نورمحمدی: برانکو گفت دیگر زیر توپ نزن / قراردادش تمدید شود او سال ها برای پرسپولیس جام می آورد

پرسپولیس اف سی: پرسپولیس لیگ پانزدهم را در حالی آغاز کرد که برانکو ایوانکوویچ سرمربی این تیم، سیدجلال حسینی مدافع ملی‌پوش سابق این تیم را که در لیگ قطر توپ می‌زد و به ایران بازگشته بود تا دوباره برای پرسپولیس بازی کند به خدمت نگرفت.

 در این شرایط برانکو تصمیم گرفت تا از زوج محسن بنگر و لوکا ماریچ و سپس ماریچ و مایکل اومانیا در خط دفاعی استفاده کند اما بعد از مصدومیت ماریچ، بنگر دوباره به ترکیب برگشت و پس از آن هم علیرضا نورمحمدی به ترکیب اصلی اضافه شد که این زوج در ترکیب پرسپولیس جواب داد و خط دفاع سرخپوشان آرامش پیدا کرد.

 در این میان، هادی نوروزی کاپیتان پرسپولیس هم به رحمت خدا رفت تا نورمحمدی به کاپیتان اصلی پرسپولیس تبدیل شود و جایگاه ویژه‌تری در این تیم پیدا کند. بازیکن شماره 20 سرخپوشان که بازی قبل پرسپولیس برابر راه‌آهن را به دلیل مصدومیت از دست داد، حالا صحبت‌های جالبی در خصوص فضای این تیم به خصوص خط دفاعی که از زمان آمدن برانکو متحول شده‌ است را مطرح کرده و معتقد است که پرسپولیس با برنامه‌های ویژه سرمربی کروات خود می‌تواند به‌عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

 اظهارات نورمحمدی را در ادامه می خوانید:

* پرسپولیس در حالی فصل را شروع کرد که ستاره خاصی را به خدمت نگرفت؛ پس چه شد که این تیم توانست روند رو به رشدی را طی کند و در پایان نیم‌فصل خود را به‌عنوان یک تیم مدعی مطرح کند؟

– بله می‌گویند ما ستاره نداریم اما بازیکنان جوانی را داریم که قابلیت ستاره شدن را دارند. ما تعداد ملی‌پوشان‌مان نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و این نشان می‌دهد که جوانان باانگیزه‌ای داریم که می‌خواهند خودشان را به تیم‌ملی برسانند و برای همین در ترکیب پرسپولیس می‌درخشند. بازیکنانی که تا چند سال دیگر می‌توانند برای پرسپولیس افتخارآفرینی کنند. اما یکی دیگر از دلایل موفقیت ما در این فصل، شروع کردن به موقع تمرینات بود. ما یک بار در لیگ سیزدهم تمرینات را به موقع شروع کردیم و با مربیگری علی دایی نایب‌قهرمان لیگ شدیم و امسال هم آقای برانکو تمرینات را به موقع آغاز کرد و به بازیکنان اعتماد کرد. من خوشحالم که یک سال فوق‌العاده خوب را از لحاظ فنی در پرسپولیس سپری می‌کنم و امیدوارم که بتوانم قهرمانی را با این تیم جشن بگیرم.

* شرایط خط دفاعی پرسپولیس هم از گذشته بهتر به نظر می‌رسد. برانکو در فاز دفاعی چه توصیه‌ای به شما داشته؟

– برانکو روی همه خطوط حساسیت خاصی دارد. جالب است برای‌تان بگویم روز اولی که کار را با برانکو آغاز کردیم در یکی از تمرینات و در یک صحنه من زیر توپ زدم که برانکو بازی را نگه داشت و به من گفت چرا زیر توپ می‌زنی؟ و من هم گفتم به ما گفته‌اند توپ که به دفاع آمد بزنید زیر توپ! برانکو گفت دیگر این کار را نکن. چون من جوابگو هستم و من باید پاسخ بدهم نه شما. بازی باید از خط دفاعی آغاز شود و به این ترتیب ما تمرین بازی روی زمین را از خط دفاع آغاز کردیم.

