نور محمدی: دلیلی ندارد با بنگستون بد باشیم

پرسپولیس اف سی: پرسپولیس‌ در حالی پا به دربی 81 پایتخت گذاشت که علیرضا نورمحمدی به عنوان کاپیتان این تیم، جلوتر از همه بازیکنان به میدان آمد.

این اتفاق در حالی افتاد که به دلیل محرومیت نورمحمدی در دو بازی قبل پرسپولیس‌، برانکو ایوانکوویچ سرمربی قرمزها، از لوکا ماریچ هموطن خود در پست دفاع میانی و در کنار محسن بنگر استفاده کرد اما حساسیت دربی و تجربه بیشتر نورمحمدی برای این مسابقه باعث شد تا سرمربی کروات پرسپولیس‌ باز هم به کاپیتان تیم خود اعتماد کند و او را در ترکیب اصلی قرار دهد و در طول بازی هم به جز صحنه‌ای که منجر به گل استقلال شد، خط دفاع پرسپولیس‌ اشتباهی نداشت.

نورمحمدی که تا پایان این مسابقه در میدان حاضر بود، مثل خیلی دیگر از بازیکنان این تیم معتقد است که پرسپولیس‌ باید برنده دربی می‌شد و اگر سید مهدی رحمتی درون دروازه استقلال نبود، این تیم حتما گل‌های بیشتری دریافت می‌کرد.

وی درباره گلزنی بنگتسون هم صحبت کرد و این موضوع را یادآور شد که همه بازیکنان پرسپولیس‌ او را دوست دارند و هیچ مشکلی با این بازیکن هندوراسی نداشته‌اند.

اظهارات نورمحمدی را در ادامه می خوانید:

* دربی را بالاخره در دقیقه 96 مساوی کردید.

– بله، خدا را شکر در لحظات آخر به گل رسیدیم و توانستیم بازی را مساوی کنیم. واقعا بازی فوق‌العاده‌ای بود و هر دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. بالاخره این بازی حساسیت بسیار زیادی دارد و همه هواداران دو تیم دوست دارند که تیم محبوب‌شان برنده شود. تیم ما در این مسابقه عالی بازی کرد و در بیشتر دقایق مسابقه صاحب توپ و میدان بود اما در مقابل، رحمتی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و توپ‌های زیادی را از ما گرفت اما در دقیقه آخر توانستیم دروازه او را باز کنیم و به گل برسیم.

* با این گلی که زدید، روند گلزنی‌های پرسپولیس‌ در تمام دیدارهای لیگ ادامه پیدا کرد.

– بله، خدا را شکر می‌کنم که این اتفاق افتاد اما ما باید یک طرف دیگر قضیه را هم نگاه کنیم و آن این است که روند گل‌نزنی ما هم ادامه پیدا کرد. ما مهاجمان بسیار خوبی داریم که در هر بازی فرصت‌های بسیار زیادی برای گلزنی به دست می‌آورند اما چون جوان هستند، آنها را از دست می‌دهند. ما باید تمرکزمان را برای زدن ضربه آخر و باز کردن دروازه حریف بیشتر کنیم تا این‌قدر فرصت‌ها را از دست ندهیم.

* البته همان‌طور که خودت گفتی، رحمتی در بازی با استقلال عملکرد بسیار خوبی داشت.

– بله، واقعا مهدی فوق‌العاده بازی کرد و بهترین بازیکن زمین بود و توانست موقعیت‌های بسیار خوبی را از ما بگیرد و اگر او نبود، ما می‌توانستیم با اختلاف چند گل به پیروزی برسیم.

* در یک صحنه از بازی در نیمه دوم، وقتی ضربه سر تو از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت، رحمتی آمد و در گوش تو چه چیزی گفت؟

– مساله‌ خاصی نبود. مهدی با ما شوخی دارد و آمد گفت باید پایین‌تر می‌زدی تا گل شود!

* تو در این مسابقه دوباره به ترکیب اصلی برگشتی و لوکا ماریچ که در دو بازی قبل فیکس بود، دوباره نیمکت‌نشین شد.

