قضیه داریم و هواداران به خصوص هواداران خاص به باشگاه کمک کنند. هدایتی به باشگاه زیاد کمک کرده و امیدوارم سایرین هم کمک کنند.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در مورد تاخیر در پرداخت مطالبات هادی نوروزی به خانواده‌اش، گفت: بیشتر از تعهدمان به خانواده نوروزی انجام خواهیم داد اما یکسری مسایل قانونی است که باید حل شود.

عبدی در مورد پرداخت نشدن درآمد بازی با صبا که قرار بود به خانواده نوروزی برسد، گفت: باشگاه این مسئله را پیگیری کرده و یک نفر باید برای این منظور معرفی شود.

وی در مورد حضور تیم در امارات گفت: ما برای ویزا و هتل اقدام کرده‌ایم و امیدوارم مشکلی پیش نیاید اما تابع نظر مسئولان عالی رتبه نظام هستیم.

وی افزود: باید زیرساختی برای جذب بازیکن درست کنیم که باید فرد از مسیر آموزش دیده در حوزه‌های فنی و اجتماعی به باشگاه پرسپولیس اضافه شوند. کارهای اقتصادی طرحی متفاوت در حال انجام است تا برای فصول آینده بتوانیم کار ماندگار انجام بدهیم که چه باشیم و نباشیم ثمره خوبی است و در ابتدای کار ممکن است سخت باشد.

عبدی در مورد وضعیت شفقتیان و قلیچ، دو پیشکسوت پرسپولیس گفت: در مورد این دو پیشکسوت صحبت کرده‌ایم. من شخصا قبل از سفر به لندن از آقای قلیچ عیادت داشتم و قول می‌دهم که مساعدت شود. باید هزینه‌های جاری را به گونه‌ای تنظیم کنیم که این کمک‌ها هم انجام شود ولی با توجه به شرایطی که وجود دارد، کمی زمان لازم داریم.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه چه برنامه‌ای برای تیم‌های پایه دارید، گفت: برنامه ما این است که با یک راهکار جدید میان‌بُری بزنیم و مسایل را حل کنیم و بحث تیم‌های پایه مهم‌ترین بحث‌های باشگا‌ه‌های حرفه‌ای است و ساز و کار جدیدی برای تیم‌های پایه داشتیم و شاید در گذشته در تیم‌های پایه وضعیت برعکس بود اما موشکافانه مسایل را بررسی می‌کنیم. اینکه بخواهیم واکنش احساسی نشان بدهیم درست نیست باید گزارش‌ها بیاید و ما تصمیم گیری کنیم.

عبدی در مورد اینکه برای حل مشکل سوشا چه برنامه‌ای دارید گفت: تا زمانی که مشکل قانونی پیش نیاید ما حمایت‌های خودمان را انجام می‌دهیم مگر اینکه اتفاقی بیفتد که ما نتوانیم کاری کنیم و مثل همه، به قوانین احترام می‌گذاریم.

وی در مورد اینکه واقعا دوست دارید سوشا برگردد یا به دلیل نداشتن گلر چنین کاری می‌خواهید بکنید، گفت: وظیفه‌ باشگاه حمایت از بازیکن است تا زمانی که با ما قرارداد دارد.

عبدی در مورد اینکه رفتار سوشا حیثیت باشگاه را خدشه‌دار کرد، گفت: تا زمانی که مسئله‌ای ثابت نشده جلو جلو صحبت نکنیم و بعضی طوری صحبت می‌کنند انگار برای این بنده خدا حکم داده‌اند. نباید پیشاپیش قضاوت کرد. قضاوت و حکم دادن مربوط به قوه قضاییه می‌شود و ما نباید به آن ورود کنیم.
دیدگاهتان را بنویسید