* پس با خط دفاعی به طور ویژه کار می‌شود؟

– بله. من در طول سال‌هایی که فوتبال بازی می‌کنم، خیلی کم دیده بودم که با مدافعان به صورت اختصاصی تمرین کنم اما این کار در پرسپولیس فعلی انجام می‌شود. ما در چند هفته اول تنها یک امتیاز گرفتیم که آن به دلیل اشتباهات داوری و فردی بود اما حالا با تمرینات ویژه‌ای که آقای برانکو در نظر گرفته، می‌توانیم به موفقیت برسیم و قهرمان شویم.

* از مصدومیت‌ات چه خبر؟

– بعد از چند روز فیزیوتراپی، از روز گذشته خوشبختانه تمریناتم را با تیم آغاز کرده‌ام. البته به دلیل اینکه نمی‌خواستم آسیب‌دیدگی‌ام تشدید شود، به صورت سبک تمرین کردم و دور زمین دویدم و از روزهای آینده شدت تمریناتم را بیشتر می‌کنم.

* یعنی فکر می‌کنی بتوانی مقابل پدیده پرسپولیس‌ را همراهی کنی؟

– بله، ان‌شاءا… از بازی بعد، در صورت صلاحدید کادر فنی در خدمت تیم خواهم بود.

* در نبود تو، محسن بنگر و لوکا ماریچ زوج میانی خط دفاعی پرسپولیس‌ مقابل راه آهن بودند. عملکرد آنها را چطور دیدی؟

– خوشبختانه شرایط تیم ما طوری شده است که در یک بازی غیبت یک بازیکن چندان به چشم نمی‌آید چون در همه پست‌ها بازیکن خوب داریم و همه تلاش‌شان را برای موفقیت تیم انجام می‌دهند. شما دیدید که در بازی با گسترش فولاد هم مهدی طارمی و علی علیپور محروم بودند اما در نبود آنها به پیروزی رسیدیم و حالا هم که من مصدوم بودم و بازی نکردم، بچه‌ها خیلی خوب ظاهر شدند و به سه امتیاز دست پیدا کردند.

* در این مسابقه مایکل اومانیا هم بعد از مدت‌ها بازی کرد.

– بله، مایکل هم خیلی وقت بود دچار مصدومیت شده بود اما خوشبختانه خوب شده و در تمرینات اخیر بسیار خوب ظاهر شده است و همین موضوع باعث شد تا آقای برانکو از او در بازی با راه‌آهن استفاده کند.

 

* به نظر می‌رسد دوست داشتی مقابل راه‌آهن به عنوان تیم سابقت بازی کنی؟

– بله، همین‌طور است. من دوست داشتم در بازی با راه‌آهن به میدان بروم اما دچار مصدومیت شدم و نتوانستم بازی کنم. با این حال چندان مهم نیست و من از بازی‌های بعد در خدمت تیم محبوبم خواهم بود.

* برانکو در صحبت اخیرش عنوان کرده که برنامه اصلی پرسپولیس‌ در نیم‌فصل دوم، رسیدن به صدر جدول و قهرمانی است.

– بله، واقعا چیزی جز این نیست. ما همان‌موقع که در انتهای جدول بودیم می‌گفتیم که تیم‌مان خوب است و می‌تواند یکی از مدعیان اصلی قهرمانی باشد اما اکثرا حرف ما را باور نمی‌کردند. با این حال بازی‌های خوب پرسپولیس‌ حالا به همه ثابت کرده که این تیم مدعی اصلی قهرمانی است و ما به چیزی جز این موضوع فکر نمی‌کنیم.

* کارشناسان فوتبال ایران هم پرسپولیس برانکو را یکی از بهترین تیم‌های سال‌های اخیر می‌دانند و معتقدند که قرارداد برانکو باید تمدید شود.