– این تصمیمی بود که آقای برانکو اتخاذ کرد. من و محسن بنگر در چند بازی قبل از محرومیتم، کنار هم بازی کرده بودیم و هماهنگی خوبی داشتیم و فکر می‌کنم به‌خاطر همین آقای برانکو دوباره تصمیم گرفت که از زوج من و محسن استفاده کند که در کنارمان هم رامین رضاییان و محمد انصاری بودند که با وجود اینکه بار اول بود در دربی بازی می‌کردند، واقعا بازی خوبی را انجام دادند و در تمام لحظات مسابقه جنگیدند.

* به نظر می‌رسید به خاطر هادی نوروزی خیلی دوست داشتید در این مسابقه به گل برسید؟

– بله، واقعا همین‌طور است. ما تمام تلاش‌مان را کردیم که گل بزنیم تا روح هادی شاد شود. بالاخره او در دو دربی قبلی دو پاس گل داده بود و ما حالا باید جبران می‌کردیم. خوشبختانه این اتفاق افتاد و هم هانی و هم خانواده هادی از این موضوع بسیار خوشحال شدند.

* با هانی صحبت کردی؟

– بله، بعد از مسابقه تلفنی با هانی حرف زدم و او خیلی خوشحال شده بود که ما در لحظه آخر گل زدیم. آنها بر سر مزار هادی یک تلویزیون گذاشته بودند و از همان‌جا مسابقه را دیدند و بعد از آن هم از بازیکنان پرسپولیس‌ بسیار تشکر کردند.

* البته هواداران استقلال هم در طول مسابقه خیلی هادی را تشویق کردند.

– بله، من از آنها تشکر می‌کنم. واقعا هواداران استقلال و پرسپولیس‌ بزرگی خود را نشان دادند. همین‌طور بازیکنان استقلال که خیلی به ما لطف داشتند و در دقیقه 24 بازی را متوقف کردند. آنها همه دوستان خانوادگی ما هستند و حالا هم برای هادی سنگ‌تمام گذاشتند که از آنها تشکر می‌کنم.

* برخورد بازیکنان پرسپولیس‌ در رختکن با جری بنگستون چطور بود؟

– بسیار عالی بود. جری یک گل بسیار حساس و فوق‌العاده برای ما زد و ما همه از او در رختکن تشکر کردیم و همه خیلی خوشحال از این اتفاق بودیم.

* اما قبلا گفته می‌شد که بازیکنان پرسپولیس‌ با بنگتسون رابطه زیاد خوبی ندارند.

– این موضوع اصلا صحت ندارد و ما با جری بسیار هم خوب هستیم. دلیل مطرح شدن این موضوع گلزنی او به تراکتورسازی بود و عنوان شد که یکی، دو بازیکن بیشتر سمتش نرفتند تا شادی کنند اما در آن صحنه دوربین تلویزیونی فقط یکی، دو بازیکن را گرفت و بعدش را نشان نداد که همه بازیکنان سمت او رفتند. اصلا دلیلی ندارد که ما با جری بد باشیم. او بازیکن بسیار خوبی است که زحمات زیادی می‌کشد و در چند بازی اخیر هم گل‌های خوبی را برای پرسپولیس‌ زده است اما چون از یک فرهنگ دیگر به کشور ما آمده است، کمی زمان می‌برد تا با همه بازیکنان گرم بگیرد و با آنها اُخت شود. هم جری، هم مایکل اومانیا و هم ماریچ که بازیکنان خارجی تیم ما هستند، از دوستان بسیار خوب ما به شمار می‌روند که با آنها رابطه بسیار خوبی داریم.

* حالا که پرسپولیس‌ دوباره اوج گرفته، باز لیگ تعطیل می‌شود.

– متاسفانه همین‌طور است. خوب یا بد ما هم در تیم‌ملی و هم در تیم امید بازیکن ملی‌پوش زیادی داریم و وقتی لیگ تعطیل می‌شود، ناخودآگاه ضربه می‌خوریم. بعضی وقت‌ها هست که مربیان می‌گویند تعطیلی لیگ باعث می‌شود که آنها نقاط ضعف تیم خود را برطرف کنند اما درمورد تیم ما این‌طور نیست و اگر بازی تدارکاتی هم بگذاریم، 5، 6 بازیکن از خط حمله ما نیستند و این‌طور نمی‌توانیم هماهنگی‌مان را حفظ کنیم.

روزنامه گل
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *