نصیرزاده: بازی آخر پرسپولیس در مشهد است مگر اینکه سیاه‌جامگان نخواهد

کارشناس حقوقی فوتبال کشورمان گفت: محل برگزاری بازی آخر پرسپولیس در مشهد خواهد بود مگر اینکه باشگاه سیاه‌جامگان در این خصوص درخواست دیگری بدهد.

پرسپولیس اف سی: هوشنگ نصیرزاده درباره شایعه‌ای که این روزها به راه افتاده که بازی آخر پرسپولیس مقابل سیاه‌جامگان که باید در مشهد برگزار شود شاید به تهران منتقل شود، گفت: طبق قانون همیشه محل برگزاری مسابقه از قبل توسط میزبان تعیین شده و سازمان لیگ به عنوان مرجع برگزارکننده بازی‌ها این میزبانی را تائید کرده است. در این بین پرسپولیس هیچ نقشی برای تغییر محل برگزاری بازی ندارد و به طور قطع سازمان لیگ به چنین درخواستی از سوی پرسپولیسی‌ها گوش نخواهد داد اما باشگاه سیاه‌جامگان به عنوان میزبان این بازی می‌توانند چنین درخواستی داشته باشند و در صورت تائید سازمان لیگ محل میزبانی تغییر کند. باید پذیرفت که میزبانی یک حق است که توسط تیم‌های دیگر یا غیر، قابل از بین بردن نیست. به همین دلیل میزبانی این بازی قطعا در مشهد برگزار خواهد شد مگر اینکه سیاه‌جامگان درخواست کنند که محل میزبانی تغییر کند.

وی درباره اینکه آیا احتمال دارد که جام قهرمانی در صورت قهرمانی پرسپولیس قبل از هفته سی‌ام به سرخپوشان اهدا شود، اظهار داشت: این موضوعی است که معمولا هفته آخر لیگ انجام می‌شود. الان در رسانه‌ها از قهرمانی پرسپولیس حرف زده می‌شود اما تا زمانی که این موضوع قطعی نشده و تا هفته آخر جامی به تیمی داده نخواهد شد اهدای جام به تیم قهرمان به نوعی اختتامیه لیگ به حساب می‌آید و مرسوم نیست که بخواهند قبل از پایان لیگ جام داده و مراسم اختتامیه بگیرند.

کارشناس حقوقی فوتبال کشورمان در مورد اینکه بحث کسر امتیاز از پرسپولیس به دلیل پرونده ژوزه به کجا رسید و چقدر شایعاتی که در فضای مجازی رواج پیدا کرده صحت دارد، تصریح کرد: در رابطه با کسر امتیاز اخباری که منتشر شده مطلقا صحت ندارد. تا این لحظه هیچ نامه‌ای از سوی فیفا به ایران صادر نشده و مسائل مطروحه پیش‌داوری‌های فضای مجازی است که دست بر قضا همه آنها هم دروغ است. این پرونده در حال حاضر در دادگاه داوری ورزش در سوئیس تحت بررسی است و اگر فرض بگیریم که پرسپولیس محکوم شود پرونده مجددا به فیفا بازمی‌گردد و به دلیل مبلغ هنگفت آن فرصتی دو ماهه به پرسپولیسی‌ها داده خواهد شد تا این پول را پرداخت کنند. اگر پرسپولیسی‌ها برای پرداخت پول امتناع کنند باز هم این پرونده به کمیته انضباطی فیفا خواهد رفت و آنجا هم مهلت می‌دهند.

نصیرزاده ادامه داد: فرض را بر این بگیریم که همین امروز حکم علیه پرسپولیس اعلام شود و همین امروز پرونده به فیفا برگردد و پرسپولیس هم پول ندهد در این صورت بحث کسر امتیاز از پرسپولیس برای تیرماه وجود خواهد داشت. اگر پرسپولیس پولی ندهد آنگاه در لیگ بعدی سرخپوشان با کسر امتیازی که فیفا تعیین می‌کند، بازی‌هایش را شروع خواهد کرد اما مطمئن باشید پرسپولیس این پول را پرداخت خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید