واکنش کاشانی به عضویت کفاشیان در فیفا|نماینده ایران باید زبان انگلیسی بلد باشد

پرسپولیس اف سی: پیشکسوت فوتبال ایران اصرار دارد که نماینده ایران در فیفا باید مسلط به زبان و قوانین فوتبال باشد و ارتباطات محکمی برقرار کند.

فدراسیون فوتبال قصد دارد علی کفاشیان را به عنوان نماینده ایران به انتخابات فیفا معرفی کند تا در صورت پیروزی به عضویت شورای اجرایی فدراسیون جهانی درآید. جعفر کاشانی، در این باره گفت: اگر فردی از سوی ایران به فیفا معرفی شود باید همه از او حمایت کنند تا در فدراسیون جهانی روی آن فرد حساب ویژه‌ای باز شود.

اما این پیشکسوت فوتبال و دیپلمات کهنه‌کار ایرانی برای نماینده ایران در فیفا شرایطی را عنوان کرد که از نظر او فرد معرفی شده “باید” از آن‌ها برخوردار باشد تا “حضورش در مجامع بین‌المللی باعث پویایی فرهنگ ایران شود.”

کاشانی اظهار کرد: فردی که قرار است از سوی ایران معرفی شود باید در وهله اول مسلط به زبان انگلیسی و قوانین و مقررات بین‌المللی فوتبال باشد و در درجه بعدی بتواند ارتباط‌های محکمی با سایر افراد و کشورها برقرار کند.

او افزود: زمانی که نماینده ایران به مقر فدراسیون جهانی می‌رود باید از سوی سفارت جمهوری اسلامی در سوئیس مورد استقبال رسمی قرار بگیرد و از او پذیرایی شود و به نوعی برای او سنگ تمام گذاشته شود تا در فیفا برای نماینده ایران بیش از پیش ارزش قائل شوند.

سرکنسول سابق ایران در کشورهای آلمان، انگلیس، سوریه و امارات همچنین گفت: معرفی نماینده ایران به فیفا باید از کانال وزارت امور خارجه انجام شود تا وجاهت رسمی داشته باشد. هر کسی که می‌خواهد برود باید وجاهت علمی حضور در مجامع بین‌المللی را داشته باشد.

او ادامه داد: اگر فرد انتخاب شده فوتبالی باشد بهتر است اما مهم‌تر از آن داشتن وجاهت علمی کافی برای حضور در مجمع جهانی فوتبال است. سفارت ایران در سوئیس می‌تواند از نظر سیاسی به نماینده ایران کمک کند و حتی برای او مهمانی بگیرد و او را معرفی کند. این کاری است که من همیشه انجام می‌دادم.

کاشانی همچنین گفت: فوتبال ایران قبلا نماینده‌هایی در مجامع بین‌المللی داشته و امیدوارم این اتفاق باز هم بیفتد. کسب کرسی‌های جهانی باید به صورت مستمر اتفاق بیفتد و ایران باید همیشه در این مجامع حضور قوی داشته باشد.
دیدگاهتان را بنویسید