– من هم خیلی خوشحالم که توانسته‌ایم نظر کارشناسان و اهالی فوتبال را جلب کنیم. این بسیار قابل تقدیر است که بدون بازیکن اسمی، یک فوتبال زیبا و شناور را به نمایش می‌گذاریم که همه از آن لذت می‌برند و این به خاطر برنامه‌هایی است که آقای برانکو چیده و به نظر من قرارداد ایشان باید تا چند سال دیگر تمدید شود و اگر برانکو را حفظ کنند پرسپولیس سال‌ها می‌تواند جام بگیرد.

* به نظر می‌رسد اردویی که چند وقت پیش در جزیره کیش برگزار کردید هم به نفع شما شده.

– بله همین‌طور است. ما اردوی بسیار خوبی را در کیش برگزار کردیم اما برخی عنوان کردند که ما برای تفریح به کیش رفته بودیم اما این طور نبود و ما فوق‌العاده کار کردیم و به خاطر همین است که حالا همه از پرسپولیس تعریف می‌کنند.

* بازی بعدی پرسپولیس مقابل پدیده را چطور می‌بینی؟

– تنها چیزی که ممکن است ما را اذیت کند، سرمای وحشتناک شاندیز مشهد است. مطمئنا بازی سختی در پیش داریم. پدیده تیم خوب و باانگیزه‌ای است که در بازی قبلش با سپاهان مساوی کرده و حالا هم در خانه بازی می‌کند و می‌خواهد از ما امتیاز بگیرد اما ما اگر می‌خواهیم در کورس باقی بمانیم و شرایط‌مان را در جدول بهتر کنیم، باید به دنبال این باشیم که در همه بازی‌های‌مان به پیروزی دست پیدا کنیم تا به هدف‌مان که قهرمانی در لیگ برتر است، برسیم.

 

* در بازی قبلی مهدی طارمی دو گل به ثمر رساند و دوباره به شرایط خوب قبلی برگشت اما امید عالیشاه چند بازی است که زیر ذره‌بین قرار دارد و موقعیت‌های خوبی را از دست داده. درباره امید چه نظری داری؟

– امید خیلی بازیکن خوب، جوان و با انگیزه‌ای است که حضورش در ترکیب پرسپولیس بسیار به ما کمک می‌کند اما نکته‌ای که وجود دارد این است که امید در این چند بازی خیلی به اینکه توپ‌هایش را از دست می‌دهد، فکر می‌کند. و این تمرکزش را به هم زده است البته به نظر من چون در خط هافبک بازی می‌کرده و حالا جلوتر آمده است، زمان می‌برد بتواند جا بیفتد و من مطمئنم که او هم می‌تواند گل‌های خوبی را برای پرسپولیس به ثمر برساند. هر چند که تا به اینجا هم بسیار خوب بازی کرده است.

* تو خیلی خوب از بازیکنان پرسپولیس حمایت می‌کنی و البته آنها هم به تو به‌عنوان کاپیتان احترام می‌گذارند.

– واقعا همه بازیکنان پرسپولیس، بازیکنان خوب و مودبی هستند. در پرسپولیس احترام به بزرگ‌تر بسیار اهمیت دارد. ما به آقای برانکو و آقای خوردبین احترام می‌گذاریم و بازیکنان کوچک‌تر هم به ما احترام می‌گذارند. خیلی خوشحالم که چنین جوی در پرسپولیس به‌وجود آمده که قبلا چندان وجود نداشت اما حالا ما در این شرایط با هم متحدتر شده‌ایم و به قهرمانی فکر می‌کنیم.

* راستی برادرت حامد هم که به ملوان پیوست.

– بله، حامد سرباز شده و در نیم‌فصل اول نمی‌توانست بازی کند اما از نیم‌فصل دوم می‌تواند برای ملوان به میدان برود که برایش آرزوی موفقیت دارم.
دیدگاهتان را بنویسید