هر دو عینک دارند اما این کجا و آن کجا ؟

اختصاصی پرسپولیس اف سی –

پیش از آغاز داربی هشتاد و پنجم پایتخت ، شاید نکته ی قابل توجهی که اکثر رسانه ها و کارشناسان هر یک به نحوی به آن پرداختند ،حضور دو سرمربی خارجی در رأس کادر فنی دو تیم پرسپولیس و استقلال بود . جوری که انگار قرار است جادو کنند !

درست است که مربیان یا بازیکنان خارجی تازه وارد به فوتبال ایران ، تصوری به نسبت ساده تر از این شهرآورد دارند و در نتیجه فشار و حساسیت کمتری حس میکنند ، اما نقش تجربه ی جو حاکم بر این بازی خاص ، یا به اصطلاح همان دربی باز بودن را نباید نادیده گرفت .

برانکو که از ابتدای حضورش در پرسپولیس در مقاطعی بیشتر از  سرمربی ، یک روانشناس تمام عیار برای تیمش بوده است ، در این دیدار هم با وجود غیبت دو ستاره ی تاثیر گذارش ، توانست با تک گل علیپور ، مهاجم آماده ی این روزهای پرسپولیس ، سه امتیاز را دشت کند و باوجود اشتباهات نه چندان کم تعداد بازیکنان ، نمره ی قبولی را دست کم از هواداران  بگیرد !

شفر و استقلال ، در آغاز راهی طولانی و پرفراز و نشیب قرار دارند و شاید بد موقع به پرسپولیسی که تازه از رقابت های آسیایی بازگشته برخوردند !

برای قضاوت عملکرد شفر ، بهتر است تا بازی برگشت دو تیم صبر کنیم . اما لطفا هر کجا نام یک مربی آمد ، جو زده نشوید ! همه خارجی ها معجزه نمیکنند !

(صرفا در پاسخ به جوزدگی رسانه ها در زمینه ی حضور مربیان خارجی در داربی) :

شفر هستش خارجی و برانکو هم خارجی /

هر دو  عینک دارند اما این کجا و آن کجا؟

(زهرا حامدی نیا)
7 thoughts on “هر دو عینک دارند اما این کجا و آن کجا ؟

پاسخی بگذارید